Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: AR 147 ogolnie opinia i porady w sprawie zakupu

  1. #1
    skoczek123
    Gość

    Domyślnie AR 147 ogolnie opinia i porady w sprawie zakupu

    Witam! Od niedawno mam zamiar kupic alfe 147 ktora bardzo mi sie podoba z wygladu itd. Chce sie poradzic was uzytkownikow tych ladnych samochodow, jak wy oceniacie motor 1.9 JTD 115 KM bo ogolnie tylko ten mnie interesuje. Dalej, chodzi mi o awaryjnosc, slyszalem ze lubi sie psuc, juz nie chodzi o zawieszenie ale o jakies male bzdury. A co do zawieszenia, jesli np. wymienie je w calosci, wiem zaplace bardzo duzo, ale czy na moja jazde (srednio 5-10tys rocznie) wystarczy na pare lat?? od 3-5. Czy ten samochod nadaje sie na jazde po niewielkim miescie, z mala iloscia korkow i na dluzsze weekendowe wycieczki?? Czy nie zniszcze tego diesla przy takiej jezdzie? Zalezy mi na samochodzie o wygladzie sportowym na dluzsza mete, no i zeby cieszyc sie jazda, a AR 147 wg mnie taka jest. Nastepnie, jak wyglada blacha tego samochodu czy po jakims czasie wychodzi korozja?? chodzi o progi, nadkola itd. Bardzo bede wdzieczny jesli napiszecie jak najwiecej opinii o samochodzie bo naprawde zalezy mi i bardzo mi sie podoba a malo o nim wiem i chclabym sie weicej doweidziec.

    Pozdro dla forumowiczow

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    JEST WSPANIAŁY. Z niczym nie ma problemu. Wymieniasz co nie sprawne, podzespoły które tego wymagają, regularnie doglądasz i ogólnie mówiąc serwisujesz - jak każdy samochód.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Blacha bardzo dobra ocynk dość dobry. Awaryjność... Hm wszystko zależy jak dbasz. Jest taki mały mankament jak ktoś nie wymienia rzeczy na czas to później płaci. Ogólnie uważam go za dobry samochód i bardzo udany. Na temat zawieszenia cóż nie miałem problemu narazie z nim więc za wiele Ci nie powiem. Pamiętaj że są zasady użytkowania diesla o czym przeczytasz na forum.
    Tematy dotyczące wyboru przewijały się wielokrotnie na forum poszukaj poczytaj dokładniej.


  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDm poprzednio 166 2,4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Kolego Alfa to jest to, jak będziesz miał to się przekonasz .Co do zakupu jeśli jak piszesz lubisz sportowy wygląd to kup alfę gt była produkowana na tej samej płycie podłogowej co 147 a jest o niebo piękniejsza. Oczywiście to moje zdane a ty zrobisz jak ci pasi .Powodzenia pa.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    więc ja coś napisze ogólnie auto Super jeśli chodzi o komfort jazdy ja mam właśnie 1,9 115KM i jestem po roku jeżdzenia zadowolony moja Bella jest z Francji jestem w Polsce pierwszym włąścicielem przejechałem prawie 12 000 km i zawieszenie nie wymieniałem... skrzypi czasami ale nie puka... a co do silnika to jak przeczytałem że podobno awaryjny to mnie ździwiłeś bo ja do tej pory słyszałem że to jeden z lepszych motorów... jeśli chodzi jednak o wodoczność w lusterkach a co za tym idzie manewrowanie to jest porażka i polecam Alfe 156 gdzie jest o niebo lepiej z widocznością w lusterkach mimo że auto większe... jedyne mankamenty silnika a raczej osprzetu i czujników to termostat i czujnik położenia wału i tyle z mojej strony jeśli chodzi o usterki związane z silnikiem... a co do blachy to moja jest z 2002r. i nic mi nie wychodzi mimo że kiedyś we Francji miała kolizje... w 156 z 2000 albo 2001. nie pamiętam to była rdza przy nadkolach w okolicach zderzaka przedniego a podłużnic... u siebie w 147 nic niepokojącego nie widziałem
    pozdrawiam i mam nadzieję że niedługo staniesz się szczęśliwym posiadaczem AR 147

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    ... jeśli chodzi jednak o wodoczność w lusterkach a co za tym idzie manewrowanie to jest porażka i polecam Alfe 156 gdzie jest o niebo lepiej z widocznością w lusterkach mimo że auto większe...
    widzę że nie tylko Ciebie to boli hehehe cofa się zwłaszcza fajnie


  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    jeśli chodzi jednak o wodoczność w lusterkach a co za tym idzie manewrowanie to jest porażka i polecam Alfe 156 gdzie jest o niebo lepiej z widocznością w lusterkach mimo że auto większe...
    Cytat Napisał Avari Zobacz post
    widzę że nie tylko Ciebie to boli hehehe cofa się zwłaszcza fajnie
    Nie mam pojęcia, o czym wy piszecie. Nigdy nie miałem żadnych problemów z widocznością i manewrowaniem 147. Przejedźcie się nowym Bravo, to zobaczycie co to znaczy słaba widoczność.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja też poruszając się 147 nie zauważyłem problemów z manewrowaniem. W Suścu między drzewami się przeciskałem i nie było problemu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Chodzi pewnie o promień skrętu, który w 147 jest baaaardzo kiepski

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczepan Zobacz post
    w 147 jest baaaardzo kiepski
    to prawda. Ja równiez nie mam żadnych problemów z manewrowanie 147. Ale każde auto na początku trzeba wyczuć i potem jest już dobrze
    Today we are living our future memories..

Podobne wątki

  1. Prośba o radę w sprawie zakupu Spidera 916
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 13:37
  2. Opinia na temat zakupu Alfy w Niemczech
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 21:27
  3. Porada w sprawie zakupu AR 156 lub 147
    Utworzone przez fanatyk1991 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 21:40
  4. Prośba o radę w sprawie zakupu Alfy 147 1,9 JTD
    Utworzone przez Qwintus w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory