Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Zarysowanie

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    ... Co prawda jakiś światły blacharz wymyślił jakieś wycinanki i wspawanie ale go wyśmiałem.....
    A nie słusznie bo to najlepsza metoda - jeśli fachowo wykonana to nie da się zauważyć miejsca w którym naprawa miała miejsce. Koledze w 3 tygodniowy samochód wjechał gość widłami widłaka w tylny błotnik - autoryzowany serwis wyciął mu fragment wokół dziury wspawał wstawkę i nie ma śladu, a auto ma teraz 6 lat
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 14-01-2012 o 10:51
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #32
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Jest drobna różnica W takim wypadku o którym Ty piszesz - cięcie i wspawanie części lub całości to Jedyna metoda żeby pozbyć się usterki.
    W przypadku metana jednak obstawał bym za tym by nie naruszać integralności tego elementu poprzez cięcie i spawanie. U niego to nie dziura tylko też wginot.
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Czasami wgniotka nie da się inaczej usunąć. Ale są też metody bezinwazyjne - np:
    http://www.puller.com.pl/
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Czasami wgniotka nie da się inaczej usunąć. Ale są też metody bezinwazyjne - np:
    http://www.puller.com.pl/
    Właśnie o tego typu naprawach w naszych przypadkach rozmawiamy, a wycinka i spaw to raczej ostateczność i zło konieczne w przypadkach podobnych do tego ktory opisales
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Wg mnie kolejność jest taka: ding kingi itp klejone do lakieru, pogrzebacze gdy się da dojść, młotki bezwładnościowe klejone do lakieru, młotki bezwładnościowe i udarowe zgrzewane do gołej blachy( te ostatnie potrafią naprawdę sporo), wycinanki i spawanki jako ostateczność. To ostatnie czasem nie uniknione tylko po primo korozja, po secundo wytrzymałość. Rzadko który odwierca blachy i łączy ponownie w miejscach technologicznych.
    A tak w ogóle to chodzi o to.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 093.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	72.4 KB
ID:	44252  
    Ostatnio edytowane przez metan ; 14-01-2012 o 23:43

  6. #36
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Kurcze kiepskie miejsce - pozwoliłem sobie pokazać to zdjęcie magikowi który u mnie w poprzednich autach załatwiał wgnioty i mogą to doprowadzić do ładu ale nie spodziewaj się ideału. Oczywiście będzie o niebo lepiej ale ten rant może wyjść troszkę "na okrągło" i nie będzie tak idealnie zarysowanego rantu.
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Kurcze kiepskie miejsce - pozwoliłem sobie pokazać to zdjęcie magikowi który u mnie w poprzednich autach załatwiał wgnioty i mogą to doprowadzić do ładu ale nie spodziewaj się ideału. Oczywiście będzie o niebo lepiej ale ten rant może wyjść troszkę "na okrągło" i nie będzie tak idealnie zarysowanego rantu.
    Dziś odkręciłem jeden wkręt zderzaka i wsadziłem tam łapę i jednak chyba nie ma tam wzmocnienia a "komora"to jest element plastikowego nadkola-to dobry news bo można spokojnie "pukać" od środka. Co do rantu to nie mam złudzeń że będzie bez śladu, mimo chyba jednak dobrego podejścia i kapkę szpachli trzeba będzie zapodać. Ale i tak na rancie pękł lakier. Ale sami przyznacie że wycinanie tegoż to przeginka.
    Ostatecznie w miciaku są dedykowane naklejki akurat kryjące to miejsce ale "wpyłka" na pastelu powinna się udać.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 15-01-2012 o 18:27

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentbob83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000 rok
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Podobnie do Kolegi Mati_luk'a mogę pochwalić się lakierowaniem SPOT w S-Plus. Wczoraj miałem zarysowanie na zderzaku a dziś już nie ma śladu. To już 2 raz kiedy oddawałem w ich ręce auto i dali radę. Pozdrawiam



    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------



    Cześć Kolego, Mógłbyś gdzieś wkleić linka do tego zestawu SONAX'A? Jakoś nie kojarzę z portfolio produktów SONAX takiego zestawu. Widać już jestem stary i skleroza daje się we znaki . Pozdrawiam i dziękuję.
    Cześć, przegapiłem posta Chodzi o ten zestaw: http://r55mini.wordpress.com/2011/07/16/350/ udało mi się go w jakimś Tesco kupić.

Podobne wątki

  1. Przypadek parkingowy czy celowe zarysowanie
    Utworzone przez lukas57 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory