Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z temperaturą alfy 75 1.8 Turbo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie Problem z temperaturą alfy 75 1.8 Turbo

    Brakło mi juz pomysłów co moze byc przyczyną przegrzewania sie mojej alfy. Postanowiłem opisac problem na forum, moze ktos cos wymysli. Odpalając zimny silnik przejeżdzam max 10km, bez szlenstwa 100km/h, zatrzymuje sie, wyłącze silnik i za pare sekund gotuje sie płyn chlodniczy. Inny przykład- Odpalam zimny silnik przejeżdzam dynamicznie 10km, turbina prawie cały czas pod obciązeniem. zatrzymuje sie i po otwarciu maski widze ze turbina jest cała czerwona, przegrzewa sie na maksa. Po około 10 minutach wyłączam silnik i po paru sekundach płyn sie gotuje. I tak to wyglada.

    Przekładałem juz przepływomierz, aparat zapłonowy, komputer sterujący, sprawdzałem czujnik temperatury silnika, czujnik spalania stukowego i nic.
    Przyczyna moze byc słaba mieszanka paliwowa, wiec wymieniłem pompke na nową- efekt żaden.
    Kolejna przyczyna mógł być za wczesny zapłon, ale to tez juz wykluczylem, Zapłon ustawiony jest idealnie.
    Pompe wody tez sprawdzałem- jest ok.
    Termostat tez sie otwiera na czas.


    No i niby wszystko OK ale alfa sie grzeje masakrycznie. Jesli ktos ma jakis pomysł to prosze o informacje.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Brakło mi juz pomysłów co moze byc przyczyną przegrzewania sie mojej alfy. Postanowiłem opisac problem na forum, moze ktos cos wymysli. Odpalając zimny silnik przejeżdzam max 10km, bez szlenstwa 100km/h, zatrzymuje sie, wyłącze silnik i za pare sekund gotuje sie płyn chlodniczy. Inny przykład- Odpalam zimny silnik przejeżdzam dynamicznie 10km, turbina prawie cały czas pod obciązeniem. zatrzymuje sie i po otwarciu maski widze ze turbina jest cała czerwona, przegrzewa sie na maksa. Po około 10 minutach wyłączam silnik i po paru sekundach płyn sie gotuje. I tak to wyglada.

    No i niby wszystko OK ale alfa sie grzeje masakrycznie. Jesli ktos ma jakis pomysł to prosze o informacje.
    a jakie są odczyty ze wskaźnika temperatury chłodziwa?
    być może układ chłodzenia nie pracuje pod ciśnieniem z powodu jakiejś pomniejszej nieszczelności

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Skąd ja to znam, ten sam silnik te same objawy
    Uszczelka pod głowicą, stary temat w tych silnikach

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Układ chłodzenia jest szczelny. Popuszczając korek słychac jak cisnienie uchodzi.
    Wskaznik od temperatury przy spokojnej jezdzie jest na pozycji 80'C. Zatrzymujesz auto i w krótkim czasie wchodzi na 100'C nawet jesli wentylator podłaczony jest na krótko. Chłodnica, węże, wszystkojest gorące.
    Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego kolektory wydechowy z turbina robi sie czerwony przy dynamicznej jezdzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Skąd ja to znam, ten sam silnik te same objawy
    Uszczelka pod głowicą, stary temat w tych silnikach
    Uszczelka jest nowa, ma przejechane jakies 50km

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Układ chłodzenia jest szczelny. Popuszczając korek słychac jak cisnienie uchodzi.
    w jaki sposób to sprawdziłeś, kiedy Ci się zagotował po zatrzymaniu?

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego kolektory wydechowy z turbina robi sie czerwony przy dynamicznej jezdzie.
    nie wiem co znaczy ta dynamiczna jazda? bo zrobić czerwone turbo w turbobenzynie jest łatwo i nie jest to zaraz awaria

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego kolektory wydechowy z turbina robi sie czerwony przy dynamicznej jezdzie.
    To akurat zawsze towarzyszyło mi po ostrej jeżdzie, trzeba trochę poczekać przed wyłaczeniem silnika, pewnie masz ten silnik z turbiną od 164 2 t nie ta orginalną jaka była w 75

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Mialem alfe 164 2.0V6 turbo i nie miałem nigdy zadnego problemu. Czasem jechałem z prędkością 160km/h, zatrzymywałem się i od razu wyłączałem silnik- nic się nigdy nie działo. W alfe 75 turbo nawet jak wyłącze silnik po 10 minutach od zatrzymania, to i tak sie zagotuje. Jeździłem przecież jakis czas alfa 75 turbo która kupiłem od Ciebie i tam nie było takich problemów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    w jaki sposób to sprawdziłeś, kiedy Ci się zagotował po zatrzymaniu?


    nie wiem co znaczy ta dynamiczna jazda? bo zrobić czerwone turbo w turbobenzynie jest łatwo i nie jest to zaraz awaria
    Sprawdzalem zanim sie zagotował przed zgaszenie silnika.

    Co do dynamicznej jazdy. Jesli silnik nagrzeje sie do 80'C wtedy ruszam, 1 do spodu 2 do spodu 3 również, zatrzymujesz sie nie gasząc silnika i turbina juz jest czerwona. Czekasz 5 minut aż sie niby troche wychłodzi gasisz i juz słychac jak zaczyna blukac. Włączasz zapłon a wskazówka od temperatury jest juz na 100'C przy zgaszonym silniku.
    To chyba nienormalne.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Sprawdzalem zanim sie zagotował przed zgaszenie silnika.
    pompa wtedy pracuje, jakieś ciśnienie może być, później się ulotni, podgotuje się gdzieś miejscowo i gotowe.

    zajedź gdzieś, gdzie pomierzą manometrem w miejsce korka

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Czekasz 5 minut aż sie niby troche wychłodzi gasisz i juz słychac jak zaczyna blukac.
    w konsekwencji lekko zapowietrzony układ może być i pompa na obrotach jałowych nie robi przepływu jak należy - tj. wychładzanie nic nie daje w obiegu chłodziwa.
    turbina oddaje swoją temperaturę, ale ta zostaje w układzie, zamiast polecieć do chłodnicy.

    sprawdź dokładnie ten trop zanim przewalisz znowu wszystkie graty w samochodzie

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Uwazasz, ze jesli po 3 minutach dynamicznaj jazdy turbina jest czerwona, to jest to normalne?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Uwazasz, ze jesli po 3 minutach dynamicznaj jazdy turbina jest czerwona, to jest to normalne?
    jak napisałeś, z nagrzanym wcześniej silnikiem, jestem w stanie tak zrobić.

    poprzez forum jednak nie sposób stwierdzić, czy masz za bardzo grzejące się czy nie.
    na pewno na obrotach jałowych turbo powinno oddać temperaturę, przecież nie czerwienieje na nich bardziej, jak w przypadku jakiejś katastrofalnie złej mieszanki.

Podobne wątki

  1. Problem z temperaturą jtd 1.9
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 12:22
  2. Problem z temperaturą w JTD
    Utworzone przez 6Pablo9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 17:04
  3. problem z temperaturą
    Utworzone przez Wojtek22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 18:52
  4. Problem z temperaturą
    Utworzone przez szymon17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 09:24
  5. Problem z Temperaturą!!!
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory