Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Dźwignia zmiany biegów

  1. #1
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie Dźwignia zmiany biegów

    witam. biegi wchodza gładko bez problemu. jednak jak jest juz jakikolwiek bieg lub luz to dzwignia lata na bogi jak szalona przy tym wyczuwalny jest delikatny skręt dzwigni wzdłuż osi lewarka.co to moze byc. da sie to jakoś skręcic i czy nie zostanie dzwignia w reku. Macie tez taki coś w swoich alfach, czy dzwignia stoi prosto bez zednych ruchów ?? bo ten zały mechanizm jest nieruchomy tylko tak jakby sama wajcha latała jakby była poluzowana. Da sie zdjąc jakoś mieszek zeby ładny byl dostep i zobaczyc co sie dzieje bo nie chce rozerwac go.bo to chybotanie chyba nie jest normalne, nie? prosze o pomoc. pzdr

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Co prawda to 156, ale przyczyna może być podobna.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ny_biegow.html

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Sciągnij mieszek z dźwigni i poruszaj nim, popatrz na białe mocowanie lewarka czy z prawej strony nie jest pęknięty.
    Co do samego zdejmowania to nie szarp z góry tylko odepnij guzik i wsadź rękę do środka wyczujesz na dole ramkę i odegnij od strony lewarka ręcznego.

  4. #4
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    OK dzisiaj zobacze i napisze co jest. a moze tak byc ze cos trzeba dokrecic czy trzeba kupowac ten element??

  5. #5
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli już jesteś my przy skrzyni to powiedzcie mi proszę Panowie dlaczego biegi w moim samochodzie nie wchodzą gładko?Czy wszyscy tak macie?Często muszę przyłożyć dość dużą siłę szczególnie na zimnym silniku.Jak wrzucam z 1 na 2 to muszę momencik czekać(podczas "dociskania" dźwigni do położenia dwójki) do momentu aż wałki osiągną podobne prędkości wtedy bieg sam wskoczy albo zrobić to siłą(czego unikam).Synchronizatory do bani?

  6. #6
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa145kubarado Zobacz post
    OK dzisiaj zobacze i napisze co jest. a moze tak byc ze cos trzeba dokrecic czy trzeba kupowac ten element??
    pod mieszkiem masz cztery śruby do dokręcenia. poluzowały się i tyle. przykręć je na wrzuconym 3 biegu dla synchronizacji położenia lewarka.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFALPD7 Zobacz post
    Synchronizatory do bani?
    dokładnie ale nie przejmuj się na szczęście rzadko się tak dzieje, że nie można w ogóle biegu wbić.

  8. #8
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marceell Zobacz post
    pod mieszkiem masz cztery śruby do dokręcenia. poluzowały się i tyle. przykręć je na wrzuconym 3 biegu dla synchronizacji położenia lewarka.
    a to nie napewno pekniecie tego elementu białego co inni sądzą.Juz przed chwilą mialem się brac za ten drązek a tu ojciec do mnie pożycz ALFE bo mi sie po swego FIATA na parking nie chce iść.... i D*PA... może innym razem albo jeszcze dziś nie odpuszcze jej..bo brałem sie majpierw za wycieraczke tylnej szyby bo mnie zdenerwowała...

  9. #9
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    Widzę ze ten korpus dzwigni zmiany biegów nie jest drogi i pasuje od fiacików. Koszt 25 na allegr a w sklepie ze 35 -40 zł. dzis pójde i zobacze co sie da zrobic

  10. #10
    Stelma
    Gość

    Domyślnie

    wymień koniecznie, ja też tak mialem i mi się rozpadlo calkiem i nie wbilem już żadnego biegu na szczęście bylem blisko domu po wymianie jest ok i dźwignia nie lata na boki

Podobne wątki

  1. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:59
  2. [146] Dźwignia zmiany biegów-kłopocik
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:07
  3. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez czarek145 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 17:08
  4. [33] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 19:58
  5. [33] Dźwignia zmiany biegów została mi w ręce.
    Utworzone przez Grzegorz83 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory