Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: JTS problem z dźwiękiem wydechu, rzęzi jak FSO

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie JTS problem z dźwiękiem wydechu, rzęzi jak FSO

    Zmieniłem końcowy tłumik w swoim JTS na oryginalny tylko, że z alfy 2.4 20V. No i problem taki, że teraz alfa brzmi jak stary polonez, rzęzi takim metalicznym dzwiekiem. Czy tlumik z jtd 2.4 20V ma inną budowę niż ten do np. V6 ?
    Wcześniej miałem końcowy tłumik Proex'a i nie było problemu z metalicznym rzężeniem, był jedynie dla mnie ciut za głośny, stąd zmiana na ten z 2.4.
    Dodam, że cały wydech na nówkach częsciach, szczelny.

    Ogólnie mam teraz wyrywanie włosów jeżeli chodzi o dzwięk wydechu, wywaliłem ori katalizatory i dałem kolektor i portki z 2.0 TS, potem wspawany mam jeden katalizator, dalej ori czyli tłumik środkowy i końcowy.
    Nie mam już sił na ten wydech, proszę o pomoc bo az wstyd mi jeździć :/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wydech.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	23.6 KB
ID:	102956

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Może źle złożony i gdzieś dotyka i wpada w wibracje?
    Ewentualnie wada tłumika, coś jest w środku, jakiś opiłek np. po spawaniu i rzęzi. Wyjąć tłumi, mocno i energicznie potrząsać jak będzie coś brzęczeć będziesz wiedział
    A swoją drogą miałem problem z "rzędzeniem" tłumika własnie w polonezie, okazało się że w środku była jakaś kuleczka czy opiłek i rzędziło/ brzęczało. Pojechałem na reklamacje gość zdziwiony z tekstem to trza se było wyjąć ja do niego to proszę bardzo Pan będzie łaskawy... Godzinę się męczył i dał drugi, oczywiście z łaska...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ka-Ka
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    MAZDA RX-8 była:AR 159 SPORTWAGON 1.9JTDM/AR 156 Grigio Lipari 1.9 JTD M-jet Sportwagon
    Postów
    323

    Domyślnie

    U mnie tłumik końcowy obijał o "belkę"? Trzeba było go wyżej przymocować i zapadła cisza. Spróbuj lekko go podnieść ręką(w rękawicy ) gdy auto jest na chodzie może to to...

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dzwięk metaliczny może mieć wiele przyczyn . Wątpie by tylny z 2.4 był pusty ( wypruty ) . Co do budowy to nie wiem ( może być tak że jest inna budowa bo diesel nie potrzebuje takiego wygłuszenia jak benzyna - bo sam z siebie i przez niższe cisnienie wylotowe spalin ciszej pracuje ) Pisałeś ,że masz modyfikowany wydech . Może na Proexie tego nie słyszałeś bo to też sport a przyczyna może tkwić w całej reszcie. Czy napewno masz katalizator i tłumik środkowy czy zamienniki ( tłumiki przelotowe ) . Zakładaliśmy do Astry 1.6 "allegrowski przelot " w obudowie kata ,żeby przeglądy przechodziło i potem własnie auto też na obrotach chodziło jak Polonez .

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Środkowy tłumik ori, katalizator jest bo dziś wspawany i miałem go w dłoni . No i caly ból taki, ze i przed i po wspawaniu kata dźwięk się nie zmienił. No i ręce opadają, brak pomysłów co dalej.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Tak to brzmi (uwaga głośny filmik): http://videobam.com/NqdNZ
    Wina końcowego tłumika? Czy może wystarczy za katem a przed środkowym dołożyc jeszcze jeden tłumik ?

Podobne wątki

  1. [159] Problem z metalicznym dźwiękiem z pod maski !!!!! 159 SW/19JTDm/120k
    Utworzone przez 3x3x3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 17:33
  2. [159] Parrot MKI z dźwiękiem przez radio?
    Utworzone przez Diwad w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 10:53
  3. 2,4jtd 136km plecionka wydechu- problem z rozmiarem
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 22:50
  4. Problem: pyrkanie z wydechu, dymienie, brak mocy
    Utworzone przez TREMOR w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory