Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kilka problemów z Alfą GT (szyba, fotel, świece żarowe, wyświetlacz CD)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    5

    Domyślnie Kilka problemów z Alfą GT (szyba, fotel, świece żarowe, wyświetlacz CD)

    Witam serdecznie,
    na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, wiem wiem od tego jest inny temat przyjdzie na to czas ale kultura obowiązuje wszystko po kolei.
    Dzisiaj sprawiłem sobie mały prezent pod wigilijną choinkę jakim jest Alfa GT. Mam kilka drobnych usterek z którymi myślę że ktoś na forum mi pomoże.
    Zacznę może od szyby kierowcy która wogólę niechcę się otwierać, jest charakterstyczny dźwięk (pi, pi) natomiast szyba stoi w miejscu, szyba pasażera działa bez zarzutu, ale mogła by siuę troszkę szybciej zamykać . Drugi problem to fotel w którym podejrzewam że wyczepiła się linka od otwierania i teraz pytanie do was będę musiał cały fotel wyciągnąć i rozkręcić by zaczepić linkę czy obejdzie się bez wyciągania fotela?? Trzeci problem odkryłem w domu odkręcając plastikową osłonę od silnika zuważyłem że zostały odłączone świece żarowe czy mogło to być powodem słabszego zapalania silnka? Facet od którego kupiłem Alfe pierwsze co powiedział to to że najprawdopodbniej jest uszkodzona trzecia świeczka, faktycznie pojechałem Alfą pod komputer wyskoczył błąd świec żarowych więc wiedział o co chodzi, błąd oczywiście został skasowany, jednak po ponownym odpaleniu błąd powrócił. Po podłączeniu świec żarowych błąd nadal wyskakuje. Ostatni problem to wyświetlacz CD, raz działa, raz nie działa nie mogę dojść co ewentualnie mogło by z nim być a nie ukrywam że to troszkę denerwuje człowieka, może miał ktoś kiedyś taki problem?? Poniżej fotka Wyświetlacza.

    Z góry dziękuję za udzielenie pomocy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1589.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	81.0 KB
ID:	186540  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    szyba - piny w złączu drzwi/słupek, piny w centralce w drzwiach, złamany przewód w gumie drzwi/słupek, uszkodzony silnik ?
    ...szybciej zamykać - czyszczenie & smarowanie prowadnic, uruchom silnik/więcej prądu, na szybko - smar silikonowy i smaruj gumę na słupku B po której przesuwa się szyba
    (chyba że na otwartych drzwiach nic szybciej nie jest - to nie smaruj słupka bo szybciej nie będzie, może być tylko ciszej)
    fotel - dałbym do tapicera, niech się bawi
    świece - no żart jakiś to nie Burkina Faso, po coś to podgrzanie świec jest błąd wrócił - no i bardzo dobrze, tak ma być ...może usuń przyczynę to nie wróci ?
    samo kasowanie błędów usterek nie naprawia...
    lcd - pewnie brak styku, rozbierz albo daj do rozebrania komuś kto się zajmuje takimi sprawami
    ...

Podobne wątki

  1. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  2. Świece żarowe
    Utworzone przez pepol1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 11:05
  3. Kilka problemów z Alfą
    Utworzone przez TheBartman w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 09:36
  4. [146] Kilka drobnych problemów z Alfą
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 06:57
  5. świece żarowe
    Utworzone przez kozielikamil w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 15:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory