Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Pierwsza zima poza garażem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Unhappy Pierwsza zima poza garażem

    Niestety z powodów zmiany miejsca zamieszkania pierwszy raz moje auto będzie stało zimą pod chmurką Stąd pytanie czy zabezpieczać jakoś auto? Dolewać czegoś do baku? Mam świeżo wymienione wszystkie filtry i olej. Świeci mi się też kontrolka od świec żarowych i nie wiem cy nie lepiej też wymienić na zimę(co prawd odpala bez problemu, ale nigdy nie wiadomo)

    Auto to AR 156 SW 1.9 JTD.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Uszczelki klap i drzwi potraktuj silikonem by nie przymarzały. Jak chcesz to kup osłonę na szybę byś nie musiał skrobać jej co rano (łatwiej boczne). Napraw przyczynę świecenia kontrolki. Miej porządny płyn zimowy do spryskiwaczy. Skrobaczkę do szyb i szczotkę do zgarniana śniegu zorganizuj. Ja nie robię specjalnych zabiegów przed zimą, to jak każdy inny miesiąc tyle, że mycie karoserii jest z rzadka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zajmę się jutro uszczelkami. Skrobaczki mam, płyn też zimowy jest.

    Zapomniałem dodać, że auto nie jest codziennie jeżdżone, tylko jakoś co 2 dni. Przepalać je codziennie przy mrozach?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Świece muszą być sprawne o ile przy - 5 stopniach auto jeszcze odpala to przy -10 i mniej juz nie wystarczy ciśnienie do samozapłonu , na pewno potrzebny dobry aku i alternator żeby mieć odpowiedni prąd rozruchowy paliwo najlepiej zimowe ja dolewam depresator żeby nie zgestniało albo do starszego dieselka 3% na bak benzyny daje ten sam efekt do alfy nie podawałem jeszcze wlewać benzyny uszczelki wazeliną techniczną albo silikonem w sprayu

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Didi1102 ; 04-01-2017 o 23:11

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Przepalanie tylko rozładuje aku jak masz prostownik to podłącz najlepiej elektroniczny ktory bedzie kontrolował jego stan

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Moja stoji po 2, 3 tygodnie bo dostaję służbowe ... podpinam prostownik elektroniczny który co jakiś czas rozladowuje troche aku i go ładuje nie pozwalając się mu zastać

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Powiem Ci na swoim przykładzie. Ważna u mnie jest plandeka, ale nie na całe auto tylko na gore, czyli do wysokości szyb i podszybia. Odpada skrobanie zawsze, tylko wygospodaruj sobie jakieś fajne pudełko w bagażniku zeby na luzaku wrzucić mokra plandekę do środka. Po drugie - kup mosiężna skrobaczkę do szyb, jest miększa w skali mohsa od szyby, wiec jej nie porysuje a super łatwo ściąga nawet bardzo ciężki lód jak bedzie potrzeba. Uszczelki posmaruj koniecznie cienka warstwa silikonu lub wazeliny technicznej, bez dodatku wody która oczywiście zamarznie. Pilnuj płynu do szyb i nie używaj oblodzonych wycieraczek i nie szoruj nimi po oblodzonej szybie. Auto możesz nawoskować.

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kikoks Zobacz post
    Niestety z powodów zmiany miejsca zamieszkania pierwszy raz moje auto będzie stało zimą pod chmurką Stąd pytanie czy zabezpieczać jakoś auto? Dolewać czegoś do baku? Mam świeżo wymienione wszystkie filtry i olej. Świeci mi się też kontrolka od świec żarowych i nie wiem cy nie lepiej też wymienić na zimę(co prawd odpala bez problemu, ale nigdy nie wiadomo)
    Prawdopodobnie padała tylko jedna sztuka dlatego odpala ale wymień tą świece od razu zanim się zapiecze i będzie problem z jej odkreceniem. Koszt nowej to 50zł wiec chyba mały wydatek dla posiadacza AR

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Obawiam się że już może mieć problem z odkręceniem bo ciśnienie mogło dociągnąć ją.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Będę wymieniał niedługo rozrząd więc dam i świece do wymiany. Do reszty porad postaram się zastosować, dzięki

Podobne wątki

  1. Zima zima alfa bzik 1.8ts
    Utworzone przez Mlody1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 21:30
  2. Spaliny poza normą.
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 23:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  4. Urolop nad morzem poza sezonem
    Utworzone przez Varrels w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 20:01
  5. [156] Co wymienić poza paskiem?
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 07:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory