Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [166] przesiadka ze 156 na 166

  1. #1
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie [166] przesiadka ze 156 na 166

    WItam!
    Jak w temacie od roku jezdze 156 sportwagon 1.9 110KM z 2001 i ogolnie jestem bardzo zadowolony, troszke przy autku zrobiłem oprocz rozrzadu oleju i płynu doszła jeszcze przepływka i termostat zawiecha o dziwo w stanie bardzo dobrym tydzien temu diagnozowana w ASO. Ale kusi mnie przesiadka na 166 z 2000 r. 2.4 i tutaj zasadniczne pytanie jak to jest z cenami i dostepczoscia czesci w razie jakies awarii?? silnik to to samo co w 156 wiec pol biedy a zawiecha?? Na co zwrocic uwage przy zakupie??wszelkie info jest mi potrzebne, chce byc przygotowany bo w niedziele jade ogladac jedna i jestem dosc mocno zdecydowany na nią. Prosze o wszelkie rady i opinie uzytkowników tej limuzynki. W gre wchodzi tylko jtd wiec opinie ze lepsza benzynka odpadaja.

    Będe wdzieczny za wszelka porade.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Wg mnie najlepiej podjechac do ASO lub innej stacji diagnostycznje i tam dokładnie sprawdzic auto nawet za niewielka opłata....wiem ,ze nie udzieliłem odpowiedzi konkretnej na twoje pytania,ale tak jets najlepiej...ja nie bardzo moge powiedziec na co zwracam uwage bo mam 166 od pól roku i jak kupowałem to sprawdziłem ,narzie jest ok jakos w zakresie 3500obr. przy przyspieszaniu mozesz odczuc słabniecie lub jakby odciecie słabe moce i wtedy jest na 99% przepływka poza tym sprawdz czy ICS działa,czy s do niego kody... Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie choc to u nas w polsce naprawde trudne kupic dobra 166 poniewaz 90% która jest sprowadzona to sa auta kupione za małe pieniadze i zazwyczaj maja juz kopniety licznik;/ wszystkie dobre sa drozsze dlatego mało osob je sprowadza...

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Czyli zamierzasz zrobić to co ja zrobiłem ponad 1,5 roku temu. Teraz stwierdzam że koszty są podobne, przednie zawieszenie jest w podobnych cenach, tył jest faktycznie sporo droższy od 156 ale podobno sporo trwalszy - tego jeszcze nie sprawdziłem bo nic się z nim nie dzieje ( zrobiłem ok 50 tys km. Powiem Ci tak silnik to to samo co 156 więc obsługa taka sama, zawieszenie i hamulce niewiele droższe - radość z jazdy ?? - kwestia kto co lubi jest inna bardziej miękka i dużo bardziej komfortowa - ja sporo jeżdżę i dla mnie jest lepsza od 156 - bardziej się sprawdza w pracy.

  4. #4
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie

    właśnie chłopaki o takie uzytkowe informacje mi najbardziej chodzi. Auto ktore zamierzam kupic jest od kwietnia w kraju już zarejestrowane w Polsce cena 24.000 i podobno nakulane 143.000 teraz,rocznik 2000, koleś przywiózł ja dla siebie w Włoch jak miała 114.000. Wyraża zgode na podjechanie do serwisu, ma paragony i fakturki za wymiany rozrządu itd.

    Jak bedzie si to chyba sie skusze.

    A jak te 2.4 spalają w mieście??w 10 litrach sie zamkne??

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jesse_w
    A jak te 2.4 spalają w mieście??w 10 litrach sie zamkne??
    Instrukcja podaje 10,5 ale moja pali tyle latem z klimą na max i ostrej jeździe, teraz mieści się ok 9 w tasie ok 7-7,5. Średnią z ostatnich 10 tyś (ok 70% miasto) komputer pokazuje 8,6.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    W miescie 60% poza mistem 40% od 4000km, srednie spalanie 7,8l na isc pokazuje 7,8l na 100km i jazda jest poza miastem ostra a przez miasto na starcie zawsze ostro bo pozniej juz nie mozna szalec.... przy klimie w miescie max 10l spali raz po niezakorkowanym miescie zszedłem do sredniej 5,6l na 100km ale to jest jazda delikatna i typowo miejska...

  7. #7
    marcik
    Gość

    Domyślnie

    moja 166 po mieście pali ok 7-8 litrów - nie jeżdżę agresywnie, ale ślamazarnie też nie :-). przy średniej prędkości 90-100 na trasie pali ok 4-5l.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Przesiadka ze 147 na Mito?
    Utworzone przez Marc09 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 17:10
  2. [Giulietta] MOC - Przesiadka z 159 1.9 150 KM na Giulietta 2.0 170 KM
    Utworzone przez Ernest w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 22:53
  3. Przesiadka z Polo na 156
    Utworzone przez HellaHard w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 13:30
  4. [159] przesiadka z grupy VAG na AR159
    Utworzone przez RobertoM w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 11:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory