Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Pakiet startowy - 159 czyli o co trzeba zadbać po kupnie auta

  1. #1
    vonpo
    Gość

    Question Pakiet startowy - 159 czyli o co trzeba zadbać po kupnie auta

    Witam,

    trochę wcześniej poczytałem w tematach związanych z kupnem i opiniami na temat 159, ale nie znalazłem kompletnej informacji o tzw 'pakiecie startowym' czyli co trzeba by trzeba na początku wymienić, żeby jeździć bezstresowo.
    Znalazłem kilka haseł rzuconych typu rozrząd, oleje, filtry płyny.
    Silnik jaki mnie interesuje to 1.9 JTDm 16v 150 KM.

    Nie jestem fachowcem samochodowym ani mechanikiem więc mógłby ktoś konkretnie jakie oleje, płyny, filtry i jakie inne elementy trzeba wymienić podczas wymiany rozrządu.
    I jeszcze jakbym mógł prosić o ceny orientacyjne tego wszystkiego tak, żeby mnie wiedzieć czego mam się spodziewać w aso.

    Mam już jedną 159 upolowaną ale jeszcze się waham bo wpadła mi w oko 159 w wersji ti, cena tych dwóch to ok 40tys chciałbym wiedzieć ile musiałbym jeszcze dołożyć do tego tak, że mieć spokój (mam nadzieje, że nic innego nie wyskoczy) przynajmniej do następnego przeglądu.

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    jak kupisz 159ti za 40tys to wtedy naprawdę mnóstwo $ będziesz musiał zainwestowaćnie jestem specjalistą ale wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, wiadomo rozrząd, oleje,filtry to standard a co jeszcze to w zależności od tego na jaki stan auta trafisz, na upartego w aucie które ma parę lat można wszystko po kolei wymieniać dla świętego spokoju no ale chyba nie tędy droga. Powodzenia w kupnie, a odnośnie cen to na pewno bardziej obeznani w temacie kosztów odpowiedzą Ci
    Ostatnio edytowane przez Paweł_ ; 06-01-2012 o 15:11

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_NS Zobacz post

    jak kupisz 159ti za 40tys to wtedy naprawdę mnóstwo $ będziesz musiał zainwestować
    Bez przesady, ile w takim razie trzeba by dołożyć do 159 za cenę 34.000zł?
    Jeśli kupuje się 159 z roku 2006 za kwotę 40.000zł i jest to samochód wart tej ceny to w zasadzie poza płynami i rozrządem wszystko powinno być sprawne.
    Zawsze znajdą się jakieś drobnostki. Jednak kupując auto za 40.000zł warto wziąć go na serwis by wiedzieć ile trzeba potem dołożyć. Tzn czy do wymiany jest wahacza za 400zł, to sprzęgło z "dwumasem" i turbiną za grubo ponad 3.000zł.
    Trzeba liczyć się też z tym, że jeśli jest DPF to wcześniej czy później trzeba go będzie usunąć...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Falarek
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR MiTo
    Postów
    223

    Domyślnie

    159Ti za 40tys to będzie jakiś szrot. Co innego zwykła 159 za taka kasę da radę kupić dobry egzemplarz 2006-2007.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    159 Ti za 40 tys? Nie pchaj sie w to... duzo do niej dołozysz to jest pewne..

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Bardzo dużo zależy tak naprawdę od poprzedniego właściciela czy dbał on o servis i nie oszczędzał na naprawach bo można kupić np.159tkę za 35tyś i nic z nią nie robić i odwrotnie kupić za 40 a i tak będzię się sypać....naprawdę dużo zależy od poprzedniego właściciela...

  7. #7
    vonpo
    Gość

    Domyślnie

    To jest ta Ti http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C22273012.html może jutro będzie w polsce to zlookam co to jest

    handlarz póki co przyznał się, że maska była malowana

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie: ile maja przejechane egzemplarze jakimi sie interesujesz?

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel dbał o auto.
    Jeśli chodzi o tą z oto-moto, weź nr VIN od sprzedawcy i daj komuś ogarniętemu z forum w dziale Porady. Dużo ludzi ma dostęp do baz danych i sprawdzi historię auta. No i przede wszystkim podjedź do najbliższego ASO na przegląd przed zakupowy.
    Ja przed zakupem swojej zapłaciłem za taką usługę 160 PLN i dużo się dowiedziałem. Jeśli miejscowość jest daleko od twojego miasta to upewnij się że handlarz nie zna się z ludźmi z serwisu. Miałem taki przypadek że handlarz był dobrym znajomym i kupował u nich w ASO dostawczaki, wtedy mechanik który podłączał auto pod kompa i sprawdzał na podnośniku zgrywał idiotę.

    Jeśli chodzi o koszta po zakupie, wszystko zależy od stanu i od tego jakie części i gdzie chcesz kupować.
    Możesz zakupić części na allegro i dać je do mechanika/ ASO lub możesz im zlecić zakup części (droższy temat).
    Mnie pierwsza wizyta w ASO kosztowała 1850 PLN. Z wymianą rozrządu, filtrów, koła pasowego, napinaczy misy olejowej, paru uszczelek i wszystkich płynów oleju itp.
    Jeśli chcesz mogę ci podesłać skan faktury z ASO.

    Możesz się sugerować cenami ale nie możesz tego ile wydałem opierać na tym ile ty wydasz.
    Najlepiej jeśli ASO z dobrą opinią przetrzepie auto przed zakupem, wydasz 160zł a może oszczędzisz zakupu kompletnego padła i będziesz wiedział mniej więcej jakie wydatki cię czekają.


    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał vonpo Zobacz post
    To jest ta Ti http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C22273012.html może jutro będzie w polsce to zlookam co to jest

    handlarz póki co przyznał się, że maska była malowana
    No już widzę legalnie zaimportowaną Ti z 2008 roku, która jest do wzięcia za 39 tysięcy złotych. Jasne.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Pakiet startowy po zakupie Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Igorrodz w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 19:44
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 09:59
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 20:41
  4. Pakiet startowy alfa 1.9 jtdm 8v
    Utworzone przez ganisz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 07:42
  5. Problemy po kupnie auta
    Utworzone przez A_s_m_O w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory