Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Do widzenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie Do widzenia

    Nie ma takiego działu osobnego (jest tylko powitalnia) więc w ogólnym chcę się pożegnać.Na forum nie byłem
    aktywny(bardziej pasywny)-próbowałem czerpać z ogromnej ilości tematów i porad.
    Niestety,posiadana przeze mnie 156 wykończyła mnie finansowo,psychicznie i na wiele innych sposobów.Nie jestem laikiem motoryzacyjnym,samochodów za mną sporo,różnych,długo by pisać.Każdy próbowałem doprowadzić zawsze do stanu "zero'-czyli wszystko sprawne.Jeśli były dodatki to fabryczne,powiedzmy z lepszych modeli lub dedykowane.Nie jestem "druciarzem","kowalem"-nie podchodzę do aut z przecinakiem.Zbierałem zawsze serwisówki,programy do obsługi także książki o mechanice.Auta naprawiam w większości sam(oprócz blacharki i lakierki),również robie to dla znajomych bo mechanika była moją pasją,życiem,pracą i głównym zainteresowniem od zawsze.Była.
    To auto sprawiło że nie chce mi się gadać ze znajomymi o samochodach,oglądać programów moto,zbierać gazet i szperać po necie,
    Długo odsuwałem od siebie opinie o Alfach,makaronach,fiatach(FellehrInAlleTeile).Dłu go broniłem marki,nawet wtedy gdy auto akurat czekało na część żeby je uruchomić.Zdarzało się że w jednym tygodniu psuło się
    kilka różnych rzeczy nie związanych ze sobą.Zaczęło się szybko po kupnie i trwa do tej pory.Nie będe pisał o co dokładnie chodzi bo zaraz posypią sie komentarze co robiłem źle a co mogłem zrobić inaczej.Nie chce tu tego.Również w ASO(bo tam w końcu też trafiłem)przekonałem się o podejściu ogólnie całej grupy FiatAuto do posiadaczy Alf,Lancii czy Fiatów.Szlag by mnie trafił gdybym kupił takie auto nowe i zmagał się z tymi problemami.Tam też spotkałem takich "entuzjastów' jak ja.Nie tylko "krawaciarzy" co tylko benzyne potrafią wlać.
    Z forum łatwo zrezygnować ale żeby pozbyć się Alfy będe musiał sie sporo napocić ale dam na msze gdy się jej pozbęde.
    Niestety burzy to sielankową otoczkę roztaczaną tu wokół tych aut.Przynajmniej będe mógł powiedzieć że miałem Alfe i wiem co mówie.A nie że szwagier czy kolega mówił że się psują.
    Może macie więcej cierpliwości,czasu,umiejętności i pieniędzy żeby walczyć dalej z tymi autami.Ja się wypisuje.
    Mimo wszystko życzę Wesołych Świąt i dobrego Nowego Roku i żeby Wasze Alfy,Belle itp nie psuły
    się a łapka przy mijaniu innej była zawsze w górze.
    Cześć,Emil.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Widocznie na zły model trafiłeś. Oby następca nie okazał się jeszcze gorszy

    Powodzenia!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Nikt Ci się raczej nie dziwi (może oprócz tych alfiti których sąsiad ma alfę w garażu i czasem ich przewiezie za/na lodzika).
    Na pocieszenie: ciesz się że teesa nie kupiłeś

    Szukaj zadbanego 1.9 TDI z przebiegiem do 400 000 to będziesz miał spokój na najbliższych kilka lat!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    mialem 2x 156 2,4 jtd i bez problemow, 145jtd w rodzinei kilak lat, teraz odupil kolega i dalje lata bez stresowo, 147 od paru dni wiec sie nei wypowiem .. naprawiamy tez auta i nie zauwazam zeby alfy jtd psuly sie czesciej niz inne diesle

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    z tym tdi to miał być głupi żart?z tym przebiegiem też?bo jeśli tak to kompletnie nie pojąłeś mojego postu.alfe kupiłem z udokumentowanym przebiegiem.nie diesel.wrócę raczej do etyliny.na pewno nie vw.z resztą-to graniczy z cudem w polsce zadbane vw kupić(przynajmniej w interesującym mnie obecnie przedziale cenowym)
    Ostatnio edytowane przez Emil ; 22-12-2012 o 14:06

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emil Zobacz post
    Ja się wypisuje.
    To że nie chcesz mieć już AR wcale nie znaczy że musisz opuszczać to forum. No ale to Twój osobisty wybór
    Odwzajemniam życzenia i oby nowe auto nie było tak kasochłonne i awaryjne jak Bella

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emil Zobacz post
    z tym tdi to miał być głupi żart?z tym przebiegiem też?bo jeśli tak to kompletnie nie pojąłeś mojego postu.alfe kupiłem z udokumentowanym przebiegiem.nie diesel.wrócę raczej do etyliny.na pewno nie vw.z resztą-to graniczy z cudem w polsce zadbane vw kupić(przynajmniej w interesującym mnie obecnie przedziale cenowym)
    Po tym to nie wiem czego chcesz, niby naprawiasz w garażu samochody dla ziomali, a TDi z 4 z przodu się boisz, my tu mówimy o realnym przebiegu a nie ze 170 tysi z licznika. Jeżeli dobrze rozumiem kupiłeś T.Sa i się domyślam jaka była treść ogłoszenia, jak chcesz mieć pancernego benzyniaka to polecam Octavie 1.6 często z fabrycznym LPG, lub jakąś starszą Hondę

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    na różne egzemplarze się trafia i w każdej marce trafi się czarna owca
    oby kolejny samochód cieszył Ciebie więcej niż dwa razy (przy zakupie i sprzedaży) i dał wiele ciekawych wspomnień

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Na pocieszenie: ciesz się że teesa nie kupiłeś
    ja się cieszę, że mam TS

    verdebiancorosso

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    A może kolega kupił tzw. cenową okazje, to się lubi mścić po zakupie, jeśli nie to współczuje, ja natomiast miałem 156 i złego słowa na nią bym nie powiedział. Wszystko zależy jak kto o nią dbał.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Hej.omron8 napisał to pod postem z wykrzyknikiem i uśmieszkiem,dlatego nie wiedziałem czy się nabija czy co?Ja sie tdi nie boje.mam doświadczenie po alhambrze.Moja alfa to jtd.piszę że wróce do etyliny po dwóch dieslach i tyle.źle zedytowałem posta.myślisz że ktokolwiek wierzy w tdi z przebiegiem z licznika?

Podobne wątki

  1. Zna moze ktos ta alfe,z chłodnego punktu widzenia:)
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 07:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory