Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Autocasco a wartość auta według ubezpieczyciela

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie Autocasco a wartość auta według ubezpieczyciela

    Szukam autocasco, i są w zasadzie 3 opcje co do wyceny auta przez ubezpieczycieli:
    1/ suma ubezpieczenia znacznie niższa niż wartość rynkowa
    2/ suma ubezpieczenia znacznie niższa ale można ją podwyższyć o ok. 25% - czy jest w ogóle sens ją podwyższać?
    3/ suma ubezpieczenia jest zbliżona do wartości rynkowej auta - czy warto wybrać tą opcję, bo przecież składka będzie wyższa?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Ja się np. ciągle obawiam jak w przód 166tki jakaś ściana czy coś wjedzie - że cena dwóch lamp równa jest już wartości auta wg tabel. A zamienników brak. I co - płacą do tej sumy z ubezpieczenia, mamy za to powiedzmy lampy a zderzak, chłodnica, robociazna, no wszystko - już poza ubezpieczeniem ??? nie chcę sprawdzać, ale kiedyś jak lekko przydzwoniłem 156tką to musiałem prosić, aby w wycenie wliczyli reflektor halogenowy, bo z ksenonen (też niewiele tańszy niż do 166, coś 4 tys, a do 166 6 tys pamiętam) wychodziło bliskie tzw szkody całkowitej i jakieś aukcje, licytacje "wraku" (kurde, wraku wrrr...) . Więc jak można dać wyższą w przypadku fajnego wozu to pewnie, jeśli uczestniczy w ruchu itp. Tylko pytanie czy później w razie szkody tą samą wartość max przyjmie ubezpieczyciel?

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Był niedawno identyczny temat odnośnie wartości auta przy ubezpieczeniach... i tam było miedzy innymi wspomniane, ze przy AC nie ma znaczenia na ile jest auto ubezpieczone bo wycena jest robiona ponownie po szkodzie wg. tabelek infoexpert i eurotax ;]

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Gdzieś tu ktoś pisał kiedyś, że w ramach likwidacji szkody warto zamówić sobie rzeczoznawcę motoryzacyjnego, który jasno nakreśli ewentualne szkody i wysłać im to. Rzeczoznawca "wykupiony" przez dane TU lub będący u nich na etacie nie jest zbytnio obiektywny.
    Poza tym zalezy wszystko od tego jak masz zamiar traktować AC. Czy jako pełne zapieczenie dające 100% pokrycia kosztów ewentualnej naprawy z wszelkimi benefitami czy jako wspomagacz. Sam sobie na to pytanie musisz odpowiedzieć.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jalo Kim
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Był niedawno identyczny temat odnośnie wartości auta przy ubezpieczeniach... i tam było miedzy innymi wspomniane, ze przy AC nie ma znaczenia na ile jest auto ubezpieczone bo wycena jest robiona ponownie po szkodzie wg. tabelek infoexpert i eurotax ;]
    Po szkodzie, a jak sprawa wygląda w przypadku kradzieży samochodu?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Tak samo. Tyle, że są opcje wykupienia stałej sumy ubezpieczenia - dopłacamy przy ubezpieczeniu i przez cały okres suma ubezpieczenia będzie niezmienna, więc mamy gwarancje, że ubezpieczyciel wyceni pojazd tak samo jak w momencie zawierania ubezpieczenia.

    - - - Updated - - -

    dotyczy to i kradzieży i szkody wypadkowej.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kradzież to też szkoda i też Ci auto wycenia wg. aktualnych tabelek. AC to ubezpieczenie dobrowolne na zasadzie zawarcia umowy miedzy tobą, a ubezpieczycielem i nie jest tak jak w przypadku OC, że jest regulowane ustawą dlatego dokładnie czytajcie OWU żebyście się nie zdziwili szczególnie jeśli chodzi o te "sumy gwarantowane" czy czasem nie ma żadnych kruczków. Ponaddo AC nie obejmuje żadnego dodatkowego niefabrycznego wyposarzenia auta. Jak dziś ubezpieczacie samochód, a międzyczasie napchacie audio, felgi lub jakies innee kosztowne wynalazki i tak będziecie mieli wycenę modelu standardowego. Miałem AC na 147 mam i teraz na Brere ale nie liczę ze dostane tyle ile zainwestowałem w auto. Wiem jednak, ze w razie "W" wypłaca mi chociaż średnią rynkową wartość auta czyli ok 30k zł. (a jak bym sprzedawał pewnie 35K zł dostał bym od reki)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Pływak przeczytaj ze zrozumieniem co napisał tomek evo.

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A ty, przeczytaj ze zrozumieniem co ja napisałem. Nie neguje istnienia takiego ubezpieczenia ale wszelkiego rodzaju tego typu "gwarancje" mają masę kruczków prawnych zawartych w dziesiątkach stron OWU, które to podpisujemy dlatego warto je dokładnie przeczytać...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 08-11-2016 o 18:07

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Tak czy siak widełki to i tak śmieszne kilka tysięcy w przypadku 156/166/GT z V6 z lat około 2002-2004 (powiedzmy 12-15tys) - co za różnica jak za wóz warty przynajmniej 30tys (gdyby chcieć taki kupić, o ile nie więcej mobile.de cena + akcyza) dostaniemy tą górną granicę powiedzmy 15tys. Dobrze że Alfy to nie Mazdy i ich nie kradną
    Wrócą czasy jak złodzieje będą z żądaniem okupu dzwonić, wiedząc że AC nie zrekompensuje straty

Podobne wątki

  1. Alfa 156 odzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 15:57
  2. [GTV] Wartość samochodu | autocasco | wycena rzeczoznawcy
    Utworzone przez ArturK w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 12:58
  3. [166] Jak będzie wyglądając według was ?
    Utworzone przez Roni1988 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 19:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory