Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Ceny aut używanych. Alfa 147 1.9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mieszkooo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    56

    Domyślnie Ceny aut używanych. Alfa 147 1.9 JTD

    Witam wszystkich forumowiczów !

    Jako nowy "osobnik" na forum proszę o wyrozumiałość, gdyż nie do końca jestem pewny czy temat który założyłem znajduje się w odpowiednim miejscu. Użyłem wyszukiwarki i znalazłem parę tematów, które były zbliżone i częściowo odpowiadały na moje pytania, lecz nie do końca. Stąd też moja wielka prośba do osób bardziej zorientowanych w temacie niż ja.
    Moje obecność na forum nie jest przypadkowa, jak większość z was w przeszłości stanęła przed wyborem i kupnem Alfy tak i ja teraz podjąłem taką decyzje.

    Do rzeczy:
    W internecie przewija się bardzo dużo ogłoszeń o sprzedaży Alfy 147 1.9 jtd 2003-2005r (taka mnie interesuje). Przeglądając można zauważyć duża rozbieżność cenową szczególnie jeżeli szuka sie na zagranicznych stronach. W Polsce ceny tych aut sa strasznie niskie w porównianiu z zagranicznymi ofertami.
    Np. W Polsce widzę 147 z 2003 przebieg (podobno) 180 000 tys i cena 12 500 zl.(cena z opłatami). Przegladając auto o podobnych parametrach (czyli zbliżony przebieg , wyposażenie, itp.) na stronie (mobile. de ) widze, że trzeba za nie zapłacić co najmniej 15 000 tys zl ( a gdzie tam jeszcze cena oplat) .

    Pytanie do was jest takie: Jaka jest realna cena i przebieg w Polsce dla Alfy 147 1.9 JTD z roczników 2003, 2004, 2005.

    Za przykład podam takie ogłoszenie http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-1-9...C27525550.html
    Wydaje mi się że doliczając opłaty do tego auta cena i tak jest za mała.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Obserwuj giełdę tu na forum - czasem klubowicze sprzedają. Takie auto często ma swój wątek na forum i możesz o nim poczytać
    Za dużo ryzykujesz - kupisz złom to znienawidzisz.
    @ Mój ALF

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mieszkooo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Właśnie dlatego pytam bo wiem, że Alfa jest autem awaryjnym jak każde inne. Warunkiem jest zakup z pewnych rąk, i fakt czy poprzedni właściciel dbał o auto.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Trzeba by oglądnąć w rzeczywistości. Na zdjęciach wygląda OK. 14tys + opłaty, + pakiet startowy (jak ja to nazywam), + niespodzianki... ja bym się szykował na 20tys. w razie czego (oczywiście jeśli po oględzinach w ASO itd. wszystko by było w porządku). Zawsze przy zakupie używanego samochodu musisz wziąć dość duży margines finansowy, żeby później w razie czego nie zostać na lodzie.

    - - - Updated - - -

    Nie mówię, że od razu będziesz miał takie koszty, ale lepiej się nastawić na to, i mieć przygotowane pieniążki "na niespodzianki", niż później się zapożyczać.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Ja w tamtym roku kupiłem 147ke z 2002r za 16tyś do opłat w praktycznie full opcji, do tego pakiet startowy i wyszło koło 19tyś. dodam że kupiłem z przebiegiem 250tyś. Przez rok zrobione 30tyś i oprócz termostatu, oleju nic nie musiałem robić. Szukaj zadbanej, tylko taka będzie na pewno droższa od "igiełek"

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    alfa romeo 1.9 jtd 140km
    Postów
    82

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta.
    Jak ktoś ma na sprzedaż zadbaną AR, gdzie zawieszenie, tarcze, klocki, oleje filtry i rozrząd były robione, i faktycznie nie wymaga wkładu finansowego, to takie auto nikt Ci za pare groszy nie sprzeda, bo każdy ceni to co sprzedaje i w jakim stanie sprzedaje.
    Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że nie ma okazji na allegro, i nikt nikomu perełki za 10 tys nie sprzeda z rocznika 2003.
    Sam w czerwcu kupiłem AR 147 z 2004r (1wsza rej. 27.12.2004), 1.9 16v, sprowadzaną przez naprawdę zaprzyjaźniony komis, i dałem za nią 16.500 zł, i to nie z jakimś mega wyposażeniem (zwykła klima, welur, felgi zwykle 16stki, jedynie nadrabia xenonem), ale dzięki temu przez pól roku jedynie co w niej zrobilem to pakiet startowy (filtry, oleje, rozrząd) + termostat + wymiana podkładek miedzianych pod wtryskami i śmiga aż miło.

    Tak jak już koledzy pisali, często w dziale bazar są ogłoszenia odnośnie sprzedaży od miłośników marki, gdzie cena może być większa niż przeciętna z otomoto, ale sztuki zazwyczaj są warte swojej ceny (uwaga na użytkowników, którzy mają chyba tylko konta aby tam zamieszczać ogłoszenia - handlarz)

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszkooo Zobacz post
    Jaka jest realna cena i przebieg w Polsce dla Alfy
    nikt ci tego nie powie bo są różne sytuacje. ja swoją od pierwszego właściciela (znajoma), kupioną w Polsce zapłaciłem 4 tysie, przebieg 120 tys. km ale był zerwany pasek rozrządu i trochę była poobijana (nie miała wypadku tylko szkody parkingowe). dołożyłem następne 4 i jest perełka z 2004 roku z pewnym przebiegiem.

    a tu masz tą samą co w pierwszym twoim wpisie tylko już droższą http://sprzedajemy.pl/alfa-romeo-12005,2398212

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Zgodzę się z tym, że cena podejrzanie niska...Ja bym za tyle swojej nie sprzedał...w zasadzie w ogóle jej nie sprzedam, bo kocham ją BARDZO Ze zdjęć powiem, że ktoś musiał się bardzo mocno opierać o podłokietnik bo mam 147 z 2005 i nie ma tam opcji reulacji pochylenia podłokietnika...a ten na zdjęciu jakoś dziwnie nurkuje...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Ze zdjęć powiem, że ktoś musiał się bardzo mocno opierać o podłokietnik bo mam 147 z 2005 i nie ma tam opcji reulacji pochylenia podłokietnika...a ten na zdjęciu jakoś dziwnie nurkuje...
    w 2006r jest regulacja podłokietnika z przodu. Dziś właśnie to sprawdziłem

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mieszkooo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ale jak myślicie, czy cena 13 500 z oplatami za AR 147 1.9 z 2003 z przebiegiem 200 000 km jest cena bardziej realna za taki model ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 14:29
  2. ceny - Alfa Romeo
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 16:11
  3. Alfa 156 2.5 V6 - ceny
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory