Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Spalanie/Poziom Paliwa

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dzejkop
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Śrem, Polska
    Auto
    2.0 TS Selespeed
    Postów
    70

    Domyślnie Spalanie/Poziom Paliwa

    Witajcie koledzy, od paru dni w swojej alfie mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Średnie spalanie pokazuje mi 11L, w trasie schodzi do 7-8 a w mieście wiadomo , ale do rzeczy. Gdy rano odpalę auto wskaźnik paliwa pokazuje np. 7-8L paliwa w baku, nie świeci się rezerwa. Pojadę do pracy około 1-2km, po skończonej pracy wsiadam odpalam i pach wskazówka pokazuje polowe z tego co miałem rano. A jak już dojadę do domu przez miasto to zaświeca się rezerwa i wskazówka pokazuje prawie zero paliwa w baku. Jadę normalnie, nazajutrz rano przekręcam kluczyk i wskazówka pokazuje dużo więcej paliwa niż było w poprzednim dniu. Trochę to irytujące jest, wczoraj zatankowałem 7L paliwa 98 a dzisiaj po dojeździe do pracy i powrocie przez miasto niema nic.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BREITLING
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    GPU/GSP
    Auto
    GranTurismo JTDm, ML V8 by AMG
    Postów
    77

    Domyślnie

    Może dawno nie zalewałeś do pełna i czujnik się zawiesił. Zalej porządnie pod korek i czujnik poziomu przestanie wariować.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dzejkop
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Śrem, Polska
    Auto
    2.0 TS Selespeed
    Postów
    70

    Domyślnie

    Prawda jest taka ze jeszcze nigdy nie zalałem tego auta do pełna bo mam je od dwoch tygodni w swoich rekach wczesniej spedzilo prawie miesiac u mechanika. Moze faktycznie jak zaleje wieksza ilosc to sie "ustatkuje". Jeszcze jakies pomysly? Niedlugo bede wymieniac wariator, czy to moze miec wplyw na to? moze swiece?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Wskaźnik notorycznie oszukuje Każde postawienie auta na pochyłym parkingu, krawężniku itp. skutkuje tym, że wskazówka pokazuje inną zawartość paliwa w baku. A już szczególnie kiedy ilość paliwa waha się w okolicach rezerwy wyraźnie się to zauważa.



    Cytat Napisał Dzejkop Zobacz post
    wczoraj zatankowałem 7L paliwa 98
    Przypomina mi się jak za dobrych czasów znajomy mając w kieszeni 20 zł zalewał swojego małego fiata za 15 zł i szerokim gestem przy kasie za piątkę kupował jeszcze L&M

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    U mnie też to norma, że wskaźnik wariuje w dokładnie taki sam sposób. Rekord to około 7-8l więcej niż było faktycznie w baku. Po kilku kilometrach w miarę się ustabilizowało. To samo mają kumple z pracy w innych autach ze stajni Fiata, więc pokuszę się o stwierdzenie, że to norma w tych włoskich samochodach.

    A tak na marginesie jeżdżenie na rezerwie nie jest dobrym pomysłem. Jak będziesz miał jakiś syf w baku to zapchasz pompę, a jej wymiana to zupełnie niepotrzebny wydatek. Lepiej raz zatankować więcej a potem tankować za tyle samo co zawsze ale od razu jak zapali się rezerwa

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Takim tankowaniem po 7 litrów to więcej stracisz niż zyskasz (czas dojazd do stacji) podjedz zatankuj do pełna i jeździj a nie takie bawienie sie po 7/8 litrów a potem wskaźnik szaleje nie dziwie mu sie? i jak pompa złapie Ci powietrza to nie skończy sie to dobrze

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    mazowieckie/łódzkie
    Auto
    AR 147 1.6TS 105KM
    Postów
    212

    Domyślnie

    Co prawda TS, ale u mnie wskaźnik ma naprawdę super precyzję. Powiedzmy, że w trakcie normalnej jazdy różnica ok 1-2l raptem - wiem bo zawsze leję do pełna.

    A to, że po zostawieniu fury w dziwnym miejscu skutkuje błędnym działaniem wskaźnika, to nic dziwnego jak dla mnie.

    Swoją drogą, rozumiem tankowanie za 50, 100zł itd. ale żeby 7 litrów? niby to aż 40zł, ale nawet 100km bym na tym nie zrobił...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mati171
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów Wlkp
    Auto
    Była AR 147 1.6 T.S Rosso Proteo, Jest AR 156 SW 04 2.4 JTD 175km, Alfa Romeo 159 2.0 JTDM NUVOLA
    Postów
    72

    Domyślnie

    mój TS też nie oszukuje aż w takim stopniu, maks. tak jak pisze mrt57 1-2 ltr ale ogólnie nie mam z tym problemów, a juz nie raz przypartywałem się i zwracałem uwage na wskaznik poziomu paliwa.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dzejkop
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Śrem, Polska
    Auto
    2.0 TS Selespeed
    Postów
    70

    Domyślnie

    Te 7L zatankowałem żeby zobaczyć jak szybko to ucieknie, auto stoi cały czas w tym samym miejscu na tym samym podłożu wiec tu nie ma mowy o żadnym przechyle. Podjadę dzisiaj i zatankuje do pelna, ale jak mi to starczy na tydzien to chyba przerobie alfe na żyletki

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzejkop Zobacz post
    ale jak mi to starczy na tydzien to chyba przerobie alfe na żyletki
    No to panowie robimy liste chętnych na żyletki

    A tak na poważnie, u mnie wskaźnik wariuje jak głupi i potrafi wskazywać wartości z kosmosu ... np właśnie zero przy około 30 litrach w baku.
    Może to być spowodowane - tym co ja zrobiłem przy wymianie pompy - czyli przyduszeniem tego pływaka o obudowe pompy - i lekkim wygięciem drucika od neigo = wiec jeśli pompa była już zmieniana istnieje duze prawdopodobieństwo ze ten wskaźnik będzie lekko świrował
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 poziom paliwa raz dziala raz nie.
    Utworzone przez vipkrzych w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 19:00
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 08:53
  3. Wskaźnik, a realny poziom paliwa
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 09:45
  4. poziom paliwa, na zegarze. dziwne zależności. AR 147
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:30
  5. [145] Poziom paliwa ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 01:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory