Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Ogrzewanie - wiem.. korzystalem z szukaj i czytalem tematy na forum

  1. #1
    filonq
    Gość

    Domyślnie Ogrzewanie - wiem.. korzystalem z szukaj i czytalem tematy na forum

    Moj problem lezy gdzie indziej wnioskuje,ze nagrzewnica. Ale wolalbym sie upewnic, zanim zaczne grzebac. Mianowicie przy obecnych mrozach autko, ze tak powiem nie moze sie rozgrzac.. po przejechaniu 60km temp. silnika wynosi 45-50 stopni, szyby zamarzniete .. poprostu masakra. Probowalem ja na postoju temperature dalem na zimne i szybkosc grzania na 0, po 20 minutach temperatura weszla na 90stopni. Pompa wody jest nowa i termostat tak samo, wiec to odpada. Gdzie tu szukac dalej?

    ---------- Post dodany o godzinie 23:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:35 ----------

    Zastanawiam sie jednak jeszcze co ma nagrzewnica do czujnika temperatury silnika? Ma to powiazanie ? Czy jesli na chlopski rozum mysle jesli silnik sie rozgrzeje to nagrzewnica grzeje.. a silnik ciagle zimny.. ;/

  2. #2
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Mimo wszystko to chyba wina termostatu-to że jest nowy nie znaczy że jest sprawny.Nie wiem jaki masz silnik ale wymontuj go i dmuchnij w wyjście na chłodnicę-jeśli puszcza to masz przyczynę,Możesz także na postoju dotknąć chłodnicy,jak wskazówka się ruszy wtedy termostat powinien być zamknięty,a chłodnica zimna,jak ciepła to termostat nie trzyma.Z twoich spostrzeżeń wnioskuje jasno-obieg silnik-chłodnica jest ciągle otwarty,na bieżąco schładzając silnik,nie pozwalając na rozgrzanie
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 16-12-2010 o 09:52

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał filonq Zobacz post
    a silnik ciagle zimny.. ;/
    A skąd wiesz, ze zimny jak nagrzewnica grzeje - przecież to bez sensu. Wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej często pokazuje bzdury i najczęściej zaniża temperaturę o 10 st. minimum - wiele razy o tym było pisane. Rzeczywistą temperaturę silnika po rozgrzaniu można odczytać na diagnostyce lub np. przy pomocy pirometru. W przypadku TS'a (niestety nie wiemy czym się poruszas, bo profil jak widzę jest niepełny) są dwa czujniki temperatury - ten wkręcony w termostat jest sprzęgnięty z komputerem a drugi wkręcony w blok silnika w okolicach termostatu steruje wskaźnikiem na desce rozdzielczej. Niestety nasze auta nie lubią niskich temperatur - to rasowe włoszki i lubią ciepełko, więc nie licz, ze przy 15 st. mrozie będziesz miał w środku 20 stopniowy upał. Mnie się to jeszcze nie udało
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  4. #4
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    U mnie na liczniku w takie mrozy 60 max na liczniku temperatury,ale jako tako grzeje szyby nie marzną nogi też

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    to macie coś nie tak z termostatami chłopaki, u mnie przy dzisiejszej temperaturze -18, po chwili skrobania szyb i przejechaniu 7 km dobiło do 90 stopni.

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Niestety nasze auta nie lubią niskich temperatur - to rasowe włoszki i lubią ciepełko, więc nie licz, ze przy 15 st. mrozie będziesz miał w środku 20 stopniowy upał. Mnie się to jeszcze nie udało
    tu tak do końca się nie zgodzę, na trasie faktycznie upału nie miałem, ale jak dojechałem do wrocka i chwile postałem w korkach to ogrzewanie musiałem zmnejszyć, bo nie dało się wysiedzieć
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

  6. #6
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    Dzis zrobilem to samo .. alfa chodzila 30 minut na wolnych obrotach, wylaczone nawiew.. temp na zimne .. ladnie doszla do 90 stopni i trzymala. wyjechalem wlaczylem ogrzewanie i temp momentalnie na dol.. ponizej 60 stopni. Juz chlodnice do polowy zakrylem.. ale przypuszczam, ze to nie jest problem. Ma ktos pomysly? Jak czy co sprawdzic


    PS. 1.6 Twin spark 98r.

  7. #7
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Ja jednak zostaję przy termostacie.

  8. #8
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    Rafal sugerujesz ze co miesiac mam termostat wymieniac? bo tyle temu zakladalem nowy, i to nie ten tanszy za 130 zl tylko ten za 220 zl.. nazwami nie bede operowal ale jest dwoch producentow zamiennikow

  9. #9
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Rafal sugerujesz ze co miesiac mam termostat wymieniac? bo tyle temu zakladalem nowy, i to nie ten tanszy za 130 zl tylko ten za 220 zl.. nazwami nie bede operowal ale jest dwoch producentow zamiennikow
    Oczywiście ,że nie chcę abyś bawił się w zmianę termostatu co pare tygodnia dla relaksu .Proponuje aby go sprawdzić dokładniej,albo jest zawieszony,tak czy inaczej puszcza ciecz wprost na chłodnicę.Na postoju rozgrzewa się znakomicie bo nie ma przepływu powietrza przez chłodnicę,gdy ten przepływ się pojawia schładza silnik zpowrotem do punktu równowagi termicznej,czyli max 60 st. jak ktoś tu określił

  10. #10
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    a jaki wplyw ma nagrzewnica? bierze cieple powietrze od silnika? czy z dworu? ale w sumie masz racje z tym spadkiem temp. ze termostat podpada

Podobne wątki

  1. HOW TO - tematy o pasku wielorowkowym
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 10:16
  2. [MiTo] Tematy (około) akumulatorowe
    Utworzone przez Comte w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 09:01
  3. wahacz dolny tył (opcja szukaj użyta ;)
    Utworzone przez grzgar w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory