Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: brak wskazań temperatury zewnetrznej

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szefo79
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pobiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 Jtdm 175 KM
    Postów
    129

    Domyślnie brak wskazań temperatury zewnetrznej

    Witam
    Czy wszystkie alfy 156 mają czujnik temp.
    Sytuacja jest o tyle dziwna iz po przekreceniu kluczyka na wyswietlaczu widoczne jest C ale po odplaleniu znika i nie mozna w zaden sposób sprawic aby temp. została wyswietlona . Nic sie nie dzieje klikajac w przycisk od kasowania kilometrów.
    Czy na zewnatrz lusterka widoczny jeest owy czujnik czy jest on schowany?
    pozdrawiam

  2. #2
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Szefo, nie wszystkie Alfiątka mają w wyposażeniu standardowym termometr, są wersje bez. Rozumiem, iż wiesz jak się go włącza (przyciskiem od zerowania kilometrów-naciskamy raz i na wyświetlaczu powinna być temp), jeśli nie, to mamy problem typu:
    1. nie ma opcji termometra
    2. coś się uszkodziło
    Rozwiązanie:
    1. sprawdzamy czy w prawym lusterku po stronie pasażera, patrząc od dołu jest taki czarny wystający cycek, (to jest właśnie termometr). Jeśli go nie ma, to już wiemy dlaczego nie pokazuje temperatury. Jeśli natomiast jest musimy sprawdzić co się z nim dzieje. W tym celu:
    1. Sprawdzamy bezpieczniki w skrzynce.
    2. Wykręcamy lusterko i sprawdzamy czy kostka łącząca lusterko z instalacją jest odpowiednio podpięta.
    3. Ściągamy szkło i sprawdzamy czy termometr jest prawidłowo podpięty.
    Ale coś mi się wydaje, że nie masz po prostu lusterka z termometrem. Pamiętaj, w każdym kusterku da się zamontować termometr, bo jest tam miejsce, zaślepka tym się nie sugeruj, szukaj wystającego do dołu dzyndzla. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tomek_murawski ; 07-02-2011 o 21:33

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie Czy da się coś z tym fantem zrobić???

    A jeżeli nie miałem takiego cycka w lusterku ale teraz już mam bo zmieniane byłu drzwi to moge coś zrobić żebym miał temperaturę?? I dodam że też mi się wyświtla przy przekręceniu kluczyka ikonka temp. ????????????

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szefo79
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pobiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 Jtdm 175 KM
    Postów
    129

    Domyślnie

    no to wszystko jasne
    jesli musi wystawac dzyndzel no ja nie mam opcji temp. bo dzyndzla ni ma szkoda
    jesli chcialbym zamontowac taki czujnik to da sie to zrobic jesli fabrycznie ni ma i czy duzo roboty?jakas wiazka pod ten czujnik jest czy trzeba samemu pociagnac

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Dziś właśnie to robiłem.Moja bella była strasznie okrojona z wszelkich bajerów.
    Nie miała sterowania w kierownicy...od dwóch dni już ma.
    Nie miała infocenter..już ma.Nie miała przełącznika w kierownicy z przyciskiem set...już ma.Teraz właśnie walczę z klimatronikiem , mam klimatyzacje automatyczną jednostrefową.Tam gdzie inni mają przyciski do infocentera ja miałem zaślepki.Zamówiłem dzisiaj klimatronika na allegro.../ 100pln wer, europejska /...właśnie do klimatronika idą sygnały z czujnika rezystorowego w lusterku, ja go jeszcze nie mam choć jest dzyndzel .Jeśli czyta to kol.Intel to mam pytanie..
    mam dmuchawę jednostrefową z zamiarem podłączenia pod sterownik klimatronika dwustrefowy.Niech sobie pracuje w systemie mono.
    Czy oprócz grzybka / czujnika nasłoniecznienia/ są jeszcze jakieś inne ,, knyfy ,, aby to zadziałało ?
    Jutro podam piny na które można podpiąć na próbę potencjometr 50 ohmów / czujnik to chyba 25...sprawdzę /.W ten sposób sprawdzisz kolego czy wyświetli Ci temperaturę i co masz uszkodzone

  6. #6
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Ale tu nie trzeba żadnych schematów, kupujemy termometr, wyciągamy zaślepkę podpinamy kosteczkę (niebieskę) w lusterku do termometra i już. Pokazuje stopnie celsjusza...

    ---------- Post dodany o godzinie 22:02 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:01 ----------

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    Dziś właśnie to robiłem.Moja bella była strasznie okrojona z wszelkich bajerów.
    Nie miała sterowania w kierownicy...od dwóch dni już ma.
    Nie miała infocenter..już ma.Nie miała przełącznika w kierownicy z przyciskiem set...już ma.Teraz właśnie walczę z klimatronikiem , mam klimatyzacje automatyczną jednostrefową.Tam gdzie inni mają przyciski do infocentera ja miałem zaślepki.Zamówiłem dzisiaj klimatronika na allegro.../ 100pln wer, europejska /...właśnie do klimatronika idą sygnały z czujnika rezystorowego w lusterku, ja go jeszcze nie mam choć jest dzyndzel .Jeśli czyta to kol.Intel to mam pytanie..
    mam dmuchawę jednostrefową z zamiarem podłączenia pod sterownik klimatronika dwustrefowy.Niech sobie pracuje w systemie mono.
    Czy oprócz grzybka / czujnika nasłoniecznienia/ są jeszcze jakieś inne ,, knyfy ,, aby to zadziałało ?
    Jutro podam piny na które można podpiąć na próbę potencjometr 50 ohmów / czujnik to chyba 25...sprawdzę /.W ten sposób sprawdzisz kolego czy wyświetli Ci temperaturę i co masz uszkodzone
    Andrzej ALfa z 2004 goda i bez infocentera? To Cię kosztowało trochę gotówki co?
    A co do klimatronika, to iNTELL chyba tam sporo się nadłubał zanim zadziałało, bo z tego co mi się coś tam przypomina (jeśli się mylę przepraszam), było coś nie kaman.
    Ostatnio edytowane przez tomek_murawski ; 07-02-2011 o 22:05

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    czyli skoro mam cycek to mam temp tylko chyba nie mam podpiętej. Muszę ściągąć cały boczek drzwi?? rozumiem...?

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie boczek tylko trójkącik przy lusterku wewnątrz auta i już będziesz widział kostkę
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 07-02-2011 o 22:13








  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    nie boczek tylko trójkącik przy lusterku
    yhy
    qmam obczaje jutro i dam znać co zepsułem

    ---------- Post dodany o godzinie 22:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:11 ----------

    Przy takiej operacji mam odpinać klemę z aku ??

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja tam nic nie odpinałem








Podobne wątki

  1. czujnik temperatury zewnetrznej
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:39
  2. [159] czujnik temperatury zewnetrznej
    Utworzone przez maciek161 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 17:32
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  4. Czujnik temperatury zewnetrznej
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:07
  5. [156] wskaźnik temperatury zewnetrznej
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory