Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: MBC jak podłączyć

  1. #1
    viruskill
    Gość

    Exclamation MBC jak podłączyć

    Witam mam mały problem jak podłączyć MBC może ktoś już to podłanczał i mi pomoże
    ar 156 1.9 JTD CF2

    mam przygotowaną mapkę już z wyłączonym EGR ale musze sobie manualnie podnieść moc do 1,2 bara.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mbc.jpg
Wyświetleń:	620
Rozmiar:	31.9 KB
ID:	33235

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Musisz rozciąć przewód gumowy, który idzie od muszli turbo do gruszki i tam się wpiąć tym urządzonkiem. Tylko tutaj jest jakieś dzwine mi się wydaje takie byłoby lepsze. http://allegro.pl/mbc-manual-boost-c...775379376.html Wpinasz się tymi poziomymi w wężyk, a pionowy zostawiasz wolny. Potem pokrętłem przestawiasz ciśnienie.

  3. #3
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    chodzi mi o ta rozdzialke tam jest strzalka w tym trujniku i w niego podpinam westgate ale gdzie wpinam przewod od turbo i gdzie do mbc ?? bo z mbc jeden kruciec ma byc wolny

  4. #4
    Krystian3000GT
    Gość

    Domyślnie

    Podaj bory link do tego MBC bo mi pokazuje tylko miniaturkę, na której nic nie widać. Większość MBC działa tak, że ogranicza przeplyw powietrze pomiędzy westgatem, a ciśnieniem atmoswerycznym lub wężykiem wpietym w dolot(ta opcja jest lepsza bo wtedy na MBC masz znacznie większy zakres rególacji) i tak bym Ci proponował zrobić. Tam gdzie strzałka na MBC to do westgata, króciec bliżej pokrętła sie wpiąć gdzieś pomiędzy turbo, a prepustnicę, a ten trójnik to wydaje mi się, że będzie tylko żeby się dało wpiąć w jakiś wężyk ciśnieniowy.

  5. #5
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    już sobie poradziłem na trójniku jest strzałka i nia w westgate po przeciwnej stornie tego trojnika w muszle turbo a w niebieski króciec zaworek mbc w dolny krociec a gorny luzem i dziala ok

  6. #6
    Mell
    Gość

    Domyślnie

    Jak byś potrzebował większego zakresu regulacji MBC to tym wolnym wepnij się pomiędzy turbo, a przepustnice.

    ---------- Post added at 06:58 ---------- Previous post was at 06:57 ----------

    *To miało być napisane z konta Krystian3000GT ale mnie samo zalogowało na konto brata

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    a ja chciałem zapytać co to da ?? taki zaworek bo sie tym zainteresowałem teraz czy to zmieni reakcje turbo na gaz?? i skad wiadomo jakie tam sie ciśnienie znajdzie ?? oprucz podpięcia pod komputer i ile za to cudo ?? no i czy warto ?

  8. #8
    spanky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    a ja chciałem zapytać co to da ?? taki zaworek bo sie tym zainteresowałem teraz czy to zmieni reakcje turbo na gaz?? i skad wiadomo jakie tam sie ciśnienie znajdzie ?? oprucz podpięcia pod komputer i ile za to cudo ?? no i czy warto ?
    jezeli sprezarka w Twoim aucie nie ma sterowania za pomoca ECU [a patrzac na Twoj opis auta to nie ma] to za pomoca MBC mozna mechanicznie podniesc doladowanie na staly ustawiony poziom

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    no dobra większa dmuchawa większy but, a jak turbo nie jest za sprawne ?? ostatnio pod komputerem mechanik sprawdzał i mowił że turbo dmucha równo więc może i mi się to przyda ?? wyłączone egr pusty wydech no i chyba do kolegi sie odezwe o tą mape ale te logi musze zrobić

    a jeszcze pytanie o map sensor ;> do czego to posłuży ??
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 17-10-2011 o 18:47

  10. #10
    spanky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    no dobra większa dmuchawa większy but, a jak turbo nie jest za sprawne ?? ostatnio pod komputerem mechanik sprawdzał i mowił że turbo dmucha równo więc może i mi się to przyda ?? wyłączone egr pusty wydech no i chyba do kolegi sie odezwe o tą mape ale te logi musze zrobić

    a jeszcze pytanie o map sensor ;> do czego to posłuży ??
    MAP sensor to czujnik cisnienia doladowania ...

Podobne wątki

  1. Jak podłączyć rca (cincz) w AR 166 ICS
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 09:50
  2. Rozrusznik - jak podłączyć
    Utworzone przez jaxon w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 19:15
  3. [164] jak podłączyć się do centralnego
    Utworzone przez jaco100 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 19:36
  4. Jak to podłączyć??
    Utworzone przez mrutyś w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 16:41
  5. Jak się podłączyć do komputera ??
    Utworzone przez had3sik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory