Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: przeguby, zawieszenie, klima, biegi - co kupić

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie przeguby, zawieszenie, klima, biegi - co kupić

    Witajcie.
    Na wstępie parametry auta:
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd 2002 r lift wew.
    Przymierzam się do wymiany kilku zeczy w mojej alfie.
    Zacznę od przegubów. Niestety mam do wymiany wszystkie czyli wewnętrzne i zewnętrzne...
    Powiedzcie mi jakiej firmy ? Coś typu cena/jakość. Nie chce zakładać żadnych chińskich zamienników ponieważ czytałem że zaraz się rozlewiskiem ale też szkoda wydawać dużo kasy i płacić za markę.
    Co do przegubów wew. Słyszałem ze można wymienić tylko gumę i smar to prawda ? Czy lepiej cały ?
    A teraz zmienimy temat na zawieszenie.
    Do wymiany mam tylne zawieszenie i szczerze zastanawiam się nad zawieszeniem poliuretanowe a dokładniej nad wymiana samych gum. Czy ktoś zakładał ? Zeczywiscie są wytrzymałe ? I czy warto ? Jeżeli wymienię tył to czy od razu z przodem ? Czy można rozbić to na raty ?
    Jako ze Się rozpisałem to spytam jeszcze o kime. Dość dziwna sytuacja ponieważ klima działała do czasu nabicia więcej czynnika Ni powinno. Zakład spuścił do odpowiedniej ilości i wtedy zaczęło się. Ciśnienie na kompresor jest za niskie i juz nie chłodzi jak powinno. Fachowiec stwierdził że do wymiany jest (nie pamiętam dokladnie) parownik lub skraplacz - taka tuba, coś jak filtr. Myślicie czy to może być tego wina ?
    I juz na prawdę ostatnia sprawa... a mianowicie biegi. Skrzynia biegów nie wraca na luz sama. Trzeba jej pomóc. Ktoś wie co się zepsuło ? po naprawieniu tych usterek moja bella będzie sprawna w 100 %
    Dziękuję wszystkim za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Wszystkie tematy były poruszane. Są na nie też odpowiedzi. W ogóle szukałeś czy na łatwiznę idziesz?

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    Uwierz ze szukałem i dalej szukam jeżeli chodzi o przeguby ponieważ to będzie pierwsze za co się wezmę i naprawie. A co do reszty to mało. Bardziej chodzi mi o opinie kogoś kto wymieniał i na co postawił jakiej firmy skąd itd

    - - - Updated - - -

    Inaczej. W sklepie intercars oferują pascal na allegro vty i gsp a słyszałem i wyczytałem ze to byle jakiej jakości jest ( nie wiem jak gsp) i może ktoś poda mi inne źródło lub inne które pasują z innego auta ?
    Ostatnio edytowane przez boret ; 16-01-2016 o 22:11

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Półoś GSP u chłopaków AS24 kosztuje 250zł. Lobro z kolei ta sama półoś kosztuje 620zł u nich.

    Sam mam tą rozkminę. Na pewno nie opłaca się wymieniać samych przegubów, bo taki zamiennik kosztuje 130zł, a jego wymiana 90. To lepiej dołożyć te 120 i od razu wymienić całą półośkę.

    Chłopaki z AS24, i Janek z Bydgoszczy (bardzo ogarnięty mechanik od Alf) twierdza, że GSP jest spoko. Mój mechanik od Alfy twierdzi, że GSP to kupa - i weź tu człowieku bądź mądry?

    Nie widzi mi się wydawać 1200zł za same półośki. Toż to 1/5 wartości samochodu.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o robociznę to mam ze znajomym ugadane, ze użyczy warsztat i człowieka który zrobi wszystko za tzw dniówkę... tylko nie wiem jakiej firmy wybrać przegub by było dobrze i dość tanio...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 156 sw fl
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jeśli Ci przeguby nie strzelają to wymień same gumy i nowy smar, a przegub tylko wadliwy bo to jednak koszt w zależności który przegub posiadasz. Ja posiadam akurat ten droższy. Wejdź pod auto i zobacz który masz rodzaj przegubu wewnętrznego. Zadzwoń do AS24 podaj numer vin i wszystko Ci powiedzą

    tańszy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przegub 1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	18.5 KB
ID:	188403

    droższy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przegub 2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	25.2 KB
ID:	188404

    Co do zawieszenia z tyłu to dobrze mieć dobrej jakości wahacze, gdyż mam u siebie jakieś zamienniki i gumy są całe ale miękkie i autem już trochę prowadza. Poliuretan to dobry pomysł ale to tez kwota koło 5-stówek

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V SW DISTINCTIVE '02r FL
    Postów
    31

    Domyślnie

    Co do biegów to przyczyn może być kilka:
    1. zużyta tulejka lewarka zmiany biegów - najlepiej wymienić cały korpus (trzeba odkręcić układ wydechowy i zdemontować tunel środkowy od spodu auta).
    2. skruszyło się piankowe wygłuszenie tunelu i zabrudziło mechanizm lewarka zmiany biegów - wyczyścić i nasmarować (wystarczy zdjąć mieszek i będzie widoczne jak na dłoni).
    3. zatarła się linka sterująca drążkiem prawo=lewo (choć to małoo prawdopodobne)- wymienić linkę/ki.
    4. zatarte tulejki sworznia wybieraka odpowiedzialnego za ruchy prawo=lewo - wymienić lub nasmarować (trzeba wyjąć akumulator i wykręcić jego podstawę).
    Ja zacząłem od pkt 2. bo jest najprostszy i nie pomogło. Następnie wziąłem się za pkt 4. i BINGO. Zatarta była jedna z tulejek na sworzniu wybieraka. Smarowanie nic nie dało i trzeba było ją delikatnie wybić bo jest plastikowa. Oczyszczona z bliżej niezidentyfikowanych substancji po nasmarowaniu wróciła na swoje miejsce i wszystko działa jak trzeba.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    A wiec tak... jeżeli chodzi o biegi to jak będę mieć wolne od pracy to sprawdzę to co napisałeś bestia - dzięki wielkie za pomoc
    zawieszenie to zrobię na razie tył na gumach poliuretanowych i myślę ze nie będzie źle tylko zastanawiam się czy lepsze będą zwykłe czy tzw sport które są twardsze.
    klima - czytam, szperam i dalej nie wiem nic.
    a co do przegubów to już w ogóle. czy brać gsp czy szaleć z skf lub czymś z górnej półki... nie ukrywam ze najwyższa półka to majątek...
    Co myślicie o firmie LPR? na intercars są przeguby zew. za 213zl

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał boret Zobacz post
    A wiec tak... jeżeli chodzi o biegi to jak będę mieć wolne od pracy to sprawdzę to co napisałeś bestia - dzięki wielkie za pomoc
    zawieszenie to zrobię na razie tył na gumach poliuretanowych i myślę ze nie będzie źle tylko zastanawiam się czy lepsze będą zwykłe czy tzw sport które są twardsze.
    klima - czytam, szperam i dalej nie wiem nic.
    a co do przegubów to już w ogóle. czy brać gsp czy szaleć z skf lub czymś z górnej półki... nie ukrywam ze najwyższa półka to majątek...
    Co myślicie o firmie LPR? na intercars są przeguby zew. za 213zl
    Co do przegubów .. to które wreszcie potrzebujesz ?
    Dopóki nie wiadomo jaki masz typ to ciężko Ci będzie doradzić , konfiguracji jest sporo.

    Podaj vin na priv to dam Ci jakąś ofertę, może się spodoba

    Odnośnie LPR - ja nie miałem zastrzeżeń , dopóki te przeguby (jako jedne z najtańszych) nieźle się sprzedawały i chyba w sumie bez reklamacji.
    Jednak ostatnio gdzieś z cenami zostali w tyle i moim zdaniem nie mają pod tym względem fajnej oferty.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    kupowałem GPS przeguby i wymieniałem sam. I jestem bardzo zadowolony.
    Brałem z motoneo.pl ceny w miarę przestępne. A powiem że nie jest to pierwsze auto gdzie właśnie GPS-y zakładałem

Podobne wątki

  1. Przeguby od 1.9 jtd do 2.4 jtd
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 09:49
  2. Przeguby do 156 od VW
    Utworzone przez Torino w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 13:30
  3. Przeguby
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 22:07
  4. Przeguby
    Utworzone przez xander83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 21:31
  5. [146] Zawieszenie w 146 ti - czym się różni i gdzie kupić?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 17:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory