Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Nie odbija skrzynia biegów (drążek po wbiciu luzu nie centruje sie)

  1. #1
    macccccc
    Gość

    Domyślnie Nie odbija skrzynia biegów (drążek po wbiciu luzu nie centruje sie)

    Witam.
    Od czasu, gdy przyszły mrozy a ja zacząłem jeździć służbowym samochodem a bella postała parę dni, zaczęły sie problemy z biegami, a mianowicie po wbiciu luzu dźwignia zmiany biegów zostaje w tym miejscu, w którym ją zostawię (nie wyrównuje sie sama na środek).
    Myślałem, że to coś z olejem i skrzyni i go wymieniłem, ale dalej jest wszystko tak samo.
    Co można z tym zrobić?

  2. #2
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Porozkrecaj linki przy ich mocowaniu na skrzyni biegów. Wtedy sprawdzisz czy niepodłączone linki lużno pracują. Jeśli tak to przeczyść drobnym papierkiem ruchome elementy wybieraka skrzyni biegów i nasmaruj je porządnie smarem grafitowym lub litowym.

  3. #3
    macccccc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Numberuno Zobacz post
    Porozkrecaj linki przy ich mocowaniu na skrzyni biegów. Wtedy sprawdzisz czy niepodłączone linki lużno pracują. Jeśli tak to przeczyść drobnym papierkiem ruchome elementy wybieraka skrzyni biegów i nasmaruj je porządnie smarem grafitowym lub litowym.
    Też myślałem o nasmarowaniu wybieraka tylko jak sie do nich dostać?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    na początek popryskaj wd40 wybierak i dobrze go rozruszaj, powinno pomóc ;]

    z tego co pamiętam w 2.4 jest on widoczny z góry...

  5. #5
    macccccc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczo Zobacz post
    na początek popryskaj wd40 wybierak i dobrze go rozruszaj, powinno pomóc ;]

    z tego co pamiętam w 2.4 jest on widoczny z góry...
    próbowałem to popsikać smarem pół gęstym w sprayu, tylko, że do tych prowadnic na dole nie ma dojścia praktycznie, tylko mały otwór, lecz widać tylko część prowadnicy, nie ma dojścia do całości i nie wiem, czy to można rozebrać i jak, bo jak próbowałem rozkręcić górne śrubki, to one sie tylko kręcą a nic sie nie wykręca

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    przy skrzyni biegów masz zatarty na tulejkach wybierak odpowiadający za ruchy boczne zmiany biegów (niewiem jak to nazwać) najlepiej niech ktoś ci wskoczy do auta i rusza dzwignią zmany biegów na boki a ty patrz na skrzynie i zobaczysz który to jest, pózniej wypniesz linke i musisz wyjąć ten trzpień (odkrecasz nakrętke na klucz 17) i on własnie jest zatarty a żeby mieć dobry dostęp zdemontuj osłony silnika od góry po stronie skrzyni i zbiorniczek od płynu chłodniczego i wtedy masz dziure że krowa z cielęciem tam włazi

    ---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

    i nie demontuj czasem całego wybieraka!

  7. #7
    macccccc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    przy skrzyni biegów masz zatarty na tulejkach wybierak odpowiadający za ruchy boczne zmiany biegów (niewiem jak to nazwać) najlepiej niech ktoś ci wskoczy do auta i rusza dzwignią zmany biegów na boki a ty patrz na skrzynie i zobaczysz który to jest, pózniej wypniesz linke i musisz wyjąć ten trzpień (odkrecasz nakrętke na klucz 17) i on własnie jest zatarty a żeby mieć dobry dostęp zdemontuj osłony silnika od góry po stronie skrzyni i zbiorniczek od płynu chłodniczego i wtedy masz dziure że krowa z cielęciem tam włazi

    ---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

    i nie demontuj czasem całego wybieraka!
    OK, dzięki, a jeżeli już wyjmę ten trzpień, to wystarczy zeszlifować go papierem ściernym i nasmarować, czy masz jakiś inny sposób?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał macccccc Zobacz post
    OK, dzięki, a jeżeli już wyjmę ten trzpień, to wystarczy zeszlifować go papierem ściernym i nasmarować, czy masz jakiś inny sposób?
    tak papierem ściernym na początek a jak to nie da rady to niestety równiutko szlifierka dookoła ładnie I SMAR DO ŚRODKA ma Ci naprawde lekko chodzić bez żadnego oporu i bedzie git

  9. #9
    macccccc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    tak papierem ściernym na początek a jak to nie da rady to niestety równiutko szlifierka dookoła ładnie I SMAR DO ŚRODKA ma Ci naprawde lekko chodzić bez żadnego oporu i bedzie git
    Zdemontowałem go i rzeczywiście, jak jest ten trzpień, to na końcu (po przeciwnej stronie od gwintu), gdzie jest grubsza część, to chodzi ciężko i póki tego nie wcisnę do końca, to jest OK, a jak wepchnę to całe, to znów działa tak samo.
    Jak będę miał cały dzień wolnego, to się pobawię, tylko nie wiem jak odpiąć tą linkę, aby wyjąć to na zewnątrz, bo tak to ciężko jest to przyszlifować papierem ściernym
    Ta linka sie łatwo wyciąga? bo boję się, że coś urwę

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    łatwo nie jest ją wyjąć ale ja zawsze wyciągam ją kluczem płaskim 14stka chyba wkładam pomiedzy (trzpień) a łebek linki i na want i wyskakuje

Podobne wątki

  1. Nie odbija przycisk na lewarku zmiany biegów 4HP20
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 16:32
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:12
  3. [146] Drążek zmiany biegów
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 22:23
  4. Lewarek zmiany biegów nie odbija
    Utworzone przez rafiqs w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 13:23
  5. Alfa 166 2,4 JTD skrzynia biegów nie odbija !
    Utworzone przez Jarooo w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory