Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 2.4 JTD - głośny germański klekot (stukot) plus grzeje się zanadto.

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Ewentualnie kolega pablo ale do niego troszkę daleko. Nie chcę straszyć ani nic podobnego, ale brak dbałości o regulację zaworów może zrobić dziurę w tłoku. Nie mówię że jest tak u ciebie gdyż stuku nie słyszę.Ale z ta myślą mamy więcej motywacji aby naprawić a nie czekać na samouleczenie itp.

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    Oj uszkodzony wtrysk potrafi zdrowo tłuc (wiem bo już to przerabiałem). Aż strach jeździć jak coś tłucze pod maską jak by młotkiem naparzał

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    Wtrysk może stukać ale nie aż tak jak w 124, chyba że to mocno nagięty dźwięk mercedesa.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 2001 distinctive + "wirus"
    Postów
    88

    Domyślnie

    Koledzy, mały update mam.

    Właśnie doinwestowywuję swoją Bellę dość poważnie. :> W każdym razie wartość auta znacząco wzrasta wraz z kolejnymi dniami spędzonymi na postoju u mechanika.

    Ale nie o tym. Do rzeczy:

    Okazało się, że rozrząd się przestawił. Mechanior rozebrał to (jakiś dizlownik-specjalista) i poskładał odpowiednio. Odpaliłem motor na odbiorze. Pięknie pracował. Znacznie lepiej, niż wcześniej. Kulturalnie i w ogóle. Przejechałem się kilkaset metrów: znowu klekot i 130 stopni na wskaźniku...

    Odstawiłem panom autko i powiedziałem, że odbiorę PO NAPRAWIE.

    Podobno jakiegoś klina "ścięło" i ten rozrząd się przestawił znowu. (Nie kumam do końca. Tak mnie poinformowano.) Stanęło na tym, że rozrząd został wymieniony na nowy. No, dobra. Git - tak se myślę.

    Dizlownik wyregulował mi zawory, sprawdził wtryski (jeden do regeneracji, reszta jakieś czyszczenie) i wymienił rozrząd.

    Auto nadal się grzeje. Momentalnie łapie 130 stopni. No, to kupiłem nowy termostat. Stary po wyjęciu okazał się faktycznie wadliwy (nie otwierał się we wrzątku), więc zakup wydawał się trafny. Ale niespodzianka ponownie: grzeje się nadal.

    Hm...

    Na forum podobne objawy z grzaniem mieli koledzy ze zgniłymi chłodnicami. (Niby z wierzchu OK, ale po wyjęciu - totalny złom.) Zasugerowałem to właśnie mechanikowi. Rozważają jeszcze uszczelkę pod głowicą, ewentualnie "zapchany" jakiś wąż. Ile w tym prawdy będzie - niewiadomo.

    A Wy co sądzicie? Na razie jestem w plecy ponad 2.300 PLN i końca nie widać. Niedługo dojdę mniej więcej do połowy wartości samochodu, więc każdą poradę przyjmę baaaaardzo chętnie. ))))



    P.S. Dzięki za polecenie Tomka - już go poznałem kiedyś telefonicznie, a kilku moich dobrych przyjaciół miało okazję oddać mu swoje cudeńka do roboty i baaaardzo zadowoleni. Dałem dupy, niestety, nie decydując się OD RAZU na niego. Mam nadzieję, że samochód nie zostatnie ZNISZCZONY i po tych wszystkich przejściach mimo wszystko dam radę wybrać się do Lesznowoli...
    Ostatnio edytowane przez Sapo ; 31-10-2012 o 16:10 Powód: Bo se przypomniałem, że wypada podziękować. ;)

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar land
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cisów, Mataro
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v 175km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Jeśli stwierdzono ścięcie klina to źle wróży . W takiej sytuacji lepiej szukać używanego silnika niż naprawiać gniazdo klina na wale. Taka naprawa starcza na rok "spokojnej" jazdy, potem kończy się pogiętymi zaworami.

Podobne wątki

  1. [159] Głośny klekot na zimnym silniku po nocy. 1.9 8V
    Utworzone przez chrisdelarosa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-09-2018, 13:26
  2. Głośny stukot na wolnych obrotach 2.4 20V JTD
    Utworzone przez land w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:41
  3. Stukot, 2.4 JTD, klekot itp
    Utworzone przez baldysek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:15
  4. Głośny wydech
    Utworzone przez szamacz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 13:14
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 01:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory