Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: AR 159 1.9 Diesel SW 07' - kręci ale nie odpala przy -15

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 SW 150KM 07'
    Postów
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170107_160537.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	106.7 KB
ID:	219142
    Leję zawsze Vervę. Obecnie w baku tak 80% paliwa. Dobra kij z tym, jako że nie odpaliła mi 7km od mojego domu to bezsensu żebym do niej latał. Przyjechała laweta, zrobiłem pamiątkowe zdjęcie, auto pojechało do mechanika. Mówi mi, że jak postoi do poniedziałku u nich w serwisie w środku to pewnie odpali ale ja i tak wymienię te świece - o ile to świece.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lolson
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sulmierzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    Problem może leżeć w przekazniku świec żarowych. Przerabialem ten temat Świece nowe i dalej komunikat o grzaniu świec. Rozebralem go papierem sciernym przeszlifowalem styk i spokoj do dziś, silnik pali bez żadnego problemu przy obecnych morzach. Procedura odpalania : wkładam kluczyk gasną kontrolki czekam jeszcze z 10 sek i pali od strzała. Nie rozumiem po co grzać świece kilkukrotnie to tylko je wykończy wraz z aku.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    zrozumiesz jak nie bedzie chciala odpalic a w aucie bedziesz mial juz wszystko porobione/posprawdzane. to bedzie jedyny sposob. oczywiscie nie powinien to byc sposob na codzien. a przyczyna moze byc chocby troche gorsze paliwo i piszac gorsze mam na mysli zwykle zimowe typu -9 C temperatura metnienia -24C temp zatkania filtra. czasem niektore stacje maja paliwo typowo arktyczne typu -24C temperatura metnienia, i 42C zatkania filtra - na takim paliwie nie powinno byc zadnych problemów nawet w aucie z lekkimi niedomaganiami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A ja leję najtańsze paliwo w mieście na stacji , której nazwę zna tylko właściciel, nie stosuję żadnych dodatków poza zimowym płynem do spryskiwaczy. Moja Alfa przy - 15 ochoczo wystartowała w myśl zasady, że jak się porusza to będzie jej cieplej.
    Patrzę na długoterminową prognozę i widzę, że duże mrozy już nie wrócą więc sezon zimowy uważam za zakończony. Szukam letnich opon
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    no bo jesteś albo jednym ze szczęściarzy którzy nie mają żadnych problemów, albo już może ktoś podniósł wcześniej dawki startowe w ECU? A może w 2.4 te dawki w serii są OK, a tylko w 1.9 16V je ustawili jakoś inaczej?
    weź pod uwagę że każdy silnik też trochę się różni, każdy sensor jest trochę inny, można mieć inną trochę kompresje, bardziej lub mniej idealne wtryskiwacze, pompę paliwa działającą ciut lepiej lub ciut gorzej itp itd. U niektórych nigdy nie ma żadnych problemów, u innych poniżej -10C zaczynają się problemy i to mimo że wywalą klapy, dadzą nowe świece, działa przekaźnik grzania, mają dobry i duży akumulator itp. wtedy trzeba też zadbać o jak najbardziej optymalne warunki do rozruchu, czyli paliwo lać z dużym zapasem temperatury - takie jak kiedyś był Statoil taki niebieski chyba Arctic Gold czy coś (nie wiem jak to teraz się nazywa) lub lać dodatki typu SkyDD.

    Alfy z 1.9JTDM 16V mają problemy na potęgę - na Alfaowner.com gdzie większość ludzi jest z UK, tez nie brakuje postów na temat problemów z zapalaniem, mimo że tam nie ma tak niskich temperatur jak u nas.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-01-2017 o 17:42
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    U mnie w dzisiaj i wczoraj po ok. -23 ostatnio jeździłem w czwartek. Kilka podejść do odpalenia było i skończyło się na telefonie po taryfę żeby z kabli odpalać. U mnie z kolei chyba liche paliwo jest winne - stan połowa baku (zawsze tankowanie na bp). Auto juz prawie łapało i tak po 4 razie zagadala. Oskrobalem sobie szyby i delikatnie ruszyłem. po ujechaniu 500m zatrzymałem się, a po chwili pompa w baku zaczęła buczec i zgasła odpaliła normalnie ale pompa juz buczala cały czas auto postawiłem na miejsce i poszedłem do domu. Wróciłem za kilka godzin kiedy było już -10 i po uruchomieniu pompa było cicho. Pojechałem na stacje zalałem ultimate pod korek i pojechałem pospacerować. Pompa buczala i auto dwa razy zgasło przy gazowaniu buda wpadła w wibracje. Dałem jej odpocząć 30 minut i znowu w drogę. O dziwo juz jest spokój. Silnik się nagrzał do temp roboczej i jest ok. Teraz jedynie przy odpalaniu mam wrażenie ze ja słyszę ale nie dam głowy ze wczesniej tak nie było.
    Zamarznięte masz paliwo. Zapewne wytrąciła sie parafina i blokuje przepływ paliwa - dlatego auto gaśnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    A ja leję najtańsze paliwo w mieście na stacji , której nazwę zna tylko właściciel, nie stosuję żadnych dodatków poza zimowym płynem do spryskiwaczy. Moja Alfa przy - 15 ochoczo wystartowała w myśl zasady, że jak się porusza to będzie jej cieplej.
    Patrzę na długoterminową prognozę i widzę, że duże mrozy już nie wrócą więc sezon zimowy uważam za zakończony. Szukam letnich opon
    Wczoraj w Wiśle przy -15stopniach też moja odpaliła.
    Dziś w Cz-wie przy -25stopniach już nie dała rady.

    Świece sprawne, dodatek od wytrącania parafiny zalany, 70% paliwa w baku, filtr paliwa zawsze na jesień wymieniony.

    Ale na takie ekstremalne mrozy czasem nie ma rady :/ coś przymarznie i tyle.

    Kable rozruchowe i po sprawie. Działa.

    Oczywiście mnóstwo dziwnych dźwięków - np. bucząca pompa paliwa. Przy odpalaniu bucząca pompa wspomagania.
    Wciskając sprzęgło przy odpalaniu ledwo się unosiło do góry....
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli na kablach odpala to wina tylko i wyłącznie akumulatora.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat to może się czegoś i ja i inni nauczą
    W zimie zapalać auto na światłach (zostawione w automacie) czy je wyłączać przed odpaleniem? Gdzieś słyszałem, że to nie ma znaczenie bo w chwili odpalania światła są odłączane? Jaka jest prawda?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    xenony nie są odłączane, H7 nie wiem.
    zima i krótkie odcinki to był dla mnie jeden z głównych powodów że kolejna 159 to już TBi. jak się cieszę że mnie to już nie dotyczy. niestety za komfort płacę odpowiednio na stacji benzynowej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jak przekręcasz kluczyk to włączają się świece żarowe i światła - lub nie.
    Jedna świeca to 13 A na początku, później 5A - tak podają w innym wątku - ja nie mierzyłem.

    Teraz światła - nie Xenony, bo tego nie wiem.
    Przód:
    2x mijania = 2x55W
    2x postojówki = 2x5W
    Tył:
    Tu pewny nie jestem, załóżmy że:
    2x 5W = 10W

    Razem 110+10+10= 130W.
    Napięcie aku. bez ładowania = 12V
    Prąd: 130/12 = 10,8 A
    Stąd całe oświetlenie pobiera mniej, niż jedna świeca na początku grzania. Czy to dużo? Kwestia stanu akumulatora, jednak ja zimą zawsze odpalam diesla bez świateł. Za to moja żona raz tak/raz tak i oboje nie narzekamy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    xenony nie są odłączane, H7 nie wiem.
    zima i krótkie odcinki to był dla mnie jeden z głównych powodów że kolejna 159 to już TBi. jak się cieszę że mnie to już nie dotyczy. niestety za komfort płacę odpowiednio na stacji benzynowej
    Sprawny Diesel nie ma prawa nie odpalić. Moja 156, mająca 310kkm bez zaglądania w układ paliwowy, przy -20, po 2 dniach stania w Zakopanem, z jedną niesprawną świecą żarową odpaliła bez problemu.
    Dodam, że do paliwa lałem od czasu do czasu jakieś STP, wcześniej Millersa a tak to tylko ropę z 'dość' pewnych stacji.
    Ale, po zakupie przy 160kkm, do paliwa, silnika i skrzyni zalałem Cerazmizery , no ale one nic nie dają, ha ha ha

Podobne wątki

  1. 2.0ts kręci, ale nie odpala
    Utworzone przez Bebok w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 12:01
  2. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  3. Nie odpala, nie kręci
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:48
  4. [146] Kręci nie odpala:( 1,6 TS 98r
    Utworzone przez Feler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:05
  5. 2.5 V6 kręci, ale nie odpala :/
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory