Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Brak oświetlenia w bagażniku 159 SW

  1. #1
    raaa86
    Gość

    Domyślnie Brak oświetlenia w bagażniku 159 SW

    Witam zwracam się z prośbą o pomoc, padło mi oświetlenie bagażnika zawsze zapalało się przy otwarciu klapy. Profilaktycznie wymieniłem żarówki lecz bez zmian dodam że są 3 punkty oświetlenia. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale ostatnio przy otwieraniu klapy czy to z kluczyka czy z przycisku z kabiny klapa sama nie odskakuje, muszę lekko docisnąć i wtedy nacisnąć dowolny przycik otwierania klapy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Wez srubokret i pobaw sie "dzynglem" zamka w klapie. U mnie wystarczylo dwa trzy razy go naciagnac i puscic, zeby zapalilo sie oswietlenie. Nie kontaktowal jakis styk elektryczny. Rozwiazaniem bylo parokrotne psikniecie WD40 i kilkukrotne zamkniecie i otworzenie klapy.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar domelmen
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    jakiś czas temu miałem podobny problem choć u mnie klapa zamykała sie i otwierała bez problemu, czyszczenie styku nie pomagało, skończyło się wymianą zamka....

  4. #4
    raaa86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelmen Zobacz post
    jakiś czas temu miałem podobny problem choć u mnie klapa zamykała sie i otwierała bez problemu, czyszczenie styku nie pomagało, skończyło się wymianą zamka....

    Czyli zaglądanie w bezpiecznki nie ma większego sensu ???

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał raaa86 Zobacz post
    Witam zwracam się z prośbą o pomoc, padło mi oświetlenie bagażnika zawsze zapalało się przy otwarciu klapy. Profilaktycznie wymieniłem żarówki lecz bez zmian dodam że są 3 punkty oświetlenia. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale ostatnio przy otwieraniu klapy czy to z kluczyka czy z przycisku z kabiny klapa sama nie odskakuje, muszę lekko docisnąć i wtedy nacisnąć dowolny przycik otwierania klapy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    proponuję więcej szukać bo temat był już poruszany:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...wietlenia.html

    mój przypadek z rozwiązaniem i zdjęciami w ostatnim poście
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

Podobne wątki

  1. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  2. brak oświetlenia w bagażniku alfa 156 sportwagon
    Utworzone przez mariusz. w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 14:57
  3. [159] Mimo zamkniętej klapy pali się 'Trunk Open', brak oświetlenia w bagażniku
    Utworzone przez VirusTI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 15:51
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:02
  5. [159] Brak oświetlenia w bagażniku
    Utworzone przez jacol30 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory