Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: wahacz dolny tył (opcja szukaj użyta ;)

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie wahacz dolny tył (opcja szukaj użyta ;)

    Hej,

    Dziś byłem u mechanika, który podniósł całe autko do góry i stwierdził, że trzeba część zawieszenia z tyłu wymienić, w tym wahacz dolny poprzeczny.
    Właśnie szukałem na alledrogo i w intercars'ie, ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie tej części - na razie zestaw naprawczy mnie nie interesuje. Stąd kilka pytań:
    1) czy cały tylny wahacz dolny poprzeczny można jeszcze gdzieś kupić?
    2) jeżeli tak, to jaka jest orientacyjna cena?
    3) wiem, że można bawić się zestawem, ale mechanik coś wspominał o tych wahaczach, że są to aluminiowe wahacze i wymiana tulejek sprawi, że aluminium utleni się i na długo ten zabieg nie wystarczy. Jak to z tym jest?


    Dzięki za pomoc.
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzgar Zobacz post
    Hej,

    Dziś byłem u mechanika, który podniósł całe autko do góry i stwierdził, że trzeba część zawieszenia z tyłu wymienić, w tym wahacz dolny poprzeczny.
    Właśnie szukałem na alledrogo i w intercars'ie, ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie tej części - na razie zestaw naprawczy mnie nie interesuje. Stąd kilka pytań:
    1) czy cały tylny wahacz dolny poprzeczny można jeszcze gdzieś kupić?
    2) jeżeli tak, to jaka jest orientacyjna cena?
    3) wiem, że można bawić się zestawem, ale mechanik coś wspominał o tych wahaczach, że są to aluminiowe wahacze i wymiana tulejek sprawi, że aluminium utleni się i na długo ten zabieg nie wystarczy. Jak to z tym jest?


    Dzięki za pomoc.
    wez lepiej zmien mechanika. w inter carsie dostepne sa tuleje lemfordera(plywajaca pasuje od mercedesa w 124) za nie duze pieniadze. kupujesz jedziesz do kogos kto ma prase wyciskasz stare wkladasz nowe i jest ok . i jak wahacz moze sie utlenic????

  3. #3
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    odnosnie tuleji na tył z MB 124, moglby kos podpowiedziec jakie konkretnie te tuleje maja byc? chodzi mi o tuleje na tyl (plywajace) ,bo auto na lewych zakretach bardzo dziwnei mi sie zachowuje, skoro twierdzicie ze MB pasuja ,a nawet trwalsze to prosilbym o konkretna odpowiedz jak to sie nazywa i czy napewno do alfy 166 podpasuje. 2.5 V6

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item766395912_zest...romeo_166.html

    prosz ... ja kupiłem je kilka dni temu i czekają do wtorku na wymianę. 360zł komplet

    a no i zmień mechanika bo w d.. był i g.. widział.

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że można kupić cały wahacz cena to ok 700 zł za sztukę, w Inter Cars nie ma problemu z tym.
    A z tym utlenianiem to temu mechanikowi chyba mózg się trochę utlenił, według mnie nie ma on pojęcia jak zmienić te tulejki i kombinuje teraz bo się boi spie... zepsuć. Zmieniłem u siebie rok temu przejechałem ze 30 tyś i nic się nie utleniło autko prowadzi się super i zero luzów - tulejki zakupione allegro po 200 zł za komplet.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    No dobra, rozumiem. Ale tak czy siak, chcę się spytać jaka jest orientacyjna cena dla całego wahacza, oczywiście jeżeli jeszcze jest gdziekolwiek dostępny?

    Bedboys, pisaliśmy w tym samym momencie Dzięki wielkie za info! Wirtualne piwko mogę postawić Wam koledzy!
    Ostatnio edytowane przez grzgar ; 11-10-2009 o 09:06
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  7. #7
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu25wroc Zobacz post
    odnosnie tuleji na tył z MB 124, moglby kos podpowiedziec jakie konkretnie te tuleje maja byc? chodzi mi o tuleje na tyl (plywajace) ,bo auto na lewych zakretach bardzo dziwnei mi sie zachowuje, skoro twierdzicie ze MB pasuja ,a nawet trwalsze to prosilbym o konkretna odpowiedz jak to sie nazywa i czy napewno do alfy 166 podpasuje. 2.5 V6
    dokładnie nazywa sie to tuleja pływająca wahacza

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory