Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Ksenony / xenony świecą w ziemię

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie Ksenony / xenony świecą w ziemię

    Witam!

    Wczoraj kupiłem alfę, dziś problem... W zasadzie to już wczoraj

    Na start: 166 JTD 2000r. xenon

    Światła biją po ziemi. Prześledziłem wątki na forum, ale żaden nie do końca pokrywa się z tym, co robi moja Alfa... Od byłego właściciela wiem, że 2 miesiące temu jeszcze było ok, a przez te 2 miesiące auto stało w wilgotnym garażu...

    Po odpaleniu świateł odpalają się na poziomie "w ziemię" i robią myk jakieś 1cm w górę. Wyłączam, włączam i jest to samo - startują znów na poziomie x i 1cm w górę. Nie schodzą na poziom x, od razu na nim odpalają. Gdy są włączone, trzymają poziom x+1cm... Jaśniej nie umiem.

    Przeczyściłem styki od czujników przy wahaczach, przeczyściłem kostkę główną komputera od świateł (tak mi się wydaje, za lewą lampą schowany w profilu, z bezpiecznikami), choć ona akurat była bardzo czysta.

    Nic to nie dało, więc pojechałem na MULTIDIAGA, który zgodnie z przewidywaniami nie połączył się z niczym, ale sczytał dwa błędy: brak połączenia z korektorem lewej lampy, brak połączenia z korektorem prawej lampy. Czy w ogóle mam się tym sugerować? (to by wykluczało czujniki położenia przy wahaczach) Jeśli tak - co dalej?

    Jaki komputer diagnostyczny wskaże mi drogę do celu bez szukania po omacku? Jest taki?

    (PS. I tak ją uwielbiam )

  2. #2
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re

    sprawdź wpięcie silniczków poziomowania - już to opisywałem na forum jak z tym postąpić
    Zakładam się, że to to

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Tzn? Kostki do silniczków?

    Sprawdzę, ale żeby tak oba naraz, nie chce mi się wierzyć... No chyba że to generuje błędy, ale czy to możliwe?

    Jeszcze raz zaznaczę, że oba reflektory po odpaleniu robią myk w górę, równiutko oba.

    Poszukam Twojego opisu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    może centralka pod siedzeniem zdechła. Jak Cie interesuje to mam taką sprawną.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Już wiem Rebel o co chodzi, sprawdzę zawieszenie bolców, może faktycznie... Dlaczego może? Kontrolka żarówek włącza się razem z innymi a po odpaleniu gaśnie, nie krzyczy o nic, nie wywala komunikatów. Tylko czy to wywali błąd w centralce?...
    Cytat Napisał żuwik
    ale sczytał dwa błędy: brak połączenia z korektorem lewej lampy, brak połączenia z korektorem prawej lampy
    ...

    Rolin - wtedy chyba w ogóle ksenony by nie zabłysnęły? Czy się mylę?
    Ostatnio edytowane przez żuwik ; 11-08-2010 o 21:16

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    temat był na forum.
    Za sterowanie poziomowaniem odpowiedzialny jest moduł M87 zlokalizowany tak jak inne pod deską przed dźwignią zmiany biegów.
    Jeśli silniczki w reflektorach działają prawidłowo (są właściwie wpięte i regulują wysokość) to wine są czujniki przy wahaczach (lub jeden z nich).
    Łatwo je sprawdzić - podnieść za pomocą podnośnika z lewej strony najpierw przód a potem tył i obserwować efekt zmiany regulacji wysokości (przy podniesieniu przodu winny się światła opuścić a tyłu iść do góry).
    Jeśli chcesz schemat elektryczny to daj znać na PW.
    P.S. - poziomowanie nie ma nic wspólnego ze świeceniem się świateł mijania, cał procedura odbywa się po włączeniu zapłonu i świateł pozycjnych.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 12-08-2010 o 11:21

  7. #7
    bastan
    Gość

    Domyślnie

    Może ja się też wypowiem...
    Tymbardziej, że najprawdopodobniej jestem poprzednim właścicielem tej Alficzki
    (Pozdro "żuwik")

    Może wspólnie coś wymyślimy bo mam lekkie wyrzuty, że nie działają normalnie.

    No więc chłopaki sprawa wygląda tak. Jak w RICAMBI w bytomiu robili sprzęgło i dwumas to uszkodzili mocowanie czujnika na lewym wahaczu.
    Ksenony działały prawidłowo ale po czasie zaczęły świecić niżej i nie reagowały jak należy. Okazało się, że czujnik miał pęknięte mocowanie i nie pracował jak należy. Jak naprawiałem jego mocowanie to nie wpiąłem wtyczki. I teraz nie pamiętam czy nie podnosiły się 2 ksenony czy jeden. Po wpięciu wtyczki wszystko wróciło do normy a ja uznałem sprawę za załatwioną. Tak jak "żuwik" pisał auto stało długi czas w garażu i przyznam się szczerze, że w nocy nie jeździłem. Zdziwiłem się jak do mnie zadzwonił, że światła świecą w dół i powiedziałem żeby sprawdził ten czujnik. No i teraz pytanie do Was chłopaki. Czy jest możliwe aby uszkodzony jeden czujnik nie podnosił 2 ksenonów???

    Z mocowaniem silniczków nic nie było grzebane więc na 100% to nie ta przyczyna.

    A tak na marginesie mimo sprzedania Belli odruchowo tu zaglądam

    PZDR FOR ALL...

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Uszkodzony czujnik na wahaczu powoduje, że sterownik przchodzi w tzw tryb awaryjny i świeci po ziemi.
    Inna sprawa to uszkodzenie mechaniczne dźwigni (tego sterownik nie wie) i ustawia światła w dziwne położenia.

  9. #9
    bastan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Uszkodzony czujnik na wahaczu powoduje, że sterownik przchodzi w tzw tryb awaryjny i świeci po ziemi.
    Inna sprawa to uszkodzenie mechaniczne dźwigni (tego sterownik nie wie) i ustawia światła w dziwne położenia.
    Doprecyzuję...
    Uszkodzone było mocowanie czujnika do wahacza. Mechanizm pracował bez problemów...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    P.S. - poziomowanie nie ma nic wspólnego ze świeceniem się świateł mijania, cał procedura odbywa się po włączeniu zapłonu i świateł pozycjnych.
    A sam odsyłasz do modułu, który z mojej wiedzy odpowiedzialny jest za sterowanie światłami (obsługa manetki) a nie za poziomowanie. Mogę się mylić, jednak z tego co się dowiedziałem moduł od poziomowania jest pod maską.

    Bastan - tak, to Twoja Foch na dzieńdobry, ale i tak ją lubię Obie dźwigienki odpowiadają za ustalenie poziomu odniesienia, nie ma rozdziału na lewy i prawy. Światłą zawsze mają chodzić symetrycznie. Także jeżeli jedna nie działa - kaput. Nurtują mnie tylko te błędy z multidiaga, ale uda mi się jutro podpiąć pod examinera, mam nadzieję, że wskaże dobrą drogę.
    Powiedz mi jeszcze tylko, widziałem że ładnie pokleiłeś ten czujnik Ale czy było odłamane tylko mocowanie, czy obudowa też pękła? Jak pękła, to pewnie mamy winnego...

    Zaczynam składać to w całość. Podskok o 1cm może być "sygnałem serwisowym", że silniczki działają, ale walą w ziemię przez błąd sterowania. Błąd sterowania oby nie był na przewodach, bo jak na start mam szukać jednego przerwanego kabelka to mnie krew zaleje

    Od razu spytam - ma ktoś czujkę na zbyciu? Albo wie gdzie szukać? ASO sobie ceni, jak zwykle.

Podobne wątki

  1. Xenony nisko świecą
    Utworzone przez czursson w dziale 166
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 23:44
  2. Blisko świecą xenony..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 10:38
  3. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory