Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: Uskok / przeskok przednich kół Stelvio

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Mój kolega miał w Stelvio identyczne objawy. Problemem (w nowym aucie), okazało się totalnie rozregulowana geometria / zbieżność + koła napompowane znacznie powyżej wartości zalecanej.

    Po naprawie (ustawieniu zbieżności) gwarancyjnej nie jest już tak dramatycznie, problem jest znacznie zminimalizowany. Też chcieli go początkowo spuścić na drzewo, mówiąc, że ten typ tak ma.

    W mojej Giulii Veloce minimalnie "szoruje" przy ruszaniu, przy maksymalnie skręconych kołach.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Mam w stelvio to samo, ale się nie przejmuję bo w transamie z tylnym napędem mam prawie identyczny efekt. Trochę lepiej jest dlatego, że w nim koła tak mocno się nie skręcają Bardziej to się czuje przy cofaniu na skręconych kołach.
    Ostatnio edytowane przez MietasM ; 07-10-2019 o 16:57

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    youtu(kropka)be/LgnAtNlrO2U to jeszcze dla pewności wklejam link do tego filmu gdzie słychać z zewnątrz jak się auto zachowuje. Jeśli według Was jest to w porządku to ok, niech auto jeździ dalej.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    No bez jaj. Nie doczytałem - byles w serwisie???

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Jeszcze nie. Mam umówiona wizytę na poniedziałek. Dzisiaj wieczorem to lomotanie występowało już nie tylko na pełnym skręcie kół. Według mnie to nie jest w porządku tym bardziej że opony to po prostu balony a nie sportowy niski profil.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Mam to samo, w serwisie otrzymałem informację, że to normalne i spowodowane jest staraniami konstruktorów ALFY aby opony przylegały jak największą powierzchnią do podłoża.
    Może to i prawda ale nie do końca mnie to przekonuje. Dzisiaj jest chłodniej i podobno to z tego powodu jest bardziej odczuwalne ( letnie opony ).
    Po zmianie na opony zimowe ma być lepiej :-). W serwisie rozkładają ręce i podobno ten typ tak ma :-)))

    Powiecie że się czepiam i zasadniczo to mam jeździć w linii prostej itd... ale to kolejny powód dlaczego nie kupię ALFY ponownie :-)

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Przecież na filmie słychać ze któryś z elementów ociera o siebie przy skręcie, w efekcie czego słychać trzaski i przeskoki. To nie jest normalne.. Przejedz się innym stelvio z salonu w którym zgłaszasz problem.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    Mam to samo, w serwisie otrzymałem informację, że to normalne i spowodowane jest staraniami konstruktorów ALFY aby opony przylegały jak największą powierzchnią do podłoża.
    Może to i prawda ale nie do końca mnie to przekonuje. Dzisiaj jest chłodniej i podobno to z tego powodu jest bardziej odczuwalne ( letnie opony ).
    Po zmianie na opony zimowe ma być lepiej :-). W serwisie rozkładają ręce i podobno ten typ tak ma :-)))

    Powiecie że się czepiam i zasadniczo to mam jeździć w linii prostej itd... ale to kolejny powód dlaczego nie kupię ALFY ponownie :-)
    to samo jest w innych autach ze spotowymi nastawami zawieszenie/ukladu kierowniczego- poszukaj po necie - bmw, merc,audi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to samo jest w innych autach ze spotowymi nastawami zawieszenie/ukladu kierowniczego- poszukaj po necie - bmw, merc,audi
    Tak samo generalnie jest w każdym jednym aucie, po prostu mniej lub bardziej odczuwalne Na oponie naleśniku, przy odpowiedniej nawierzchni i warunkach będzie strzelać jak miło nawet w seicento

    No ale przecież ignorance is a bliss, i lepiej gadać głupoty, zamiast trochę się zastanowić i zrozumieć (to nie jest jakiś rocket science), czemu tak się dzieje.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Czyli w innych samochodach, nie zależy już innym by opona możliwie mocno stykała się z podłożem Ciekawe tłumaczenie

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  3. Dziwny przeskok w sprzęgle
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 09:18
  4. [146] Pasek wielorowkowy, a przeskok iskry.
    Utworzone przez dencior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory