Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Problem podczas ruszania 2.0TS selespeed.... skrzynia??sprzęgło???

  1. #1
    Haos
    Gość

    Domyślnie Problem podczas ruszania 2.0TS selespeed.... skrzynia??sprzęgło???

    Witam forumowiczów,

    Kupilem ostatnio Alfe 147 2.0ts ze skrzynią selespeed, problem jest podczas ruszania, samochodód zachowuje się jakby nie doświadczony kierowca "robił" kangurki, do tego dzisiaj doszły niespokojne obroty na 1 jak i na luzie, wrecz czasami spada tak jaklby miało zaraz autko zgasnąć......podczas jazdy sa drobne przywieszenia podczzas zmiany ale na ogół odbywa sie to płynnie bez zadnego problemu.Ponadto ruszając dodaje gazu i auto nie zawsze reaguje odrazu na gaz, a potem ruszam z piskiem i robie wioche na mieście Zdaję sobie sprawę z tego, że bez podpiecia do kompa można sobie gdybać, ale może ktoś przerabiał coś podobnego????Auto stało ok roku więc niewiem czy steronik skrzyni mógł sie rozregulować, czy to może wina sprzęgła.... Macie jakieś pomyśly???Dodam, że spadające/falujące obroty wyskoczyły dopiero dzis.


    Z góry dzieki za pomoc

  2. #2
    Haos
    Gość

    Domyślnie

    ................. dzięki za jakąkolwiek odpowiedz z Waszej strony !!!!!

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    No ja tam na tych automatycznych skrzyniach się nie znam... mam JTD.
    Ale z tego co widzę na forum, to poczytał bym trochę na temat aktywatora (w ostatnim tygodniu było kilka tematów i wydaje mi się, że w Twoim przypadku będzie podobnie...).
    Z tego co czytałem tu na forum, to trzeba regularnie wymieniać olej... oraz pilnować, aby jego poziom nie był za niski.

    Nie wiem, dlaczego liczysz, że ktoś Ci palcem pokaże, gdzie masz problem... Przeszukiwałeś w ogóle forum w celu znalezienia podobnych anomaliów?
    Może też dlatego nie dostałeś odpowiedzi... bo tematów o twojej skrzyni jest sporo. Wystarczy chwilę poszukać.

    - - - Updated - - -

    Ps. Musisz jednak zwiąć pod uwagę moją mizerną wiedzę (albo nawet "zerową"), na ten temat.

  4. #4
    Haos
    Gość

    Domyślnie

    Owszem od dwóch dni czytam o tych skrzyniach i ich problemach, ale na ogoł jest problem w wyskakujących biegac lub ich braku.....czesto się pojawia kwestia aktywatora ktory też biore pod uwagę.....na allegwo widzialem regeneracje za 350zl( to tak informacyjnie). Biorę pod uwagę też sprzęgło, być może to jego wina.... liczę na każdą wskazówke zanim wyrusze do mechanika, bo niestety niemam zadnego zaprzyjaznionego od alfy. Problem z ruszaniem był jak ją juz kupiłem 2 tygodnie temu, spordycznie ją ruszałem przez ten czas i nic innego sie niedziało teraz doszły faluijące i spadające obroty tak ze auto gaśnie prawie (moze słaby akumlator?)..ruszam dodaje gazu i auto dopiero rusza przy ok 2500-3000obr,a czasami lapie odrazu tyle ze z kangurkami..... sprzegło ślizga???

    p.s

    nie licze na wskazanie palcem tylko na jakiekolwiek wskazówki albo podpowiedzi.....zanim pojade do jakiegoś obcego mechanika, ktory mnie bedzie nabijał w butelke i kazał odrazu pol auta wymienic........
    Ostatnio edytowane przez Haos ; 15-09-2012 o 12:15

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Skąd Ty jesteś?
    Uzupełnij profil.
    Problemy ze skrzynią mogą/ale nie muszą/ byc związane z niedomaganiem silnika.
    Poszukaj w dziale zrób to sam.Tam jest opis jak kalibrować sprzęgło.Skrzynię itd.
    Generalnie to podajesz za mało informacji.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Stawiam na przepływomierz, ale faktycznie bez podpięcia pod komputer się nie obędzie.
    To może być przepływomierz, aktywator, zużyte sprzęgło, niewyregulowane sprzęgło. Powodów może być wiele.

    Aha, jeśli chodzi o ruszanie na zimnym silniku, to te kangurki to norma - sam to mam, dzięki radom Piotriixa nieco się ograniczyło (przed ruszeniem zmieniam kilkakrotnie biegi z 1 na 2 na 1 na wteczny). Gdy silnik się rozgrzeje, powinno wszystko już działać w porządku. Jeśli kangurki robi na ciepłym, to zauważyłem, że na angielskim forum opowiadano o dwóch rzeczach, które to eliminowały - kalibracja sprzęgła oraz wymiana jakiejś cewki która zowie się chyba EV0
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 15-09-2012 o 17:58

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Cytat Napisał woyopol Zobacz post
    chyba EV0
    Tych ev jest 4
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Jest EV0, EV1, EV2, EV3, EV4.

    EV0 to siłownik sprzęgła i o wymianę tej cewki chodzi, przynajmniej na alfaowner.com.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Cytat Napisał gord Zobacz post
    EV0 to siłownik sprzęgła i o wymianę tej cewki chodzi, przynajmniej na alfaowner.com.
    To nie siłownik tylko zawór elektromagnetyczny a czy jego wymiana by poprawiła te kangurki na zimnym?W sumie może samo czyszczenie by pomogło.Tylko pytanie dlaczego jest tak tylko na zimnym i jest to kwestia dwóch trzech zmian biegów i spokój.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Z tego, co czytałem tam poprawiło to kangurki na ciepłym. Na zimnym podają różniaste sposoby, od kalibracji, poprzez przepływkę aż po wymianę sprzęgła, ale ogólnie dominuje "ten typ tak ma".

    Poprzedni właściciel mojej mówił, że był z nią na Arkuszowej, bo też to zauważył i wymienili mu chyba czujnik prędkości i podobno objawy zniknęły, ale może tego nie zauważył. Fakt, że jeśli człowiek wyjeżdża przodem, to łatwiej mu przeoczyć te objawy, bo jednak jazda przodem jest bardziej jednostajna. Tyłem, to jednak kangurki.

    Mimo wszystko selespeed bardzo mi się podoba - może i zmienia biegi ospale na niskich obrotach, ale po depnięciu ... No i to fajne przegazowanie, gdy zrzuca się bieg na niższy
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 16-09-2012 o 00:34

Podobne wątki

  1. 2.0TS Selespeed problem - skrzynia
    Utworzone przez KaaC w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:15
  2. PROBLEM skrzynia biegów selespeed 147
    Utworzone przez mateuszga w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:09
  3. Problem ze skrzynia biegów selespeed
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 18:54
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  5. [164] Skrzynia/sprzęgło problem
    Utworzone przez luked w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 17:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory