Witam!
Chciałbym poznać wasze opinie o tym aucie.

m oto.gratka.pl/tresc/alfa-romeo-159-i-2-4jtd-swiss-automat-20002495.html

VIN: ZAR93900007220332

Byłem nawet je sam oglądać, sprzedawca twierdził, że malowany był lewy tylny błotnik, i to pokrywa się z prawdą.
Na miejscu po sprawdzeniu całego auta (bardzo dokładnie) miernikiem lakieru, lewy tylny błotnik potwierdził, że był malowany
Na samym rancie tego błotnika w okolicy progu i dolnego rogu drzwi pomiar wykazał ok 700 - 1200 mikronów na odcinku około 15 cm. Reszta elementu miała około 120 mikronów. Lewe tylne drzwi oraz próg nie nosił śladów lakierowania ani szpachli.

Okazało się jednak, że identycznie wygląda lewy przedni błotnik. Na rancie miał około 350 - 500 mikronów, a w pozostałej części od 250 - 120.
Maska też dołączyła do grupy naprawianych elementów na całości około 150-250 mikronów. Na samym jej środku, w pobliżu podszybia był kit o grubości około 500 mikronów.
Zderzak również cały malowany (nie mierzony z oczywistych powodów).
Pozostałe elementy auta ok, od 90 - 130 mikronów.

Pod maską widać było, że śruby mocujące oba błotniki były ruszane, ale maska chyba nie była zdejmowana z auta (brak śladów na śrubach i zawiasach)
Nie zauważyłem również innych uszkodzeń w komorze silnika.

Do auta jest książka serwisowa, i trzy pierwsze wpisy są potwierdzone na 100% w bazie centralnej. Kolejnych wpisów w bazie centralnej nie udało mi się potwierdzić. Ostatni jaki widnieje jest z 24. 06. 2013 r przy przebiegu 161193 z pieczątką
"Garage Rotondo AG
Alfa Romeo, Fiat, Lancia
Industriestrasse 8
5604 Hendschiken"

Sprzedawca twierdzi, że nie ma nic do ukrycia, chciał nawet "sprzedać mi samochód na tydzień, z gwarancją zwrotu, jeśli coś okaże się nie tak".

Napiszcie drodzy koledzy co myślicie o całej sprawie, czy warto sobie dalej zawracać głowę tym autem? Może ktoś już był i oglądał ten egzemplarz?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.