Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Znalazłem coś i nie wiem co to jest....

  1. #1
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie Znalazłem coś i nie wiem co to jest....

    Witajcie.
    Jak w temacie dziś przyglądałem się beli od strony silnika i zauważyłem coś dziwnego obok filtra paliwa. Otóż jest tam luźna część do której przychodzi wtyczka a od spodu jest przylutowany przekaźnik kontaktronowy na dwóch kabelkach. Jest to zaraz obok filtra paliwa a zbiorniczka na płyn wspomagania. Do filtra paliwa dochodzą 2 wtyczki więc wszystko podpięte.
    Przesyłam zdjęcia danego elementu, może ktoś z Was ma to inaczej zabudowane, podpięte do czegoś.... proszę o sugestie.
    Ps. Na pewno to nie rezystor, ma w środku dwie elektrodki, które zapewne będą się stykać jak przyłożę magnes, czego jeszcze nie robiłem. Jest taki sam jak na załączniku.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 07-04-2011 o 17:28

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    masz u dołu fitra paliwa możliwosc spuszczania wody z niego? To na drugiej fotce przykreca sie własnie od spodu i chyba ktos cos niezle kombinował u ciebie.

  3. #3
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Mam na dole filtra paliwa jakiś plastik z wypustką jakąś na dole i nic nie mam przykręcone od spodu. Jedynie z boku wchodzą 2 wtyczki, ale to co jest na zdjęciach jest luzem.
    Kurcze majster masz rację z tego co zauważyłem teraz jest tam założona od spodu na filtrze bodajże oryginalna zaślepka plastikowa biała, a w tym elemencie co jest na zdjęciu jest po prostu ten czujnik urwany i coś innego wstawione. Ktoś nie poradził sobie z wymianą filtra pewnie.
    Gdzie można kupić taki czujnik sprawny, bo na allegro są tylko zestawy filtra z czujnikiem, samego nie ma.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 07-04-2011 o 17:42

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    No bo prawdopodobnie ktos (poprzednik) to uszkodził - czujnik obecnosci wody w filtrze paliwa i przez to teraz tak dynda. Miał z niego jeszcze wychodzic taki biały bolec z gwinten, w którym to jest czujnik, widac ktos cos ci tam namieszał. Dla pewnosci jak bardzo pragniesz to jutro bądz w sobote bede wymieniał filtr paliwa i zrobie Ci fotke

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    No niedobrze kurcze. Zdenerwowałem się trochę, bo to nie miało byc urwane. Będę musiał zakupić dla pewności filtr paliwa najlepiej z czujnikiem i podpiąć jak należy.
    Zdjęcia możesz zrobić, zobaczę jak to dokładnie wygląda.
    Pozdrawiam.
    Ps. Przy wymianie filtra paliwa wszystkie te wężyki mają blokady żeby paliwo nie wypływało?? Czy mam się przygotować na powóź ropy??
    Druga sprawa to czy zalewa się filtr paliwem przed wymianą czy wystarczy kilka razy przekręcic kluczykiem i sam się napełni??

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ehhh, o zalewaniu było już pisane. Nie, nie musisz nic zalewac - układ sam sie odpowietrzy jak bedziesz miał szczelne przewody paliwowe. Po zdjeciu przewodów paliwowych może tam troche trysnąc ON, ale to są ilosci podawane w ml, a nie w litrach

    Kupujesz filtr do jtd, a on ma na dole otwór nagwintowany na czujnik obecnosci wody w filtrze paliwa Wszystko.

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    No to czeka mnie wymiana wkrótce. Znalazłem sam czujnik do fiata doblo za 108 zł nowy, więc raczej go zakupię no chyba że znajdę coś tańszego. Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jutro zrobie Ci fotki wraz z wymianą tego filtra. Aha bym zapomniał Kupiłem sobie fitr Bosch do 1.9 jtd 115km z czujnikiem obecnosci wody w nim za jakos 40zl.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Krzychu52
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    AR 156 1.9 JTD SW 2001 Październik Azurro Nuvola, Alfa Romeo 155 1.7 94
    Postów
    350

    Domyślnie

    Tak napewno to jest to co pisze kolega Majster, ja niedawno tam zaglądałem i jest taka wtyczka od dołu filtra paliwa.

  10. #10
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jutro zrobie Ci fotki wraz z wymianą tego filtra. Aha bym zapomniał Kupiłem sobie fitr Bosch do 1.9 jtd 115km z czujnikiem obecnosci wody w nim za jakos 40zl.
    Jakbyś mógł to daj namiary na ten filtr z czujnikiem. 40 zł to nie taka kasa więc brałbym od razu.

Podobne wątki

  1. GT 1.9 JTD Nie wiem co to jest ?:|
    Utworzone przez Hesik w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 14:39
  2. Znalazłem tą częśc do czego to jest?
    Utworzone przez Mkiolaj w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 18:21
  3. Znalazłem wtyczkę w bagażniku, od czego ona jest?
    Utworzone przez pablon2o w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:17
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  5. [156]nie wiem co to jest????????
    Utworzone przez pol.5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 21:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory