Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Dziwny dzwięk podczas jazdy.

  1. #1
    patryk147
    Gość

    Domyślnie Dziwny dzwięk podczas jazdy.

    Witam.

    Mam taki problem, podczas jazdy ( im szybciej tym głośniej ) słychać tak jakby z lewej strony głuchy dźwięk taki jakby coś nie tak było z kołem ( takie wuu wuu ), dźwięk taki jakby się coś obracało dlatego pomyślałem że to koło. Nie wiem jak to inaczej opisać a z nagraniem będzie chyba problem bo dyktafon tego może nie usłyszeć.. Na początku myślałem że to coś z oponą jest nie tak ale teraz mam nowe opony nowe felgi i to samo, byłem u mechanika powiedziałem przy okazji zmiany przegubów żeby przejrzał zawieszenie ale mówi ze wszystko ok jest.

    Jadąc jak wciskam sprzęgło to dźwięk też nie ustępuje więc pewne rzeczy chyba można wykluczyć?

    Jak myślicie co to może być, ciężko mi to opisać ale może jakaś myśl wam przyjdzie.. Bo ja już nie wiem. Skrzynia, sprzęgło może?

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to samo, w sumie zauważyła to moja luba jadąc szybko (ja tego jakoś nie słyszałem). Dokładnie taki głuchy dźwięk, nie zawsze stały, raz słychac mocniej a raz słabiej.
    Co do dźwięku to mam takie przypuszczenia, że może to być odgłos powietrza przepływającego przez intercooler i wlatujący pod maskę belli.
    Przy intercoolerze z przodu zderzaka jest takie zakrzywienie dzięki któremu powietrze zamiast pod autko dostaje się do colera. Jak przeleci przez niego to po nadkolu leci pod maskę lub dalej do przodu. Taki właśnie przepływ może wydawać takowe dźwięki, tym bardziej że mocniej słychać gdy jedziesz szybko.
    To tylko moje przypuszczenia dlatego nic z tym nie robię i nie przeszkadza mi to zbytnio a żonka przyzwyczaiła się. Nie widzę nigdzie innego wytłumaczenia.
    Pozdrawiam

  3. #3
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    To trochę mnie uspokoiłeś, ale ten dźwięk u Ciebie jak już się pojawia to jest taki ciągły czy bardziej coś takiego jakby wydobywał się przy każdym obkręceniu koła? Nie wiem czy w miarę zrozumiale to napisałem.


    Pozdrawiam.

  4. #4
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk147 Zobacz post
    To trochę mnie uspokoiłeś, ale ten dźwięk u Ciebie jak już się pojawia to jest taki ciągły czy bardziej coś takiego jakby wydobywał się przy każdym obkręceniu koła? Nie wiem czy w miarę zrozumiale to napisałem.


    Pozdrawiam.
    U mnie dźwięk ten nie jest ciągły, raz jest mocniejszy, raz słabszy, taki przerywany przerwami 2 sekundowymi, jakby wiatr "chłostał" w ten intercooler, nie wiem jak to inaczej opisać. Nie jest to typowy dźwięk jakiejś usterki w samochodzie to mogę powiedzieć na 100%.
    Dźwięk nie jest donośny, jest cichy dlatego nie przeszkadza. Dosłownie taki jakby wiatr uderzał z ogromną szybkością o coś, nierównomierny.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 16-10-2010 o 14:33

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk147 Zobacz post
    Witam.

    Mam taki problem, podczas jazdy ( im szybciej tym głośniej ) słychać tak jakby z lewej strony głuchy dźwięk taki jakby coś nie tak było z kołem ( takie wuu wuu ), dźwięk taki jakby się coś obracało dlatego pomyślałem że to koło.

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
    Kolego, a może to po prostu łożysko w kole? Zużyte łożysko charakterystycznie "wyje". Nasila się to właśnie wraz ze wzrostem prędkości.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  6. #6
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    Łożyska w kole sprawdzone, ten mechanik co mi wymieniał przeguby i sprawdzał to zawieszenie powiedział jeszcze że może to być łożysko w skrzyni biegów? Jak myślicie, prawda to może być?


    Dzięki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    wilk
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    U mnie podobny odgłos był gdy mi źle ustawiono zbieżność wiec może to kwestia zbieżności.
    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk147 Zobacz post
    Łożyska w kole sprawdzone, ten mechanik co mi wymieniał przeguby i sprawdzał to zawieszenie powiedział jeszcze że może to być łożysko w skrzyni biegów? Jak myślicie, prawda to może być?


    Dzięki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    Rozpędź autko wrzuć na luz i wciśnij sprzęgło i nasłuchuj, to powinno wykluczyć lub obwinić skrzynie ponieważ większa część mechanizmów skrzyni będzie w stanie spoczynku. Ale bym był ostrożny z pochopnymi wnioskami w sprawie skrzyni bo może to dużo kosztować i nie dać rezultatów bo usterka nie zostanie usunięta.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Obstawiam wyząbkowaną oponę - spróbuj założyć inne jeśli takie posiadasz. Jeśli dźwięk umilknie masz do roboty zawieszenie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    naturalinsane
    Gość

    Domyślnie

    Podobna sprawa i u mnie... Z tym, ze przy większych prędkościach dzieje się to ale tylko przy wchodzeniu w zakręty.. Regularna, wyczuwalna lekko na kierownicy wibracja..
    Początkowo byłem przekonany, że to wina klocków na tyle bo trzymały mi lekko, ale po wyczyszczeniu i wymianie linki ręcznego sytuacja nadal się powtarza...
    Być może faktycznie powinienem sprawdzić łożyska z tyłu..
    A jeśli nie to jakieś inne porady?

Podobne wątki

  1. [159] Ma ktoś takie objawy jak na filmie?? dziwny dzwięk podczas jazdy
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 20:50
  2. Dziwny dzwięk podczas dodawaniu gazu
    Utworzone przez cobryn w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 10:42
  3. [159] Dziwny dzwięk podczas przyspieszania
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:25
  4. [159] Dziwny dzwięk 1.9 jtd podczas wkręcania się na obroty
    Utworzone przez edi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 23:38
  5. dziwny dzwięk podczas gaszenia silnika 1.9 jtdm
    Utworzone przez popaj w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory