Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Problem z pedałem sprzęgła...

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie Problem z pedałem sprzęgła...

    Jakiś czas temu zauważyłem dziwne "zachowanie się" pedału sprzęgła. Przy normalnej, spokojnej (tak do 80-90 km/h) jeździe sprzęgło działa normalnie. Ale gdy zaczne jechać szybciej przez dłuższy czas (ostatnio ok 4-5 min na odcinku autostrady) to pedał sprzęgła robi się strasznie miękki i zaczyna zbierać na samym dole (normalnie bierze prawie od samej góry, niezmiennie odkąd ją posiadam). Dodam że sprzęgło nie opada do podłogi i normalnie wraca do swojego położenia, ale jest bardzo miękkie. Problem znika, gdy zmniejsze prędkość i po chwili "wolniejszej" jazdy wszystko wraca do normy. Sołtys z Okrajnika zasugerował wymianę płynu hamulcowego i porządne odpowietrzenie. Ktoś spotkał się z taką przypadłością i może nakierować co to się dzieje ?
    Today we are living our future memories..

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, tzn. na zimnym silniku sprzęgło mniej więcej bierze od środka, gdy już auto się porządnie zagrzeje to sprzęgło bierze od samego dołu. Przy zmianie biegów na wyższych obrotach czuć straszne szarpinięcie. Niestety chyba kończy się mi sprzęgło.. Planuję wymianę całego sprzęgła wraz z wysprzęglikiem.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    Sołtys z Okrajnika zasugerował wymianę płynu hamulcowego i porządne odpowietrzenie.
    I dobrze Ci poradzil. Wymien caly plyn w ukladzie hamulcowym i ukladzie wysprzeglika (porzadnie to znaczy na urzadzeniu podcisnieniowym).
    Efekt powinien ustapic po takim zabiegu.
    Proponuje najpierw wymienic ten plyn (koszt okolo 120 zl) a dopiero pozniej mierzyc sie na zmiane sprzegla, pompy czy wysprzeglika... chzba, ze masz naddatki kasy
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowak Zobacz post
    U mnie jest podobnie, tzn. na zimnym silniku sprzęgło mniej więcej bierze od środka, gdy już auto się porządnie zagrzeje to sprzęgło bierze od samego dołu.
    Ale nie nie, u mnie czy na zimnym czy na cieplym jest ok. Dopiero jak pojade szybciej to wtedy problem się pojawia.

    Cytat Napisał bartstep Zobacz post
    Proponuje najpierw wymienic ten plyn
    tak też uczynię. Jak zrobię to napiszę, czy pomogło
    Dzięki!
    Today we are living our future memories..

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    płyn wymieniony, parę km przejechane, póki co jest ok. Zobaczymy jak będzie dalej..
    Today we are living our future memories..

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 147 1.6 T-Spark 2001 Distinctive
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    płyn wymieniony, parę km przejechane, póki co jest ok. Zobaczymy jak będzie dalej..
    Sam wymieniałeś płyn? Jeśli tak to mógłbyś napisać gdzie odpowietrza się sprzęgło bo też noszę się z zamiarem wymiany.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja18 Zobacz post
    Sam wymieniałeś płyn? Jeśli tak to mógłbyś napisać gdzie odpowietrza się sprzęgło bo też noszę się z zamiarem wymiany.
    Pozdrawiam
    Nie, nie sam. Kolega mechanik się tym zajął. Ale z tego co patrzyłem jak za pierwszym razem próbował sprzęgło odpowietrzyć, to zaraz obok silnika po prawej stronie (jak stoisz przed autem) w głębi jest jakaś śruba i to chyba to (nie znam się na tym za dobrze ).
    Today we are living our future memories..

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowak Zobacz post
    U mnie jest podobnie, tzn. na zimnym silniku sprzęgło mniej więcej bierze od środka, gdy już auto się porządnie zagrzeje to sprzęgło bierze od samego dołu. Przy zmianie biegów na wyższych obrotach czuć straszne szarpinięcie. Niestety chyba kończy się mi sprzęgło.. Planuję wymianę całego sprzęgła wraz z wysprzęglikiem.
    Dodam jeszcze że płyn w układzie hamulcowym wymieniłem, i nie wiele to zmieniło.. Zastanawiam się jaka część odpowiada za to, że po przejechaniu paru km sprzęgło bierze coraz to niżej... Czy to czasem nie przez pompę sprzęgła (której nie planuje wymieniać?) czy wysprzęglik?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowak Zobacz post
    Dodam jeszcze że płyn w układzie hamulcowym wymieniłem, i nie wiele to zmieniło..
    Ale wymieniles plyn w ukladzie hamulcowym i w ukladzie sprzegla, czy tylko w hamulcowym. Bo zbiornik niby jeden, ale obwody dwa... niezalezne.
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartstep Zobacz post
    Ale wymieniles plyn w ukladzie hamulcowym i w ukladzie sprzegla, czy tylko w hamulcowym. Bo zbiornik niby jeden, ale obwody dwa... niezalezne.
    dokładnie...

    Cytat Napisał nowak Zobacz post
    Zastanawiam się jaka część odpowiada za to, że po przejechaniu paru km sprzęgło bierze coraz to niżej
    Tam jest jakiś siłownik i kumpel mi powiedział, że jeśli wymiana płynu nie pomoże to trzeba zdjąć skrzynie (przynajmniej w moim przypadku) i zobaczyć co tam nie działa tak jak powinno...
    Today we are living our future memories..

Podobne wątki

  1. [159] Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez Mac1ek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:42
  2. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 15:13
  3. GT problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez Grzesiek w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 20:30
  4. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 22:41
  5. Problem z pedałem sprzęgła
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory