Strona 12 z 96 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #111
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    W 159 JTDm mam przejechane 290kkm i wskażnik działa bez zarzutu, też nie pamiętam kiedy wyciągałem bagnet. Tam czujnik poziomu oleju działa zupełnie inaczej. Mam np. 3 kreski, dolewam 0,5L oleju idę do samochodu wkładam kluczyk i pokazuje od razu właściwy poziom. W Giulii tak to nie działa.

  2. #112
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Chodzi o to, że nie pokazuje natychmiast tylko trzeba poczekać 5 minut, to ta różnica w działaniu? To akurat nie wydaje się całkiem bez sensu. Mercedes pokazuje natychmiast co nic nie zmienia bo i tak poziom przez 5 minut powoli narasta wraz ze ściekaniem wlanego oleju do miski.

  3. #113
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Nie o to chodzi, chodzi o to, że właściwy poziom oleju po dolewce pokazuje po przejechaniu 50 - 100km. U mnie (kilka osób też to potwierdzało) właśnie tak jest. Może to wina jakiejś serii wadliwych czujników.

  4. #114
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    No to faktycznie brzmi lipnie, czujnik lub firmware. Jeszcze nie zmieniałem oleju od nowości, mam dopiero 1200 na liczniku, dlatego tak dopytuję co mnie może zaskoczyć.

  5. #115
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    koledzy.... załóżcie nowy wątek o bagnecie, a Ty Adminie przenieś te wszystkie posty tam właśnie..

  6. #116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Temat na dyskusje na cały tydzień. W aucie masz całą masę innych czujników o których 20 lat temu świat nie słyszał nawet, też będziesz protestował że się popsują ? Wracając do bagnetu, w 156 i 159 tylko raz do roku sprawdzałem na nich poziom i było to jak wymieniałem i uzupełniałem nowym olejem. Później do kolejnej wymiany już tylko i wyłącznie wyświetlacz. Obydwoma autami w sumie przejechałem ponad 300 tyś km i nigdy to nie zawiodło. .
    CIEBIE NIE ZAWIODŁO, mnie i wielu innych zawiodło. Nie patrz na świat wyłącznie przez pryzmat swoich doswiadczeń, bo o świecie wiesz niewiele; a nawet mniej, niż niewiele.
    Brak bagnetu to celowe działania; masz jak w najmniejszym stopniu obsługiwac własne auto. Masz miec jak najmniejszy wgląd w nie i wpływ na nie.
    Wszystko musi być robione przez ASO, a jak Ci padnie silnik, nie ma sprawy, wymienimy w ASO. Miałem taka przygodę, na szczęscie nie z alfą.
    Nie bez powodu warsztaty skarżą się na celowe i świadome ograniczanie dostepu do dokumentacji technicznej nowych modeli.

    Trzeba jednak myśleć i ogarniać coś więcej, niż tylko własne "w sumie przejechałem ponad 300 tyś km i nigdy to nie zawiodło".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    koledzy.... załóżcie nowy wątek o bagnecie, a Ty Adminie przenieś te wszystkie posty tam właśnie..
    Dlaczego? To bardzo ciekawa wymiana opinii: starcie między bezkrytycznymi wyznawcami nowości, którym się "nic nie zepsuło i nie zawiodło a w ogóle to narzekający pewnie jeździli na traktorach" a tymi, którzy mają wiedzę na temat motoryzacji, doświadczyli niejednego, myślą i analizują samodzielnie. Widzą, co się dzieje i dlaczego.

  7. #117
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    To zmieńmy tytuł wątku na "Przyszłość bagnetów i quo vadis pomiarze poziomu oleju"

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Skończcie z ta żenująca retoryka z bagnetem, ile można męczyć bule. Wróćcie do Poloneza Caro jak wam brak takich rozwiązań.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #119
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Skończcie z ta żenująca retoryka z bagnetem, ile można męczyć bule. Wróćcie do Poloneza Caro jak wam brak takich rozwiązań.
    Co to ma wspólnego z obecnością bagnetu? Brak nam bagnetu a to akurat domena nie tylko poloneza caro ale wszystkich samochodów do niedawna. Od kilku lat bagnety znikają z róznych modeli. Na szczęście w nowej maździe 3 z 2020 roku, mam bagnet. Nie wszyscy jeszcze upadli na głowę.
    W KAŻDYM samochodzie używanym do codziennej jazdy powinno być zarówno koło dojazdowe jak i bagnet. Zamiast tego mamy parodię w postaci "zestawu naprawczego" oraz wskazania komputera odnosnie poziomu oleju.
    Koła brak, bo wygospodarowano więcej miejsca bagażowego i nieco obniżono wagę auta. Bagnetu brak bo jak ci auto zdechnie, masz być w stu procentach zależny od producenta i ASO.
    Niech Ci zdechnie auto albo złap gumę gdzieś, gdzie nie ma zasięgu albo padnie ci komórka i jesteś ugotowany. Może niektórym z Was przydałby się taki zimny priysznic..))?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 08-03-2022 o 21:46

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Co to ma wspólnego z obecnością bagnetu? Brak nam bagnetu a to akurat domena nie tylko poloneza caro ale wszystkich samochodów do niedawna. Od kilku lat bagnety znikają z róznych modeli. Na szczęście w nowej maździe 3 z 2020 roku, mam bagnet. Nie wszyscy jeszcze upadli na głowę.
    Ciesze się, ze znalazłeś swojego świetego Graala z bagnetem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory