Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wysokie spalanie wedlug komputera, metaliczny stukot na niskich obrotach

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie Wysokie spalanie wedlug komputera, metaliczny stukot na niskich obrotach

    Witam ! mam do was pytanie. Ile litrow / 100km pokazuja wasze alfy 147 z silnikiem 1,9 jtd przy mocnym wcisnieciu gazu. wydaje mi sie ze cos jest nie tak, skoro na zimnym silniku co prawda, pokazuje mi powyzej 20l ... nie wiem jakie jest spalanie faktycznie bo nie sprawdzilem tego , chociaz na poprzednim baku wyszlo srednio 6,4 i faktycznie tyle spalil. nie wiem natomiast czy wtedy tez komputer tak oszukiwal jezeli chodzi o spalanie w danym momencie. Moze on nie oszukuje a jest cos nie tak z alfa ;( ?

    druga kwestia : na niskich obrotach, na luzie slychac metaliczny stukot wydobywajacy sie z pod machy. rownomierny , zgrany z praca silnika. powyzej tysiaca obrotow problem znika.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    mi zawyża komp. Sprawdzaj tankując "pod korek"

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    no i tak sprawdzilem za pierwszym razem to moze o 0.3 sie nie zgadzalo. teraz czekam az wyjezdze i poznam dokladny pomiar. chociaz takie zawyzanie czasowe zmienia odrazu stan spalania sredniego blee ble...wkurza mnie to. No i chyba nie jest normalne ze pokazuje w danym momencie przy ostrym depnieciu powyzej 20 co? raczej nie realne wydaje mi sie takie spalanie ;/

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    a spodziewałeś się że co?
    pokaże 8/100?

    poza tym precyzja tych wskazań nie istnieje- u mnie przy wyłączonym silniku pali 2 litry

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    U mnie w 150km pokazuje przy max bucie 50l/100 km hehe a takto 20 to norma przy ruszaniu dopiero dwójka to mam z 13l ten silnik duzo ciagnie paliwka zeby sie rozchulac

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    No 50l to ladny czolg dzieki panowie, a nie wiecie co moze tak dziwnie stukac?postaram sie dodac jakis filmik o ile uda sie wrzucic i bedzie cos slychac.


    Aaa i spodziewalem sie ze 12-13moze pokazac ale tyle ?! No ale skoro tak juz jest to niech bedzie xd ja nigdy nie mialem komputera w aucie, zreszta to moje drugie dopiero moze dlatego zawracam wam gitary
    Ostatnio edytowane przez bevold19 ; 04-12-2012 o 06:56

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    nawet grande punto 1.4 8v 77km potrafi mi pokazac na chwilowym 25l

  8. #8
    Kurak89
    Gość

    Domyślnie

    Heh, 50 litrów przy chwilowym to czołg Fiesta 1,2 na pierwszym biegu pokazuję do 70 litrów chwilowe spalanie. Kiedy naciskasz pedał przyśpieszenia do końca, wtryski pracują na pełnym ustalonym przez producenta wydatku, gwarantując Ci deklarowane, możliwie najlepsze przyśpieszenie. Natomiast średnie spalanie jest wypadkową iluś chwilowych wartości spalania w tym: przyśpieszania, hamowania silnikiem, jazdy ze stała prędkością, gdzie spalanie chwilowe jest czasem równe zero.

    W każdym razie komputer nic nie oszukuję z chwilowym, notabene ten z Alfy jest całkiem precyzyjny.

    Co do stukotu to ciężko powiedzieć, może to być wiele rzeczy. Sprawdź na początku czy jakiś element w komorze silnika nie jest luźno zamocowany albo w ogóle czy nie jest luzem. Może to stukać wprowadzone przez wibrację silnika.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    To juz nic nie mowie na temat spalania bo widze ze nie ma co sie tyrac 3majcie sie i dziekuje za pomoc!

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TriXter
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20V 08'
    Postów
    580

    Domyślnie

    [QUOTE=bevold19;1036393druga kwestia : na niskich obrotach, na luzie slychac metaliczny stukot wydobywajacy sie z pod machy. rownomierny , zgrany z praca silnika. powyzej tysiaca obrotow problem znika.[/QUOTE]

    mam ten sam problem i to jest spręzarka od klimy sie tak tlucze, mozesz buc lozyska albo cos innego. Mojej sprezarce nie pomogla zmiana lozyska wiec czeka mnie wymiana calej sprezarki

Podobne wątki

  1. Głośny stukot na wolnych obrotach 2.4 20V JTD
    Utworzone przez land w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:41
  2. [159] Wysokie spalanie według wskazania komputera
    Utworzone przez smola w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:26
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 15:41
  4. Brzęcznie, metaliczny dzwięk na wolnych obrotach - 1.9 jtd
    Utworzone przez maciek-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 15:45
  5. Toczenie na niskich obrotach ..
    Utworzone przez Jin147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 00:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory