Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: dach do malowania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie dach do malowania

    Panowie, mam problem z dachem w mojej 166 tspark z 99, na dachu zaczely pojawiac sie biale place i schodzi lakier, wyglada to dosc fatalnie i niestety zaczyna byc coraz gorzej (jakis czas temu mialem tylko jedna takie przetarcie a teraz juz z 1/6 dachu, w deszczu tego nie widac ale na sloncu - masakra.

    Do tego zauwazylem ze cos podobnego jakby zaczynalo sie dziac nad prawymi tylnymi drzwiami - a wiec dodatkowy duzy element.

    I teraz zagwozdka - co robic- malowac tylko dach czy profilaktycznie calosc? a moze okleic na jakis dobry kolor?
    Obecnie mam lakier koloru - grafitowo/szarego, nie znam dokladnego kodu tego koloru ale pewnie wiecie o ktory mi chodzi - ciezko okreslic jaki to kolor
    zastanawiam sie od czego to moglo wyjsc? o lakier dbalem, mylem apc, nakladalem woski.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Klasyka gatunku. Po prostu stare auto. Co Ci da że przez jakiś marny procent życia tego auta dbałeś? Zostaje Ci tylko lakierowanie i nie ma zmiłuj się. Ja miałem dokładnie to samo. Polakierowałem. Co prawda nie jakoś profesjonalnie bo i tak czeka mnie całka lakieru ale nie jest już wstyd jeździć.

    Odnośnie koloru to masz kod na lepie pod klapą kufra. Ale to i tak nie ma znaczenia bo dobiera się lakier spektrometrem do aktualnego jego stanu a nie po kodzie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    Zrobisz jedno to wyjdzie gdzie indziej. Jak masz trochę sianka i w perspektywie dłuższy czas z Alfą to całość jest lepiej polakierować.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    I co do tamtej pory ma z plackami jeździć? Ja też planują lakierować całą ale przecież nie można z plamami jeździć.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    ale przecież nie można z plamami jeździć.
    Aj tam nie można Można mozna. Jest nas wielu
    [C

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Masa, ja już nie wytrzymywałem. Jak się ludzie oglądają to ja już nie wiem czy dlatego bo im się auto podoba czy dlatego że clar mi złazi białymi płatami po z dachu po słupku. Musiałem coś z tym zrobić. Szału nie ma. Ale trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć "domową robotę" a złażący clar to na stacji z kasy widać.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    U mnie to płatami właśnei nei złazi. To jest jakby erozja Utlenia sie i ubywa go milimetr po milimetrze. PRzez te 7 lat sie uzbierało juz tego sporo. w dwoch miejscach skubany mi zlazu slupki C i pas nad drzwiami. Zaczelo sie od delikatnych bialych ubytkow koło rynienek i tak to postepuje...
    [C

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Tak samo mam. Widzę też że w przyszłym roku będzie już na błotniku i klapie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    U mnie do pomalowania został tylko dach, reszta auta była cała malowana w zeszłym roku. Na dachu już w tamtym roku w dwóch miejscach było widać dwie delikatne białe plamki, tylko w słońcu i tylko pod pewnym kątem. Dzisiaj mam już 1/10 dachu w białej zarazie. Ogólnie to malowanie dachu nie jest problemem z prawej i lewej odcinają nas listwy z tyłu i przodu uszczelki. Nawet jak fachowcowi nie wyjdzie idealnie dobranie farby to i tak nic nie będzie widać.

    Co do prac chałupniczych to można zrobić przygotowanie powierzchni , szpachlowanie, podkład i nawet bazę da się położyć ... wszystko ze spraya, ale jednej rzeczy nie zrobi się dobrze - klaru, przynajmniej nie widziałem i nie słyszałem żeby komuś to dobrze wyszło. Jeśli się mylę to piszcie, chętnie się czegoś nauczę Klar ew. można sobie "nalać" tak żeby był przejrzysty a potem zebrać polerką i doprowadzić do jako - takiego stanu.

    Zastanawiałem się jeszcze nad oklejeniem dachu, bo to szybko tanio i prosto, ale jakoś nie mogę przekonać się do czarnego/karbonu/innej opcji.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Dokładnie, w domowych warunkach położony lakier musi być docierany i polerowany. Idealnie położysz tylko w kabinie.

Podobne wątki

  1. Lakier do malowania zacisków
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 08:30
  2. Farby do malowania Kolektora , rur , pokrywy
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:31
  3. Nakładka na zaciski zamiast malowania
    Utworzone przez GosiaW w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 23:15
  4. Czy ktoś używał takiej farby do malowania ?
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory