Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: 159 2,4 Inwestować dalej czy sprzedać

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie 159 2,4 Inwestować dalej czy sprzedać

    Witam wszystkich,
    Jestem tu nowy więc może pokrótce przedstawię swoją historię. Od 2015r jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem AR 159 2.4 JTD, odkąd auto pojawiło się na rynku było moim motoryzacyjnym marzeniem, długo jednak nie było mnie na nią stać. Chwilowo zadowoliłem się AR 166 2.4 136KM. W końcu przyszedł ten moment kiedy mogłem kupić 159 Wybór padł na 2.4 w automacie (akurat taka się pojawiła z bardzo bogatym wyposażeniem, pomyślałem fajnie bo niema dwumasa), ale długo się nią nie nacieszyłem. Po ok. 2kkm stuki w silniku - wyrok panewka. Decyzja remont, wał, panewki, pierścienie, sprzęgło hydrokinetyczne, pompa oleju, i kilkanaście drobnych innych rzeczy... w sumie prawie 10k zł. Bajka auto na chodzie po remoncie, ale jakoś mocno dymi na czarno, chwilowo olewka brak kasy Po jakichś 2-3 miesiącach wyrok wtryskiwacze, regeneracja 2k zł, bajka auto znowu chodzi jak wzorowo. Mijają kolejne 3 miechy, niedzielne popołudnie wracam z wycieczki krajoznawczej, pozostało 30km do domu, nagle bum chmura dymu auto zgasło, wyrok pęknięta głowica, wymiana na używkę, przy okazji okazało się że turbina kończy swój żywot, wymiana na używkę, suma 3k zł. O drobnych rzeczach takich jak np. alternator, termostat to już nawet nie wypada wspominać, najgorsze jest to że to nie koniec problemów Od pewnego czasu zauważyłem że źle się dzieje z skrzynią biegów, lekkie szarpnięcia przy zmianie biegów, przeciąganie biegów, i mocne, głośne uderzenia przy zmianie z P na R. Olej wymieniany przy okazji remontu silnika. Dziwne problemy z odpalaniem auta, taka sytuacja auto stoi całą noc przychodzę odpalam igła, jadę do sklepu 1km, robię zakupy jakieś 10min wracam i auto nie odpala, tzn. żeby odpalić kręcę rozrusznikiem jakiś 10s i odpala a przy tym chmura szaro- niebieskiego dymu (spojrzenia ludzi na parkingu bezcenne).

    Dlatego kieruje do Was zaawansowanych użytkowników pytanie czy użerać się z tym dalej czy sprzedać w pi......u i kupić coś innego, może benzyna? Bo ręce mi już opadają, ale innego samochodu niż AR dla siebie nie widzę

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Skoro włożyłeś tyle kasy to bez sensu teraz sprzedawać , Zrobisz komuś prezent tylko a nie masz pewności ze następna bedzie lepsza . Od kogo kupiłeś ? Handlarz ? Nie dawała żadnych oznak podczas oglądania ? Ile przebiegu ? Zeby panewka poszła w jtd to trzeba sie postarać

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jak już tyle wymieniłeś to już niedługo nic nie zostanie do wymiany i sprzedasz auto komuś i będzie się cieszyć.
    Turbinę wymieniłeś na używkę, a trzeba było regenerować za 1200zł z gwarancją robią w bydgoszczy ul. Daleka podobno z całej Polski ludzie przyjeżdżają. Co do szarpania skrzyni to pod warszawą jest koleś co regeneruje sterowniki za chyba 1500zł. możesz wysłać sterownik, albo osobiście się przejechać i zaczekać. Ja u siebie wymieniałem sam sterownik bo kupiłem tanio od opla w dobry stanie i smiga jak ,,talala" bo objawy miałem te same. Nie wiem dlaczego robiłeś sprzęgło hydrokinetyczne? No dobra kolego.
    Przemyśl na spokojnie, bo powymieniasz wszystko i sprzedasz dobre autko. kupisz inne i może być tak, że będziesz mieć to samo.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Sprzedać, odciąć wrzód i zapomnieć. Przeczekaj jakiś czas w "toczydełku" , które potrafi każdy kowal naprawić. Okrzepniesz i może za jakiś czas wrócisz np do Alfy Giulia.

    Ja miałem taki epizod z Audi V8. Zrujnował mnie finansowo i psychicznie. Przez dłuższy czas nie mogłem patrzeć na auta ,które mają coś więcej niż elektryczne szyby. Do dziś (choć minęło 18 lat) uważam, że "wypas" jest dla ....mechaników

    Namawiam do pozbycia się auta, ponieważ prawdopodobnie to jest egzemplarz z bogatą przeszłością. 2 tys km i padły panewki?...pewnie dlatego, że ktoś zrobił "remont" papierem ściernym, założył nowe i dokładnie tyle wytrzymują po takiej operacji.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał vego77 Zobacz post
    Skoro włożyłeś tyle kasy to bez sensu teraz sprzedawać , Zrobisz komuś prezent tylko a nie masz pewności ze następna bedzie lepsza . Od kogo kupiłeś ? Handlarz ? Nie dawała żadnych oznak podczas oglądania ? Ile przebiegu ? Zeby panewka poszła w jtd to trzeba sie postarać
    Auto kupiłem od prywatnego sprzedawcy, zanim kupiłem to przejechałem nim z 30km i nic, miasto trasa z pedałem w podłodze. Z panewkami było coś grzebane, ale takich rzeczy nie wyhaczy nawet ASO. Przebieg prawie 280kkm

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Sprzedać, odciąć wrzód i zapomnieć. Przeczekaj jakiś czas w "toczydełku" , które potrafi każdy kowal naprawić. Okrzepniesz i może za jakiś czas wrócisz np do Alfy Giulia.

    Ja miałem taki epizod z Audi V8. Zrujnował mnie finansowo i psychicznie. Przez dłuższy czas nie mogłem patrzeć na auta ,które mają coś więcej niż elektryczne szyby. Do dziś (choć minęło 18 lat) uważam, że "wypas" jest dla ....mechaników

    Namawiam do pozbycia się auta, ponieważ prawdopodobnie to jest egzemplarz z bogatą przeszłością. 2 tys km i padły panewki?...pewnie dlatego, że ktoś zrobił "remont" papierem ściernym, założył nowe i dokładnie tyle wytrzymują po takiej operacji.
    Golfa kupić?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    793

    Domyślnie

    Ja też uważam że sprzedanie to zły pomysł, bo tak na dobrą sprawę to wymieniles już połowę silnika

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał szampan33 Zobacz post
    . Nie wiem dlaczego robiłeś sprzęgło hydrokinetyczne?
    Bo jak odkręciliśmy skrzynie od silnika, to się okazało że są tam jakiś połamane elementy w sprzęgle chociaż do końca jeździło normalnie (mechanik twierdził że ktoś kto to składał poprzednim razem zrobił to niedbale i na chama)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Golfa? Widzę, że kolega z tych ortodoksów.
    Ja VW nie uznaję, ale od bidy może być Golf.


    No fakt wymienił już pół silnika....teraz wymieni drugą połowę, potem skrzynię półosie za 2 tysie i odda auto za bezcen.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 16-05-2017 o 13:37
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    184

    Domyślnie

    Miałem taką bmw piątkę. Kupiłem za 16tys, włożyłem 11tys i sprzedałem za 6. Pomimo wszystko, ratowalem auto ile się dało. Z perspektywy czasu, sprzedalem benie jak przestała się psuć.

    Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez szampan33 ; 16-05-2017 o 13:50

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Golfa? Widzę, że kolega z tych ortodoksów.
    Ja VW nie uznaję, ale od bidy może być Golf.


    No fakt wymienił już pół silnika....teraz wymieni drugą połowę, potem skrzynię półosie za 2 tysie i odda auto za bezcen.
    Wcale nie z ortodoksów, brat ma Golfa V Goal 1.9 i sobie chwali, ale mnie takie "zwyczajne" auta nie kręcą, może to i głupie ale tak jest. Wiesz że w podobnych pieniądzach 20-30k zł jest spory wybór, ale coś czuje że nawet gdybym sprzedał tą konkretną Alfę tu kupiłbym następną. Może dlatego że nigdy nie miałem innej marki (poza Volvem V40 od ojca kiedy jeszcze nie miałem własnego auta). Od kilku dni przeglądam otomoto i nie widzę dla siebie samochodu, taki ze mnie dziwak, chociaż powoli bije się sam ze sobą.
    Ostatnio edytowane przez Infidel ; 16-05-2017 o 14:05

Podobne wątki

  1. Sprzedać na części samemu czy sprzedać na skup ?
    Utworzone przez Czarna Alfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 18:15
  2. Czy warto jeszcze inwestować w 156?
    Utworzone przez srekal34 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 16:09
  3. Inwestować czy nie, sens..
    Utworzone przez KubaS w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:59
  4. Inwestować w alfę, czy nie.
    Utworzone przez Rewil w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory