Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 156 2.0 TS kolektor wydechowy

  1. #1
    pawekk9
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 2.0 TS kolektor wydechowy

    Posiadam alfe 156SW 2.0TS 155KM 2000r. i muszę wymienić kolektor wydechowy.
    Potrzebuję podpowiedzi czy w silniku 2.0TS jest taki sam kolektor wydechowy
    jak w silniku 1.8 TS ?? Dzięki za podpowiedzi.

    15.Pisząc o konkretnym modelu, w forach technicznych używaj prefixów przed pytaniem np. [155] Jak wymienić olej?
    Ostrzeżenie: 1 pkt
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 06-05-2009 o 17:43

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    w 2,0 są dwa typy głowic jak i dwa typy kolektorow, chodzi o taki kanalik wydechowy ktory wychodzi jeszcze z głowicy oprocz 4 rur, taka cienka rurka, niektore tego nie mają wiec sprawdz u siebie...

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Witam.
    Powinno być to samo, ponieważ taka rurka występowała w 155 (EGR), natomiast w 156 już tego nie ma, a głowica w 1.8 i 2.0 jest taka sama.
    Pozdrawiam. :wink:
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    sprawdzales te głowice?? bo przeciez srednica cylindra w 1,8 i 2,0 jest inna...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    sprawdzales te głowice?? bo przeciez srednica cylindra w 1,8 i 2,0 jest inna...
    Nie nie. różnica pojemności , to różnica w skoku tłoka, a nie w średnicy. Różnice mogą być ewentualnie w rocznikach. Jeśli dobrze pamiętam to nawet głowica w 1.6 jest taka sama jak w 1.8. Uszczelka do 1.6 i 1.8 jest na pewno taka sama, a porównując ją z 2.0 również nie widziałem różnic (na oko), jednak nr. katalogowe są inne.
    Nawet głowica ze 155 pasuje do 156, różnica polega na umieszczeniu czujnika temp. w głowicy, gdzie w nowszej 156 jest korek , tam gdzie w 155 mamy czujnik.
    Uskuteczniałem już różne kombinacje, i póki co wszystko działa jak należy. Nie zawsze numerki katalogowe odzwierciedlają stan faktyczny. :wink:
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    no i tu sie mylisz...

    w 2,0 jest inna srednica cylindra i głowica tez na pewno bedzie inna tak samo jak uszczelka...

    http://www.cuoresportivo.pl/_m/index2.php/156/3

    zanim te kombinacje zaczniesz uskuteczniac to radziłbym czasem suwmiarke odkurzyc we warsztacie bo oko czasem zawodzi.. :wink:

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    no i tu sie mylisz...

    w 2,0 jest inna srednica cylindra i głowica tez na pewno bedzie inna tak samo jak uszczelka...

    http://www.cuoresportivo.pl/_m/index2.php/156/3

    zanim te kombinacje zaczniesz uskuteczniac to radziłbym czasem suwmiarke odkurzyc we warsztacie bo oko czasem zawodzi.. :wink:
    Z tą średnicą nie będę się sprzeczał, bo nigdy tego nie sprawdzałem, natomiast co do głowicy to na pewno jest taka sama, a to wiem nie w oparciu o strony IC@Ra, a z ePera, z którego korzystają wszystkie serwisy.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie bede sie sprzeczał bo nie sprawdzałem tych głowic ale logika wskazuje ze powinny byc inne...

    moja stara głowica gdzies sie tłucze w garazu, jak bede mial czas to zobacze jaką srednice ma okrag gdzie sa zawory i sie porowna ze srednicą cylindra

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    nie bede sie sprzeczał bo nie sprawdzałem tych głowic ale logika wskazuje ze powinny byc inne...

    moja stara głowica gdzies sie tłucze w garazu, jak bede mial czas to zobacze jaką srednice ma okrag gdzie sa zawory i sie porowna ze srednicą cylindra
    Spoko. :wink:
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie kolektor do alfy 147 selespeed

    witam
    mam mały roblem z kolektorem wytdechowym otóz moj stary jest dziurawy i musze wymienic, kupiłem uzyke ale w dobrym stanie. pojechałem na wrocławska w opolu zeby mi to wymienili..... i ..... 5 godzin czekania odkrecili wszystkie sruby ale kolektora nie sciagneli bo przeszkadzała im klimatyzacja, twierdza ze za długie szpilki na które nachodz kolektor... moje pytanie i proźba jak to cholerstwo zdjąc albo gdzie w opolu to zrobic...??

Podobne wątki

  1. kolektor wydechowy Alfa 75
    Utworzone przez boss_do w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 12:00
  2. Osłonę termiczną na kolektor wydechowy alfa 155 2.0 16v (nową)
    Utworzone przez pawel9116 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 20:02
  3. Kupię kolektor wydechowy alfa romeo 145 1.6 boxer
    Utworzone przez Larrond w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 19:55
  4. Alfa Romeo 147 2.0 TS Kolektor wydechowy !
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory