Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zakup Alfy 159 - proszę o pomoc (zdjęcia)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie Zakup Alfy 159 - proszę o pomoc (zdjęcia)

    Witam
    Siostra zamierza zakup Alfy 159 (po 5 letnim użytkowaniu 156)
    Oglądali samochód, zależy im na utrzymanym wozie (nie bitym)
    I tutaj nasuwają się moje pytania, jeśli chodzi o mierzenie grubości lakieru to większość elementów ma mniej niż 100 mikronów (chyba taka to jednostka obliczeniowa) maska przy wytłoczeniach ma najwięcej ok 165 mikronów, drzwi z prawej i lewej strony jako jedyne mają ok 165-180 mikronów.
    W załączniku przesyłam foto które podesłała mi siostra pasa przedniego, ma dziwne jakieś odpryski lakieru, co sprzedający tłumaczy że tak podobno się dzieje w 159.
    Wypowiedzcie się drodzy forumowicze, właściciele 159 czy jest to coś normalnego czy powinno wzbudzić moją uwagę, ogólnie samochód prezentuję się bardzo ładnie w środku jest bardzo utrzymany (rok 2007)
    Ewentualne rady na co konkretnie zwrócić uwagę gdyż jutro jadę wraz z siostrą i jej mężem oglądnąć tą furę (oni są całkowitymi laikami w tym temacie i polegają na mnie bo przez 5 lat użytkowania przez nich alfy większość usterek naprawiałem sam i jako takie pojęcie mam)
    Bardzo proszę o wypowiedzenie się w temacie
    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa 159 pas.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	109.4 KB
ID:	160642   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa 159 pas2.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	112.5 KB
ID:	160643  

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Maska styka się z pasem przednim przez gumową uszczelkę i w tym miejscu dzieją się dziwne rzeczy. Ale tutaj wygląda to trochę brzydziej. Śruby rdzewieją tak jak to widać, też nic nowego w 159. Poszperaj jednak w tej 159 czy nie ma rdzy na rancie maski (przy światłach i przy wycieraczkach). Podobnie zrób z tylną klapą. To pierwsze miejsca, gdzie widać rdze.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie

    Rozumiem, dzięki za wypowiedź jahu, czyli ogólnie ten pas nie oznacza że od razu mogło być coś grzebane albo przód robiony?
    Wartość z miernika tych prawych drzwi wykazuje pewnie że były malowane? A jak w przypadku maski czy to normalna grubość fabryczna przy tych wytłoczeniach? W innych miejscach jest ok 100 mikronów.
    Siostra z mężem jeszcze powiedzieli mi że wydaje im się że szczeliny na tylnej klapie są jakby troche różne z jednej strony większa z drugiej mniejsza, natomiast klapa nie wykazałaby że była malowana a śruby też nie wyglądają jakby ktoś ją odkręcał/ zmieniał.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    z tych pasów po kilku latach odchodzi lakier i to jest normalne. Mam 159 z roczników 06r i pasy są ładne, a niektóre po 09r mają dużo więcej odprysków niż te na Twoich zdjęciach. To co pokazałeś to jeszcze jest piękny pas. Ilość odprysków zależy to pewnie od czynników atmosferycznych...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Przy okazji – odrzucanie 10-letniego auta z tego powodu, że ma malowane drzwi czy maskę jest lekko niepoważne. Miernik lakieru ma tylko nakierować na większą uwagę i sprawdzenie auta głębiej.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Przy okazji – odrzucanie 10-letniego auta z tego powodu, że ma malowane drzwi czy maskę jest lekko niepoważne. Miernik lakieru ma tylko nakierować na większą uwagę i sprawdzenie auta głębiej.
    jahu -nie odrzucam, zastanawiam się tylko na ile mogłobyć coś uszkodzone, ale niee wygląda na to żeby szpachla gdzieś była, może przerysowane były
    Rozumiem że ten pas nie jest rzeczą którą należy się przejmować
    Panowie, czy jeszcze na coś konkretnie zwrócić uwagę ?
    Zamierzam zabrać samochód przed kupnem do jakiegoś aso alfy myślę że tam też ewentualnie gdyby było coś nie tak to powiedzą.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    szczerze u mnie miernik świeżo kalibrowany mierzy na mojej 159 około 120 mikronów....90 mikronów wg mnie być może swiadczyć dobrej o polerce choć może u mnie była malowany a żyje w przekonaniu ze mam oryginalny lakier 90 chyba ze tego co pamiętam na dachu
    Ostatnio edytowane przez entuzjasta159 ; 19-03-2015 o 16:30

Podobne wątki

  1. [147] Planuję zakup 147 - proszę o pomoc w ocenie
    Utworzone przez mariusz_ w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 12:43
  2. Zakup AR 2.4JTD - proszę o opinie oraz pomoc
    Utworzone przez ecol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 18:19
  3. Zakup Alfy 147, proszę o pomoc
    Utworzone przez MotyF w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 23:31
  4. Zakup Alfy 156 - proszę o pomoc
    Utworzone przez tymi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 15:20
  5. Zakup alfy 156 proszę o porady
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory