Strona 243 z 262 PierwszyPierwszy ... 143193233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,421 do 2,430 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Tonale 130KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tak się składa, ze w zeszłym roku był na tapecie zakup auta i Tonale odpadło. Także nie posiadam, ale miałem okazję się przejechać na jeździe testowej. Później jeszcze dla zaspokojenia własnej ciekawości przejechałem się PHEV. To nie jest złe auto. To nie jest po prostu auto dla mnie. Dlaczego? Bo przesiadając się z 225KM diesla oczekiwałem co najmniej takich samych osiągów, więc nie było dziwne, ze 150-konne Tonale wrażenia nie zrobiło. Pewnie gdybym był na etapie 5 lat wcześniej, kiedy to przesiadałem się z Astry 1,3cdti to byłbym pod wielkim wrażeniem. W ten oto sposób Alfy, które zaspokoiłby moje oczekiwania cenowo uplasowały się poza moim zasięgiem i musiałem szukać alternatywy. Znalazłem i jestem zadowolony.
    Trafiłeś w sedno.Mi wystarcza auto które ma 150KM i w tym przedziale Tonale wymiata konkurencje,oczywiście według mnie.

  2. #2422
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Znalazłem i jestem zadowolony.
    Mówiłem siostrze o Fermentorze którego uważam za lepszą opcję niż przepłacanie za BMW, o ile przymknie się oko na plastikowe wnętrze. Niestety powiedziała, że samochód musi być "markowy". Co ciekawe z tańszych wozów podobała jej się jedynie Mazda ale w tym przypadku szybko zbiłem ją z tropu, mówiąc że to "nie jedzie" a lakier jest jak z plakatówki i podsumowałem żeby byle czego nie brała pod uwagę

  3. #2423
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    XC40 oglądała? w 200tys zmieści sensownie skonfigurowane auto. Są jeszcze ładne, damskie Peugeot 3008 i DS4, ale tu sytuacja podobna jak w Tonale. Albo budżetowe, słabo jadące 1,2Puretech (podobno zrezygnowali z mokrego paska rozrządu) albo dużo droższe ale już fajnie jadące 1,6PHEV, więc budżet 200 raczej przekroczy.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 07-01-2024 o 12:39

  4. #2424
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jenks Zobacz post
    Najwięcej do powiedzenia maja ci co nie posiadają Tonale.
    No wiemy, że Ty posiadasz, trudno więc abyś krytykował. Jakoś fakt zakupu trzeba uzasadnić...
    Natomiast nie widzę konieczności "posiadania": wystarczy kilka jazd, wyczucie samochodu, wrażenia. Plus zapoznanie się z wnętrzem, obsługą itd. Nic się nie zmieni radykalnie w tej ocenie, gdybym je "posiadał". To nie jest bigos, który "dojrzewa". To jedzie albo nie, upraszczając.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mówiłem siostrze o Fermentorze k)
    Kolejny raz piszesz "Fermentor" zamiast "Formentor". To taki żart?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mazda ale w tym przypadku szybko zbiłem ją z tropu, mówiąc że to "nie jedzie" a lakier jest jak z plakatówki i podsumowałem żeby byle czego nie brała pod uwagę
    Która mazda nie jedzie? I dlaczego mazda to byle co? Nie pisz tylko o rdzewieniu, bo od paru lat to już absolutna przeszłość.

  5. #2425
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    XC40 oglądała? w 200tys zmieści sensownie skonfigurowane auto. .
    Początkowo XC40 było brane pod uwagę, jak Alfa odpadła to patriotycznie proponowałem Jeepa Compassa Phev, w cenie bazowego BMW byłby PHEV 180KM w Jeepie. Po jeździe próbnej X1 siostra przypomniała sobie co to znaczy "przyjemność prowadzenia" (przed Lexusem jeździła Mini Cooperem S) a ja jej szczerze powiedziałem, ze ani Volvo ani Jeep jej tego nie zapewni. Jedyną rozsądną konkurencją byłoby Tonale ale marka o takiej reputacji nie wchodziła w grę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post

    Która mazda nie jedzie? I dlaczego mazda to byle co? Nie pisz tylko o rdzewieniu, bo od paru lat to już absolutna przeszłość.
    Nie jedzie bo w tej klasie ma wolnossące silniki które dodatkowo zamula powolna skrzynia automatyczna. Moim zdaniem Mazda to "byle co" w naszych warunkach atmosferycznych ze względu na słabsze zabezpieczenie niż europejskie wozy i cienki lakier. Z drugiej strony w tym przypadku nie ma to znaczenia, po kilku latach leasingu wóz idzie do dziada.

  6. #2426
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    @Źuczek czyli szybkie to 0-100 , i to w zakresach 9 sek, ok.
    Przecież nie szybkie ale takie przyzwoite minimum do codziennej, wygodnej jazdy. Chociaż tutaj każdy ma własne normy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #2427
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jenks Zobacz post
    Najwięcej do powiedzenia maja ci co nie posiadają Tonale.
    Niestety, coś w tym jest. W tym temacie dominują krytykanci Tonale a ja Wam powiem, że lubię to auto a na codzień jeżdżę Giulią 280 KM, którą ubóstwiam ale już moja żona nie lubi Giulii a ubóstwia Tonale. Wszystko rzecz gustu i priorytetów.

    Żuczek, namów siostrę na przejażdżkę Alfą. Ciekaw jestem jej opinii a to, że ktoś tam się z jej kolegów będzie śmiał...?? Proszę Cię...
    Ja się zastanawiam nad kupnem elektrycznego Fiata 600e i będę go stawiał na parkingu gdzie większość kolegów ma SUVy BMW. Mam to w dup... czy ktoś się będzie śmiał. Ja nie muszę leczyć kompleksów marką auta. To niestety takie polskie.

  8. #2428
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mówiłem siostrze o Fermentorze którego uważam za lepszą opcję niż przepłacanie za BMW, o ile przymknie się oko na plastikowe wnętrze. Niestety powiedziała, że samochód musi być "markowy". Co ciekawe z tańszych wozów podobała jej się jedynie Mazda ale w tym przypadku szybko zbiłem ją z tropu, mówiąc że to "nie jedzie" a lakier jest jak z plakatówki i podsumowałem żeby byle czego nie brała pod uwagę
    He dobre

  9. #2429
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co ciekawe z tańszych wozów podobała jej się jedynie Mazda ale w tym przypadku szybko zbiłem ją z tropu, mówiąc że to "nie jedzie"
    Brawo ty! Tonale jedzie, a Mazda nie jedzie?
    Czytam tu ciągle, że nie wszyscy potrzebują mocnych silników, super osiągów itd. itp. po czym chwilę później "ale Mazda nie jedzie"

    Tyle, że w Maździe możesz mieć nową hybrydę z 327KM szybszą od Tonale, większą, przestronniejszą, z pojemniejszym bagażnikiem, 8-biegowym automatem...

    Nadal boli znaczek Mazdy?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2430
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    To prawda, że tłumaczenie mojej siostry jest z czapy ale wyczułem że zakup tak drogiego samochodu jest podyktowany chęcią zrobienia wrażenia na znajomych i współpracownikach. Z Alfą by się to nie udało i dlatego odpada. Drugorzędne powody to bardzo atrakcyjne wykończenie wnętrza w BMW, pozytywnie wyróżniające się w klasie. PHEV za mocno nie przemawiał, bo nie było by go gdzie regularnie ładować.
    Co do 600e to ciekawy pomysł, trzeba przyznać że jest dość rozsądnie wyceniony. Widzę że jazda na prądzie Ci się spodobała


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory