Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przepływomierz do 156 Sportwagon 2001r. 1.6 16V T.SPARK

  1. #1
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie Przepływomierz do 156 Sportwagon 2001r. 1.6 16V T.SPARK

    Witam, mam problem z przepływomierzem i postanowiłem kupić nowy ale w sklepie okazało się, że są 2 rodzaje przepływomierzy, one się wyglądem wogóle nie różnia ale różnia się działaniem i żeby dobrać odpowiedni muszę podać nr. silnika tylko skąd mam go wziąść. Wiem że jest gdzieś na silniku ale pytanie gdzie? Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę pisać.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    na przepływomierzu jest nr. on wystarczy jesli jest oryginalna przepływka

  3. #3
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    Przepływomierz nie jest oryginalny. Dowiedziałem się, że nr. silnika jest na tablice znamionowej Mam do wyboru przepływomierze za 100zl, 160zl i boscha za 370zl. Słyszałem że te tańsze są mało trwałe i silnik zle pracuje na nich czy to prawda? Mała trwałość to rozumiem, ale czy naprawde silnik będzie żle chodził?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tani przepływomierz to na pewno problemy. TS-y nie znoszą nic innego oprócz Boscha - już niejeden się przekonał.
    A co do numeru to raczej nr vin byłby potrzebny - znajdziesz go na nadwoziu przy gnieździe prawego przedniego amortyzatora, no chyba, ze był wymieniany silnik to wtedy gorzej - wtedy może faktycznie daliby radę dobrać po jego numerze. Numer silnika jest na takiej płaskiej powierzchni mniej więcej pod termostatem.

  5. #5
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    A co sądzicie o przepływomierzu firmy Magneti Marelli znalazłem w internecie za 250zl, według mnie firma jest dobra (włoska) wiele rzeczy z niej kupowałem i sie nie zawiodłem ale nie wiem jak to bedzie teraz skoro alfa łyka tylko Boscha. Czy ktoś stosował przepływomierz tej firmy?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 21:59
  2. gaśnie Alfa 156 sportwagon 2.0 ts 2001r
    Utworzone przez lysyolawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 12:50
  3. przepływomierz 2.0 v6 turbo 2001r
    Utworzone przez loudner w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory