Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 159 2.4 JTD 200KM

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Domaradz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.4 JTD 200KM

    Witam. Przymierzam się do zakupu pierwszej w moim życiu ALFY i tu się pojawia moje pytanie, co sądzicie o tej ofercie??
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C28240194.html

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Uważam osobiście że trochę niska cena jak za taki egzemplarz.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomykacz Zobacz post
    Witam. Przymierzam się do zakupu pierwszej w moim życiu ALFY i tu się pojawia moje pytanie, co sądzicie o tej ofercie??
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C28240194.html

    a co można powiedzieć patrząć na te parę zdjęć? Najlepiej jedź i sam zobacz, weź ze sobą kogoś w miare ogarniętego co sobie nie da wcisnąć byle pierdół, wie jak sprawdzić auto i tyle...
    Lub chociaż zadzwoń do sprzedającego, nieraz po samej rozmowie tel. widać z kim ma się do czynienia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Greciu Zobacz post
    Uważam osobiście że trochę niska cena jak za taki egzemplarz.
    Fakt cena niska, biorąć pod uwage rocznik i wyposażenie, ale nie musi oznaczać, że to mina. Może po prostu gościowi zależy, żeby sprzedać auto a nie "sprzedawać"

    - - - Updated - - -

    Aha i na zdjęciach wygląda fajnie Pomogło Ci to stwierdzenie?

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Domaradz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Tak pomogły mi wasze opinie. Dzwoniłem do sprzedającego mówił że Alfa miała regenerowaną turbinę, zawieszenie jest ok, do wymiany jedynie klocki hamulcowe za jakieś 5000 km Alfa jest po wymianie płynów eksploatacyjnych i wszystkich filtrów, zapomniałem zapytać o rozrząd i w jakich okolicznościach padła mu turbina straszna była jakość rozmowy (wina chyba zasięgu)Poza tym lać i jeździć. Sprzedawca sprawiał wrażenie wiarygodnego Pewnie go niebawem odwiedzę. Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Dobrze dopytaj co z tą turbiną było. Był temat na forum, że turbo do 2.4 JTD jest dość trudne do zregenerowania i mało kto robi to dobrze (poszukaj-poczytaj) poza tym troche mały przebieg, żeby padła turbina. Znaczy, że ktoś nie dbał o nią lub jak większość kierowców nie wiedział jak dbać. Weż ją na porządne "trzepanko" do ASO i będziesz wiedział więcej Zapłacisz 100 lub 200zł ale przynajmniej wyjdą ewentualne kłamstewka sprzedającego.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    3 dychy za 2.4 w skórze 07 rok ?
    to na prawdę tylko tyle dzisiaj kosztuje ?
    dawno nie oglądałem więc w sumie bardziej pytam niż się czepiam








  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    3 dychy za 2.4 w skórze 07 rok ?
    to na prawdę tylko tyle dzisiaj kosztuje ?
    dawno nie oglądałem więc w sumie bardziej pytam niż się czepiam
    Według mnie się nie czepiasz, ceny 159 są coraz bardziej śmieszne. Przymierzałem się do sprzedaży mojej 159 ale przy takich cenach aż żal to robić
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    3 dychy za 2.4 w skórze 07 rok ?
    to na prawdę tylko tyle dzisiaj kosztuje ?
    dawno nie oglądałem więc w sumie bardziej pytam niż się czepiam
    To tak jak ze 166, ceny też są śmieszne jak za auto tej klasy i tak naprawdę nie wiem czemu alfy nie trzymają wartości. Ale nie ma się co dziwić, że 159 kosztuje 3 dychy. Ja sam kupiłem moją 166 za naprawde małe pieniądze choć moim zdaniem była (i jest ) zadbana. Widać sprzedającemu zależało by sprzedać mało porządane auto na naszym rynku. Podsumowując dobrze kupić, gorzej sprzedać choć przy niskiej cenie zawsze trzeba uważać

  9. #9
    Hobbit
    Gość

    Domyślnie

    "sprzedawca wydał się wiarygodny" od jakiegoś czasu poluję na 159, i uwierz mi że oni wszyscy są bardzo wiarygodni przez telefon.Niektózy potrafią z prawdziwym zdziwieniem zapytać" naprawdę turbina się nie włącza?" Wiarygodnie zapewniać że Alfa stała zawsze tą samą stroną na parkingu to i kolor się zmienił na tym nasłonecznionym kawałku, ale bita to ona nie była...Tej powyżej nie widziałem na dniach wybieram się do Lwówka Śląskiego... zobaczymy.Ale wierz tylko własnym oczom, i sobie. Bo dla handlarzy popękana skóra to ... excluzywna wersja "old vintage" dostępna tylko na wybrane rynki i za duuużą dopłatą, a nie działające wycieraczki to czujnik deszczu, nie pada to nie działają. Proste? Prawda.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Jak to celnie ujął TOMEK_KRK w innym temacie: z zestawu: TANI, MŁODY ROCZNIK, DOBRY STAN, można na raz wybrać tylko dwie opcje - to doskonale obrazuje zakup używanego samochodu i gdyby każdy przyswoił sobie te słowa, to uniknąłby nerwów, zmarnowanego czasu, przebytych na darmo km itd.

    Portale z samochodami ogląda się cudownie... Zaczynamy z budżetem 30 tys i szukamy Astry III , a tu nagle okazuje się, że na allegro, można za 30k kupić Alfę 1.9, a zaraz nawet Alfę 2.4, jutro się okaże, że i Audi a4 z 2007 roku się trafi, aż dojdziemy do BMW e90 z Gniezna i tak w ciągu paru dni z klasy średniej, celujemy w klasę niemal premium, przy zachowaniu takiego samego budżetu - typowy scenariusz w naszym kraju.


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 20V 200Km Sulejówek
    Utworzone przez solek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 11:51
  2. Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM - wyjątkowa okazja?
    Utworzone przez Verdorn w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory