Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa Romeo 156 1.9jtd, czyli poszukiwanie pierwszej Belli. PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.9jtd, czyli poszukiwanie pierwszej Belli. PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

    Witam. Od jakiegoś czasu poszukuje swojej pierwszej Belli, obejrzałem ich już sporo ale zawsze trafiam na buraka który chce mi wcisnąć zajechany egzemplarz, bity z wszystkich stron, malowany w stodole w którym wymiana eksploatacyjna to termin obcy. Aktualnie wybieram się po:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-1-9-jtd-stan-idealny-i3298329564.html


    Właściciel zarzeka się że mechanicznie nie znajde rzeczy do której się doczepię a lakierniczo podobno tylko 2cm rdzy na tylnym błotniku. Prawdę mówiąc chce mu wierzyć. Jak widać nie szukam najtańszego egzemplarzu tylko najlepszego. To co ma na dachu to folia w kolorze karbon. Co o niej myślicie?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki588 Zobacz post
    To co ma na dachu to folia w kolorze karbon. Co o niej myślicie?
    Pytanie co jest pod tą folią. Zegary ze sportpacka, ale nakładek na progi już brak. Trochę za mało fotek żeby coś więcej powiedzieć. Spójrz do bazaru na forum na alfę Nazara - może Cię zainteresuje.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Nie... Po pierwsze nie lubie żadnych modyfikacji, ta folia poleci z dachu pierwszego dnia. Nic co nie seryjne odpada. Zegary czy jakies inne pierdołki jak felgi ok (byle były to felgi od alfy). Nakładki progowe zaburzają tylko linie nadwozia. Wychodzę z założenia że żadne plastikowe badziewie z allegro nie polepszy tego co już jest przepiękne. Kim jesteśmy by poprawiać projektantów Alfy Romeo, ludzi którzy pracują dla Ferrari czy Maserati? Jakbyś chciał dorysować coś flamastrami do obrazu Picassa. Ale to tylko moja opinia.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Z tego co widzę to progi są maźnięte czymś czarnym więc nie wiadomo co pod tym się kryje. Podejrzewam że podłoga niezbyt jak progi już robione.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki588 Zobacz post
    Wychodzę z założenia że żadne plastikowe badziewie z allegro nie polepszy tego co już jest przepiękne. Kim jesteśmy by poprawiać projektantów Alfy Romeo, ludzi którzy pracują dla Ferrari czy Maserati? Jakbyś chciał dorysować coś flamastrami do obrazu Picassa.
    Sportpack to zestaw fabryczny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C26040388_6.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	98131

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Z tego co widzę na fotce ,z progów i podłogi może być sito,ja bym zainteresował sie alfa nazara

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Bez obejrzenia się nie obejdzie. Jeżeli wszystko okaże się ok, to ja bym gościowi dał jeden warunek: na miejscu przy Tobie zdejmuje folię z dachu, albo niech spada na drzewo. Zdjęcie folii powinno być bezbolesne i w najgorszym wypadku zostanie parę śladów po kleju które zejdą przy pierwszym myciu, a może się okazać, że pod folią dach żyje własnym życiem. No i faktycznie z prawej strony próg wygląda cokolwiek dziwnie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Co do progów też mnie zastanowiły ale na zdjeciu od tyłu widać że to zwykły lakier w którym sie odbija asfalt i tak to wygląda. Zdjęcia kijowo zrobione bo w samochodzie odbija sie cała okolica. Właśnie ta folia mnie zastanawia tylko

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    A jeszcze w temacie nieszczęsnych nakładek - chodzi tutaj o niekonsekwencję całości: jeżeli to jest sportpack, to dlaczego nie ma nakładek? Co takiego się stało, że wyleciały. Jeżeli to nie jest sportpack, to dlaczego są czarne zegary? Być może to tylko fanaberia właściciela który dołożył zegary bo bardziej mu się podobały, ale warto takie pytanie zadać na żywo i obserwować reakcję i sposób w jaki będzie to tłumaczył.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    ChanceToHova
    Auto
    już tylko 166
    Postów
    203

    Domyślnie

    Gdybym miał tylko większe pojęcie o samochodach to bez problemów umówił bym sie z gościem i podjechałbym oblukać dla Ciebie tą Alfę.
    Jednak z moich "oględzin" niewiele wyniesiesz
    Pozdrawiam i owocnych poszukiwań życzę.

    - - - Updated - - -

    Zerknij na tą, co prawda tylko rozmawiałem telefonicznie z facetem, ale wydaje mi się, że warta zainteresowania
    http://tablica.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-alfa-romeo-156-CID5-ID1VwVX.html#56f2d9eeb0

Podobne wątki

  1. Proszę o szybką pomoc - Wymiana dolnego wahacza
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 07:11
  2. Poszukiwania mojej pierwszej Belli ;)!
    Utworzone przez Atmo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 20:27
  3. Alfa Romeo 147 1.9JTD 150km Q2 '07 Proszę o poradę
    Utworzone przez raf02 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 14:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 21:09
  5. [146] Jakiej firmy końcówki drążka kierowniczego??proszę o szybką pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 02:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory